reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

reklama

Sportosavaite.lt   
2014 05 28, 11:59
D. Rapšys: „Pasitikėjimo savimi man tikrai netrūksta“

Image
Danas Rapšys
Jeigu paklaustumėte, kuo norėtų būti užaugęs, jis tiesiog užtikrintai ištartų savo vardą ir pavardę. Jo autoritetai nėra Michaelas Phelpsas, Ryanas Lochte ar tuo labiau Rūta Meilutytė. Jis pats nori būti kažkam pavyzdys. Tai – Danas Rapšys.

 

19-ąjį gimtadienį neseniai atšventusiam panevėžiečiui pasitikėjimo savimi galėtų pavydėti daugelis. Abiturientas turi aiškiai išsikėlęs savo tikslus – stovėti ant pasaulio čempionato nugalėtojų pakylos bei pasiekti pasaulio rekordą.

reklama

 

Link šio taško D.Rapšys sparčiai artėja. Kūno kultūros ir sporto departamentas sausio pabaigoje paskelbė Lietuvos plaukimo federacijos meistriškumo rodiklius, kuriuose antroje vietoje, iš karto po R.Meilutytės, puikavosi D.Rapšys. Nors daugelį toks išsirikiavimas kiek nustebino, tačiau žinantiems, šio perspektyvaus jaunuolio įdėtas pastangas į darbą, rezultatas turėtų būti adekvatus.

Didelę pyrago dalį D.Rapšys atpjauna ir solidų indėlį į jo pergales įnešusiems savo tėvams, kurie būtent ir atvedė dar vaiką į baseiną.

 

„Jau nuo mažens pirmaudavau tarp savo amžiaus grupių. Kuomet atrodė, jog viskas klostosi labai lengvai, norėjosi išbandyti ir kitas sporto šakas. Tačiau tėvai sakė, kad apsistočiau ties vienu sportu bei bandyčiau kažką pasiekti rimtesnio. Tikrai esu dėkingas tėvams“, – apie pirmuosius žingsnius plaukime kalbėjo Danas.

 

D.Rapšio trenerei Inai Paipelienei nereikia papildomai motyvuoti savo auklėtinio. Aiškaus tikslo išsikėlimas panevėžietį įpareigoja stengtis dirbti daug daugiau nei jo kolegos.

 

„Individualiame sporte tu dirbi tik tai sau. Visi plaukikai dirba sunkiai, bet stengiuosi dirbti dar sunkiau už juos, kadangi žinau, jog tai ateityje atsipirks, – užtikrintai kalbėjo devyniolikmetis. – Pasitikėjimo savimi man tikrai netrūksta.

 

Mane labiausiai motyvuoja galimybė užaugus tapti pasaulio čempionu ir visiems parodyti, kad iš tokio miestelio kaip Panevėžys ar iš tokio baseino gali išaugti pasaulinio lygio sportininkas.“

Danas yra ne tik Lietuvos patriotas, bet ir Panevėžio. Šiam miestui jis jaučia pareigą atiduoti duoklę. Didelį „ačiū“ plaukikas taria savo Kazimiero Paltaroko gimnazijai, kuri jam sudaro puikias sąlygas sportuoti bei mokytis, tačiau didžiausi laurai atitenka trenerei I.Paipelienei.

 

„Jeigu ne mano mokykla, man tikrai būtų viskas daug sunkiau, – dėkojo D.Rapšys. – Po egzaminų neabejotinai liksiu Lietuvoje, nes laukia ir olimpinės žaidynės, o su savo trenere aš nenoriu skirtis, todėl studijuosiu neakivaizdiniu, kad galėčiau kuo daugiau laiko praleisti su ja.“

 

D.Rapšys – daugkartinis Lietuvos, Pabaltijo čempionas, tarptautinis plaukimo meistras, o praėję 2013 metai jam buvo itin sėkmingi – Europos jaunimo čempionate Poznanėje jis iškovojo aukso (200 m. nugara) ir sidabro medalius (100 m. nugara).

 

Tuo tarpu pasaulio jaunimo čempionate Dubajuje susižėrė du sidabro medalius – plaukiant 100 m. nugara bei 4x100 m. MIX stiliaus estafetėje.

 

Natūralu, jog, taip sparčiai žygiuojant aukštyn, didžiausia baime tampa traumos.

 

„Nė vienas žmogus nepasieks nieko, jeigu neturės sveikatos. Gali turėti kiek nori pinigų, bet sveikata yra prioritetas numeris vienas. Todėl šiek tiek bijau sveikatos problemų, tačiau kiek galiu stengiuosi saugotis“, – mintimis dalinosi D.Rapšys.

 

Rugpjūčio 13-24 d., Berlyne vyksiančiame Europos čempionate D.Rapšys sieks savo pirmojo „stambaus“ medalio suaugusiųjų tarpe.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >