2011 11 07, 01:19
„Lietuvos rytas“ namuose įveikė ČEZ ekipą (video)

T. Rice'as (litnews.lt nuotr.)
Vilniaus „Lietuvos rytas“ tęsia sėkmingą pasirodymą VTB Vieningosios lygos turnyre. Vilniečiai „Siemens“ arenoje 78:72 (19:16, 15:12, 25:20, 19:24) nugalėjo Nymburko ČEZ (Čekija) krepšininkus ir iškovojo ketvirtąją pergalę, skelbia bc.lrytas.lt.

Šiame mače Vilniaus komandai padėti negalėjo kojos traumą besigydantis Bradas Newley ir kelio traumą patyręs Vilmantas Dilys.

Rungtynes „Lietuvos rytas“ pradėjo tokiu startiniu penketu: Tyrese'as Rice'as, Renaldas Seibutis, Artūras Jomantas, Lawrence'as Robertsas ir Predragas Samardžiskis.

Susitikimo pradžioje aikštės šeimininkams krepšys buvo lyg užrištas - nepaisant dėkingų progų, vilniečiams nepavykdavo tiksliai realizuoti metimų. Tuo tarpu svečiai naudojosi tuo ir pirmavo daugiau nei pusę ketvirčio. Septintąją minutę po T.Rice'o metimo „Lietuvos rytas“ pirmą kartą išsiveržė į priekį, o po kelių akimirkų sekė ir L.Robertso dėjimas (13:9). Ketvirtį vilniečiai baigė būdami priekyje 19:16.

Antrąjį ketvirtį Aleksandro Džikičiaus auklėtiniai pradėjo itin susikaupę - vilniečiai sukaustė varžovus geležine gynyba ir beveik 4 minutes neleido jiems pelnyti taškus. Tuo pasinaudojęs „Lietuvos rytas“ vienu metu pirmavo 27:18. Po nesėkmingos atkarpos atsigavę ČEZ krepšininkai surengė spurtą ir ištirpdė deficitą iki 2 taškų (27:25). Dėka taiklių aikštės šeimininkų metimų „Lietuvos rytas“ iki didžiosios pertraukos kiek padidino pranašumą - 34:28.

Po pertraukos pirmuosius taškus pelnė ČEZ legionierius L.Wilsonas, tačiau vėliau kitoje aikštės pusėje T.Rice'as atliko įspūdingą perdavimą, po kurio sekė dar įspūdingesnis L.Robertso dėjimas su pražanga. Ketvirčio metu „Lietuvos ryto“ žaidimas bangavo - vos tik aikštės šeimininkams pavykdavo įgyti didesnę persvarą (42:31), varžovai greitai surasdavo būdų kaip atsilikimą sumažinti (44:40).

Arčiau Čekijos klubui priartėti nebuvo pavykę - vilniečiai kantriai, žingsnis po žingsnio, krovėsi pranašumą. Galutinį tašką trečiajame ketvirtyje padėjo L.Robertsas, triuškinančiu dėjimu sudrebinęs krepšį - 59:48.

Paskutiniajame ketvirtyje svečiai kilo į paskutinį šturmą ir legionierių L.Wilsono ir C.Simmonso metimų dėka ėmė grėsmingai artėti. Tačiau pačiu sunkiausiu metu prabilo Aleksandras Rašičius - trys tolimos serbo bombos kaipmat sustabdė čekų spurtą (68:57). Nors paskutinę rungtynių minutę „Lietuvos rytas“ rungtyniavo kiek atsipalaidavęs, vis dėlto sostinės klubas pasiekė pergalę rezultatu 78:72.

„Lietuvos rytas“: T.Rice'as (8 rez. perd.) - 18, L.Robertsas (6/8 dvitaškių, 11 atk. kam.) - 13, S.Babrauskas ir R.Seibutis po 10, P.Samardžiski (4/5 dvitaškių, 7 atk. kam.) ir A.Rašičius (3/4 tritaškių) po 9, J.Valančiūnas (6 atk. kam.) - 5, M.Katelynas ir A.Jomantas (5 atk. kam.) po 2, P.Dambrauskas ir D.Redikas aikštėje nepasirodė.

ČEZ: C.Simmonsas - 26, L.Wilsonas - 20, P.Bendra - 8, P.Pumpra - 7.