SportoSavaite.lt
2015 08 24, 02:41
L. Asadauskaitės-Zadneprovskienės kišenėje – dar vienas aukso medalis!
A. Pliadžio nuotr.
Sekmadienį Bato mieste Anglijoje vykusiame Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionato moterų varžybų finale Laura Asadauskaitė-Zadneprovskienė iškovojo aukso medalį.

Savo stipriojoje – kombinuotoje bėgimo ir šaudymo – rungtyje L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė įrodė, kad čia jai lygių nėra. Olimpinė čempionė su kiekviena akimirka gerino savo vietą ir paskutinio rato viduryje aplenkė labai netaikliai šaudžiusią, bet ilgai pirmąją vietą vis tiek išsaugojusią, E. Clouvel.

Finišuodama L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė keletą kartų apsidairė, ar saugi jos persvara, ir iškėlusi į viršų pergalės ženklą kirto finišo juostą.

Kombinuotosios rungties trasą vilnietė įveikė per 11:59.93 min. (1 vieta rungtyje) ir pelnė dar 581 tašką.

Iš viso finale L. Asadauskaitė-Zadneprovskienė surinko 1371 tašką. E. Clouvel sąskaitoje – 1368 taškai, o trečiąją vietą užėmusios šių metų pasaulio čempionės vokietės Lenos Schoneborn – 1361.

Čempionate taip pat dalyvavo ir dar dvi Lietuvos sportininkės – Ieva Serapinaitė ir Karolina Gužauskaitė.

I. Serapinaitė ilgai laikėsi olimpinį kelialapį suteikiančioje pozicijoje, tačiau distancijos pabaigoje vis dėl to krito žemyn. Mūsų sportininkė trasoje sugaišo 13:18.01 min. (29 vieta; 502 taškai), o bendrojoje įskaitoje užėmė galutinę 15-ąją vietą. I. Serapinaitė finale pelnė 1300 taškų.

K. Gužauskaitė finišą pasiekė per 12:27.32 min. ir rungtyje užėmė 7-ąją vietą (553 taškai). Iš viso finale ji surinko 1262 taškus ir užėmė galutinę 23-ąją vietą.