2011 12 07, 00:14
„Lietuvos rytas“ antrą kartą sutriuškino beviltiškai žaidusius prancūzus

litnews.lt nuotr.
Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkai antradienį uraganiniu greičiu pasiekė ketvirtą iš eilės pergalę Europos taurės turnyre. Vilniečiai namuose 87:49 (26:10, 23:11, 19:10, 19:18) sutriuškino Le Mano „Sarthe“ krepšininkus ir beveik užsitikrino pirmąją F grupės vietą.

Rungtynes startiniame penkete pradės Tyrese'as Rice'as, Renaldas Seibutis, Artūras Jomantas, Lawrence'as Robertsas ir Jonas Valančiūnas.

Pirmosios  abiejų komandų atakos buvo bevaisės, tačiau tylą nutraukė tritaškį įsmeigęs R.Seibutis, o netrukus tris taškus pridėjo ir L.Robertsas. Pirmuosius taškus dėjimu pelnė ir J.Valančiūnas, o priešininkams pelnius pirmuosius taškus, netrukus į tai taikliai atsakė T.Rice`as (10:2).

Visiškai varžovus gynyboje uždarę vilniečiai patys lengvai rinko taškus - po dar vieno J.Valančiūno dėjimo ir T.Rice`o tritaškio „Lietuvos ryto“ persvara pasiekė 13 taškų ribą (15:2). J.Valančiūnas pirmajame kėlinyje tiesiog dominavo - po dar vieno dėjimo ir vėliau sekusio dvitaškio su pražanga, aukštaūgio sąskaitoje buvo jau 9 taškai.

A.Jomantas įsmeigė jau antrą tritaškį, o Le Mano klubas akivaizdžiai sutriko - prancūzų atakos skubotos ir neparuoštos. Po pirmųjų dešimties minučių aikštės šeimininkai užtikrintai pirmavo 26:10.

Antrą ketvirtį vilniečiai pradėjo su dar didesne jėga - puikioje atakoje pražangą išprovokavęs Predragas Samardžiskis sumetė baudas, o netrukus vienas po krepšiu pabėgęs M.Katelynas fantastišku dėjimu nuo kėdžių pakėlė visą areną. Visiškai sutrikusius varžovus dar vienu tritaškiu nubaudė Steponas Babrauskas (33:10).

Visiškai sudraskyti varžovų dar pirmojoje rungtynių pusėje nepavyko - S.Babrauskas prametė du tritaškius iš eilės, o prancūzai porą atakų užbaigė rezultatyviai (35:15). R.Seibutis įmetė jau septintą „Lietuvos ryto“ tritaškį šiose rungtynėse, tačiau pernelyg skubėti pradėję vilniečiai ėmė daryti vis daugiau klaidų (41:19).

Vis dėlto, puiki gynyba ir bedantis prancūzų puolimas leido Vilniaus klubo krepšininkams žaisti kiek atsipalaidavus. Kėliniui artėjant prie pabaigos „Lietuvos rytas“ vėl įjungė aukštesnę pavarą ir keturias iš eilės atakas baigė rezultatyviai. Po T.Rice`o perdavimų taškus pelnė A.Jomantas ir R.Seibutis, o amerikietis pridėjo dvi baudas. Į didžiąją pertrauką A.Džikičiaus auklėtiniai išėjo būdami priekyje triuškinančia persvara 49:21.

Kėlinį puikiai pradėjo amerikiečiai - tritaškį pelnė L.Robertsas, o iš po krepšio įmetė T.Rice`as. Net kelis kartus grubiai varžovus stabdę „Sarthe“ krepšininkai rimtesnių teisėjų nuobaudų nesulaukė, tačiau R.Seibutis greitoje atakoje sustabdęs Le Mano ekipos krepšininką užsidirbo nesportinęs pražangą. Tačiau ji kainavo tik vieną taiklų baudos metimą (54:24).

J.Valančiūnas po pataisyto komandos draugo metimo savo sąskaitoje jau turėjo dvigubą dublį - 11 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Teisėjas ir toliau bando „Siemens“ arenos nervus - po dar vienos akivaizdžiai paskutinės vilties „Sarthe“ ekipos pražangos prieš A.Jomantą, nesportinė pražanga ir vėl nebuvo skirta. Tačiau A.Jomantas sumetė baudas ir „Lietuvos ryto“  pranašumas pasiekė 40 taškų ribą (68:28).

Ketvirtą kėlinį „Sarthe“ pradėjo keliomis iš eilės rezultatyviomis atakomis, tačiau „Lietuvos ryto“ krepšininkai netrukus dar labiau padidino pranašumą (76:37). Į aikštę vilniečių gretose A.Džikičius įleido ir D.Rediką bei P.Dambrauską, kurie Europos taurės turnyre rungtyniauja rečiau. Netrukus P.Dambrauskus žiūrovus nudžiugino pelnydamas dvitaškį. Finalinė rungtynių sirena skelbė triuškinančią vilniečių pergalę rezultatu 87:49.

„Lietuvos rytas“: P.Samardžiski (4/5 dvitaškių) ir R.Seibutis po 14, J.Valančiūnas (5/8 dvitaškių, 11 atk. kam.) - 13, A.Jomantas (6 atk. kam.) - 12, T.Rice'as (6 rez. perd.) - 10, M.Katelynas (10 atk. kam.) - 9, L.Robertsas - 6, S.Babrauskas - 4, P.Dambrauskas - 3, A.Rašičius (4 rez. perd., 4 per. kam.) - 2, D.Redikas taškų nepelnė. V.Dilys aikštėje nepasirodė.

„Sarthe“: J.P. Batista - 10, T.Rochestie - 7, A.Ackeris, T.Bryantas ir M.Kouguere po 6.