Gediminas Dūda, Sportosavaite.lt
2011 09 14, 20:50
Ispanai „nušlavė“ slovėnus ir žengė į pusfinalį

litnews.lt nuotrauka
Šiandien pirmajame ketvirtfinalyje Europos čempionės titulą ginanti Ispanija sutriuškino Slovėnijos ekipą 86:64 (16:23, 19:8, 36:14, 15:19) ir pusfinalyje susitiks su Lietuvos ir Makedonijos poros nugalėtoja.

Apie rungtynes.

Pirmąjį kėlinį slovėnai pradėjo agresyviau, o ispanai atrodė apsnūdę – 6:14. Slovėnai gana sėkmingai pataikė metimus, o ispanai nerodė savo greito krepšinio, komandą tempė pavieniai lyderių veiksmai. Tiesa, kėliniui artėjant į pabaigą, ispanai sustiprino gynybą ir pristabdė slovėnus – 16:18. Tačiau paskutinę minutę slovėnai pataikė kelis svarbius metimus ir kėlinį laimėjo 16:23.

Antrajame kėlinyje keletą minučių nė vienai komandai nepavyko įmesti taškų. Tiesa, įpusėjus kėliniui ispanai sumažino skirtumą iki dviejų taškų – 23:25. Tačiau Ispanija ir toliau nežibėjo puolime, nors gynyba ir „dirbo“, tai suteikė slovėnams šansą išlaikyti bent minimalią persvarą – 27:29. Tiesa, kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidė ispanai ir į didžiąją pertrauką komandos išėjo jau pirmaujant jiems – 35:31.

Trečiąjį kėlinį ispanai pradėjo daug aktyvesniu žaidimu, dar kibesne gynyba ir spurtavo 9:0 (44:31), o kėliniui įpusėjus pirmavo jau 52:33. Tuomet slovėnai bandė gelbėtis tolimais metimais, bet ir tai nepadėjo, o ispanai dėka C. Navarro „bombų“ tolo – 65:38. Kėlinį ispanai užbaigė dar vienu tritaškiu – 71:45.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje slovėnai dar kartą priminė apie save, spurtuodami 7:0 ir priversdami ispanų trenerį S. Scariolo prašyti minutės pertraukėlės – 71:52. Po jos ispanai slovėnų tempą pristabdė, bet ir patys iki kėlinio vidurio buvo pelnę vos 2 taškus – 73:56. Antroje kėlinio dalyje abiejų komandų žaidimas apsilygina, o ispanai išlaiko saugią persvarą ir žengia į Europos čempionato pusfinalį – 86:64.

Ispanija: Navarro 26 (4/8 tritašk.), Gasol P. 19 (16 atk. kam.), Ibaka 9, Calderon 9.

Slovėnija: Dragic 14 (5 atk. kam.), Begic 10 (5 atk. kam.), Lorbek 7.