2011 11 23, 23:07
Stebuklas neįvyko: „CSKA“ nesunkiai susitvarkė su „Žalgiriu“

T. Padgursko (Sportosavaite.lt) nuotr.
Trečiadienį „Žalgiris“ Eurolygoje patyrė jau penktąją nesėkmę per šešerias rungtynes šiame sezone. Kauniečiai išvykoje rezultatu 95:82 (24:25, 27:20, 22:21, 22:16) nusileido Maskvos „CSKA“.

„CSKA“ gretose nebuvo traumą patyrusio komandos lyderio Andrejaus Kirilenkos ir jau kurį laiką dėl nugaros skausmų nerungtyniaujančio Darjušo Lavrinovičiaus. Nepaisant to, maskviečiai nesunkiai įvykdė savo uždavinį ir iškovojo jau šeštąją pergalę Eurolygoje šį sezoną.

Susidarė įspūdis, kad pirmoje rungtynių dalyje „Žalgiriui“ pavyko išlaikyti nedidelį atstumą nuo varžovų tik todėl, kad šie žaidė truputį atsipalaidavę.

Antroje mačo dalyje pritilo iki tol žalgiriečius į priekį tempęs Sony Weemsas, o „atsibudę“ maskviečiai viską sudėliojo į savo vietas.

Rungtynės. Pirmajame kėlinyje žalgiriečiai savo gerbėjams suteikė vilties, kad šį kartą galbūt įvyks stebuklas ir Kauno klubas po ilgos nesėkmių serijos sugebės laimėti prieš vieną iš stipriausių Eurolygos klubų. Tačiau iliuzijos pradėjo sklaidytis jau po pirmojo kėlinio, kurį žalgiriečiai dar sugebėjo laimėti – 24:25.

Antrajame kėlinyje toliau puikiai žaidė žalgirietis S. Weemsas, tačiau aikštės šeimininkai įgijo nedidelį pranašumą – 51:45 prieš didžiąją pertrauką.

Trečiojo kėlinio pradžioje „CSKA“ iš karto nutolo iki vienuolikos taškų, tačiau žalgiriečiai neleido labiau atitrūkti varžovams ir šiek tiek sumažino jų persvarą. Likusį laiką „CSKA“ dažniausiai buvo priekyje septyniais taškais, bet įgyti didesnio pranašumo aikštės šeimininkams nepavyko – 73:66.

Užtat ketvirtajame kėlinyje rusai po truputį ėmė didinti pranašumą ir vienu metu jis buvo pasiekęs keturiolika taškų (84:70).

Žalgiriečiams vėl pavyko skirtumą aptirpdyti, tačiau likus žaisti dvi minutes po Milošo Teodosičiaus tritaškio jis vėl pasiekė keturiolika taškų – 89:75.

Per likusį laiką kauniečiai jau nesugebėjo pakeisti rungtynių baigties ir buvo priversti pripažinti „CSKA“ pranašumą rezultatu 95:82.

Taškus pelnė

„CSKA“: Krstičius 21 (7/8 dvit., 7 atk. kam.), Švedas 16 (5 rez. perd.), Voronsevičius 14 (6 atk. kam.), Teodosičius 14 (6/8 dvit., 7 rez.perd.), Šiškauskas 8.

„Žalgiris“: Weemsas 22 (8/13 dvit.), Popovičius 12 (3/4 dvit., 1/4 trit.), Delininkaitis 12 (7/8 metimų per 9 min), Rakovičius 10, Jankūnas 9, Javtokas 6 (3/9 dvit., 6 atk. kam.), Kalnietis 5 (6 rez. perd., 23 min), Lawsonas 2 (3 per. kam., 0 rez. perd., 16 min), Lipkevičius ir Kuzminskas po 0 per 8 min.

Komandų statistika

„CSKA“ geriau už „Žalgirį“ metė dvitaškius ir tritaškius – atitinkamai 61 ir 54 proc. bei 36 ir 25 proc. Maskviečiai atliko net dvigubai daugiau rezultatyvių perdavimų (23 ir 12) ir užtikrintai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (39 ir 25).

Žalgiriečiai taikliau metė baudas (72 ir 87 proc.) ir perėmė daugiau kamuolių (6 ir 10).