reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

NT naujienos

reklama

sportosavaite.lt   
2024 04 23, 11:05
Montebolo čempionatas: akimirksniu perprantamos taisyklės ir įspūdingas prizinis fondas

Image
Montebolas
Gegužės 1 dieną startuoja Lietuvoje sukurto, įtraukiančio ir greitai perprantamo sportinio montebolo žaidimo mėgėjų komandinis čempionatas. 

 

Iki to laiko komandas subūrę ir varžybose panorę dalyvauti aktyvaus gyvenimo būdo gerbėjai pretenduos į įspūdingą sezono prizinį fondą –  15 tūkst. eurų.

 

Po finalinių varžybų moterų ir vyrų lygų nugalėtojams bus įteikti ir 31,1 gramus sveriantys, gryno aukso, unikalaus dizaino, vienetiniai 2024 m. čempionato medaliai.

 

Patirties nereikia

 

Montebolas (ang. „Monteball“) – sportinis žaidimas, turintis futbolo, golfo ir net šachmatų elementų. 2010 m.  jis sugalvotas ir užpatentuotas Lietuvoje.

 

Šiuo metu Lietuvoje yra du montebolo aikštynai. Naujausias, veiklą pradėjęs tik šįmet yra įkurtas verslininkų Albinos Staciukovič ir Roko Ranonio. Aikštynas yra įrengtas 5 ha teritorijoje, Šilaumiškėse, tik apie 20 km nuo Vilniaus miesto, važiuojant Molėtų plentu.

„Čempionatas vyks abiejuose aikštynuose. Jame gali dalyvauti ir jokios patirties neturinčios komandos, nes žaidimo taisyklės yra nesudėtingos ir fizinio pasirengimo šiam sportui nereikia“, – pasakoja A. Staciukovič.

 

Jos teigimu, montebole laukiami įvairiausio amžiaus žnonės – nuo vaikų iki senjorų.

 

Šio žaidimo tikslas – per kuo mažesnį smūgių skaičių įridenti kamuolį į kuo daugiau duobučių. Žaidžiama su futbolo kamuolio dydžio kamuoliais, o duobučių skaičius – 14.

 

Kaip pasakoja R. Ranonis, montebolo žaidimo pagrindinis principas - su pėdos šonu įspirti futbolo kamuolį į parko pievoje įrengtas „Monteball“ duobutes atliekant kuo mažiau spyrių. Kamuolio liesti rankomis nevalia, kaip ir spirti kamuolio įsibėgėjus. Taip pat reikia stengtis nepataikyti į kitų komandų narių kamuolį ar į stovinčius žmones bei sirgalius. Už tai yra skaičiuojami baudos taškai.

 

Dar vienas momentas, kurio metu žaidėjai gali prarasti taškus, yra etiketo nesilaikymas – aikštėja jokiomis aplinkybėmis nevalia keiktis.

 

Žaidimą stebi bei rezultatus fiksuoja teisėjai.

 

Laukia ir draugų kompanijų

 

„Dalyviai užsiregistruoti į čempionatą gali su mumis susisiekę jiems priimtinu būdu – per socialinius tinklus, telefonu, internetiniu tinklu ar elektroniniu paštu. Čempionato dalyviai žais 8 duobučių žaidimus dėl bendrų komandų įskaitinių taškų, kurie po žaidimų bus skelbiami viešai. Įskaitiniai žaidimai vyks pasirinktinai Biržų arba Vilniaus montebolo aikštynuose nuo gegužės 1 iki rugsėjo 8 dienos komandoms patogiu laiku“, – sako A. Staciukovič.

Komandą turi sudaryti ne mažiau nei 9 žaidėjai. Įskaitinių žaidimų eigoje komandos narių sudėtis gali keistis, išsaugant komandos pavadinimą.

 

Čempionate galima dalyvauti avint tik sportinę ar laisvalaikio avalynę, o žaidėjai negali būti skirtingų komandų nariai.

 

Daugiausiai taškų surinkusios 5 komandos iš kiekvieno pogrupio (viso 15 komandų) pateks į „Monteball“ čempionato finalus, kuriuose varžysis 14 duobučių žaidimuose.

 

Rugsėjo 9 dieną pasibaigus įskaitinėms varžyboms kiekviena komanda iš Biržų ir Vilniaus  bus pakviesta deleguoti po vieną vyrą ir vieną moterį  į asmeninį „Monteball“ žaidimo čempionatą.

 

„Čempionato metu tikimės daug gerų emocijų, nes golfo ir futbolo vaikaičiu vadinamas žaidimas yra įtraukus bei nesudėtingas. Tiesa, norinčiųjų žaisti montebolą laukiame ne tik čempionato metu – pas mus galima atvykti ir minint asmenines šventes, su bendramoksliais, bičiuliais, giminaičiais, kaimynais. Supažindinsime su šiuo sportu ir suteiksime reikiamą įrangą“, – sako R. Ranonis.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >