reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

NT naujienos

reklama

zebras   
2023 10 31, 10:32
Baltijos kartingo taurėje – Lietuvos lenktynininkų triumfas

Image
Triumfas
Po Estijoje pasibaigusio paskutinio, trečiojo, Baltijos kartingo taurės etapo paaiškėjo, kad bendroje šalių įskaitoje čempione tapo Lietuvos rinktinė.

 

Susumavus visus rezultatus, Lietuvos lenktynininkai surinko 340 taškų. Antrąją vietą užėmę pagrindiniai lietuvių varžovai estai liko su 313 taškų. Pirmasis etapas buvo surengtas Šiauliuose, o antrasis – Latvijoje.

 

Asmeninėse įskaitose lietuviai visose klasėse pateko tarp prizininkų.

 

„KZ2 Masters“ klasėje Baltijos taurės laimėtoju tapo Vytautas Adomaitis („PaskeRacing“), vicečempionu – Robertas Saveikis („Lenktynių linija“), o bronziniu prizininku – Mykolas Mazinas („Auteks Racing“).

 

KZ2 klasėje sidabro medalis atiteko Kajui Šikšneliui („SJ Motorsport“), bronza – Edgarui Kelmui (PaskeRacing), o „OK“ klasėje antras buvo Dovydas Gudelevičius („Razas Motorsport“). Tuo tarpu „OK Junior“ klasėje nugalėjo estas Hugo Rajametsas, tačiau už jo išsirikiavo visas būrys lietuvių – antrąją vietą užėmė Markas Šilkūnas („Siųskpigiau.lt – Pilėnai Racing“), trečiąją – Linas Volungevičius („NSL Racing“), ketvirtąją – puikiai su vaikinais kovojanti Vanesa Šilkūnaitė („Siųskpigiau.lt – Pilėnai Racing“), penktąją – Simas Baciuška („RB Motorsport“).

 

„Mini“ klasėje Baltijos taurės bronzą iškovojo Nojus Stasionis („SJ Motorsport“), o „Micro“ – Remigijus Kriaučiūnas („NSL Racing“).

 

Visų varžybų metu itin atkakli kova vyko galingiausioje KZ2 klasėje.

 

K. Šikšnelis dominavo pirmajame etape Šiauliuose ir laimėjo visas lenktynes. Rygoje lietuvis tik per nelaimingą atsitikimą turėjo užleisti pirmą vietą estui Siimui Leedmaai.

 

„Rygoje lenktyniavome naujoje trasoje, todėl ji buvo visiems nežinoma. Pirmą dieną sėkmė nenusišypsojo – po gero starto pirmavau, bet sugedo kartingas ir važiavimo nebaigiau. Antrajame važiavime jau dominavau ir tai leido finale startuoti iš devintos vietos. Finale teko daug kovoti, todėl jaučiausi kaip pasaulio čempionate, - šypsojosi K. Šikšnelis. – Pavyko finišuoti pirmam, tačiau gavau 5 sek. baudą už blogą lenkimą ir taip likau antras. Jei ne šis įvykis, jau Latvijoje būčiau užsitikrinęs čempiono titulą.“

Taline laukė ne mažesnė konkurencija, nes čia susirinko geriausi Estijos lenktynininkai ir pajėgūs švedai.

 

„Tokios konkurencijos dar nebuvau matęs Baltijos šalyse. Rimta kova buvo jau per treniruotes, kur visi siekė greičiausio rato įveikimo laiko. Vėliau oras pasikeitė ir pradėjo ilgai lyti. Mums, lietuviams, be treniruočių per lietų buvo sunku, bet kvalifikacijoje pavyko užimti antrą vietą. Pavyko ir laimėti pirmą važiavimą, tačiau viskas po to ėjosi žemyn. Antrajame važiavime ir finale estas S. Leedmaa dominavo, nes oro sąlygos keitėsi ir jis geriau žinojo, kokią strategiją reikia naudoti. Teko finišuoti antram ir tuo pačiu tenkintis sidabro medaliu čempionate.“

 

Skaičiuojant bendros įskaitos rezultatus, buvo vertinami tik du geriausi rezultatai. Jei šios taisyklės nebūtų, čempionu būtų tapęs K. Šikšnelis.

 

„Buvo liūdna, nes nusipelnėme čempiono titulo. Visgi tai yra lenktynės ir kaip komanda esame patenkinti. Likome antri tarp labai stiprių konkurentų. Estijoje aplenkėme lenktynininkus, kurie dvi savaites prieš tai dalyvavo pasaulio čempionate ir kovojo dėl „Top 10“, - prisipažino K. Šikšnelis.

 

Tuo tarpu „KZ2 Masters“ klasėje viskas sprendėsi paskutinio etapo paskutiniuose ratuose. V. Adomaitis Estijoje pranoko R. Saveikį ir taip užsitikrino aukso medalį.

 

Paskutiniame Baltijos taurės etape „Laitse Rally Park“ trasoje varžėsi beveik 30 lietuvių. Nors daugelyje kategorijų pirmavo estai, netrūko ir sėkmingų lietuvių startų, o svarbiausia, kad mūsiškiams pavyko išsaugoti lyderių poziciją šalių įskaitoje.

Kitą dieną Estijoje surengtos NEZ ir Estijos čempionato lenktynės, kuriose startavo ir keletas lietuvių. „Mini“ klasėje puikiai pasirodė N. Stasionis, užėmęs antrąją vietą.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

 
< Ankstesnis   Kitas >

reklama

reklama

reklama