Gediminas Dūda, Sportosavaite.lt
2011 09 14, 22:56
Katastrofa: Makedonija užtrenkė Lietuvai duris į pusfinalį

litnews.lt nuotr.
Šiandien antrajame ketvirtfinalyje Lietuvos krepšinio rinktinė po dramatiškos kovos nusileido Makedonijai 65:67 (20:18, 14:12, 18:19, 13:18) ir tęs kovą tik dėl 5-8 vietų.

Dvikovą lietuviai pradeda sėkmingiau – 7:2, tačiau makedonai netrukus atsigauna – 9:7. Nors makedonai lietuviams lipa „ant kulnų“, šie sugeba surengti spurtą 6:0 ir šiek tiek atsiplėšti – 17:10. Tačiau makedonai nenuleidžia rankų ir, likus minutei iki kėlinio pabaigos, grėsmingai priartėja – 17:15. Kėlinį lietuviai laimi 20:18.

Antrąjį kėlinį komandos pradeda apylygiu žaidimu, dominuoja gynyba. Įpusėjus kėliniui  abi komandos tėra surinkę po 3 taškus – 23:21, o K. Kemzūra prašo minutės pertraukėlės. Po jos pagaliau taškų „badą“ nutraukia galingas R. Javtoko dėjimas, R. Kaukėno ir M. Pociaus dvitaškiai – 29:21. Tiesa, makedonai vėl imasi iniciatyvos ir skirtumą mažina iki 3 taškų – 31:28. Po nervingos paskutinės minutės, lietuviai ilsėtis išeina būdami priekyje – 34:30.

Trečiąjį kėlinį lietuviai pradeda dviem R. Javtoko reidais po krepšiu – 38:32, tačiau į juos makedonai atsako dviem taikliais tolimais „šūviais“ – 38:38. Lietuviai greitai surenka 5 komandines pražangas, makedonai meta baudas ir įpusėjus kėliniui jau priekyje – 41:42. Tiesa, lietuviai tuoj pat vėl išsiveržia į priekį, o žaidimas išsilygina – 47:45. Kelių paskutinių minučių labiau nervų „karą“ nei žaidimą laimi lietuviai – 52:49.

Ketvirtas kėlinys prasideda taškas į tašką, po trijų kėlinio minučių – 54:52. Komandos gana sunkiai renka taškus, o įpusėjus kėliniui lietuviai pirmauja 58:55. Dominuojant gynybai abiejose pusėse toliau tęsiasi taškų „badas“, likus 2 minutėms – 60:57. Lietuvių pastangas skirtumą padidinti bent keliais taškais, „laidoja“ makedonų lyderis McCalebb, pataikydamas ypač sudėtingus metimus, o likus 11 sek. makedonai „įsūdo“ ir tritaškį – 65:66. Deja, lietuviai neišsigelbėja – 65:67.

Makedonija: Mc Calebb 23, Stojanovski 15, Ilievski 12.

Lietuva: Javtokas 13, Songaila 12, Kalnietis 9, Jasaitis 9, Jasikevičius 7.