reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

reklama

Sportosavaite.lt   
2014 09 17, 10:34
D.Šalenga: apie norą žaisti Lietuvoje

Image
D.Šalenga
Vienas tituluočiausių Lietuvos krepšinio lygos (LKL) krepšininkų Dainius Šalenga šį tarpsezonį nusprendė pasirašyti sutartį su Panevėžio „Lietkabelio“ klubu.

 

Šešis LKL čempiono žiedus turintis puolėjas teigė, kad Panevėžio komandą pasirinko dėl kelių objektyvių priežasčių. Viena jų – puikios sudaromos sąlygos.

reklama

 

„Gavau pakvietimą ir iš kelių variantų išsirinkau būtent „Lietkabelį“. Čia yra nemažai pažįstamų žmonių ir pasiūlymas buvo patraukliausias. Pasidomėjau sąlygomis, kas buvo pernai ar prieš dvejus metus. Klubas žaidžia gražioje arenoje. Taip pat man patogu susisiekti su Vilniumi, kur esu įsikūręs“, – „KkLietkabelis“ aiškino D.Šalenga.

 

Praėjusį sezoną D.Šalenga pradėjo Prienų „TonyBet“ gretose, tačiau sulaukė Eurolygoje rungtyniavusios Kijevo „Budivelnik“ komandos pasiūlymo ir išvyko į Ukrainą. Dabar 38-erių sportininkas viliasi, jog „Lietkabelyje“ praleis visą ateinantį sezoną ir niekur bėgti neketina.

 

„Sunku dabar kažką sakyti. Pirmiausia reikia sulaukti sezono ir pažiūrėti, kaip seksis žaisti. Būtent nuo to viskas priklauso. Noriu žaisti Lietuvoje, bet prognozuoti kažką sunku. Prieš tai dvejus metus buvo daugiau noro išvažiuoti. Dabar to dalyko nėra – norisi pasimėgauti ir pajusti krepšinio malonumą. „Lietkabelis“ žaidžia LKL, kur tikrai bus nemažai neblogo lygio rungtynių“, – pasakojo pašnekovas.

 

O koks pasiūlymas galėtų suvilioti D.Šalengą? „Pasiūlymas turėtų būti labai išskirtinis. Mano amžiaus ir dabartinėje rinkoje, aš netikiu, kad jis toks bus. Mane siejo įdirbis su „Budivelnik“, todėl išvykau pernai. Jeigu ne Kijevo klubas, tai aš ir prieš tai tikrai būčiau Lietuvoje. Dabar turiu veterano statusą ir ta rinka man nepalanki – yra daug jaunų žaidėjų ir klubai turi iš ko rinktis. Tiesiog nesu padėties šeimininkas.“

 

Po 8 taškus pelnydavęs ir 2,4 atšokusio kamuolio praėjusiame Eurolygos sezone sugriebdavęs D.Šalenga pripažino jaučiantis tėvynės trauką, kadangi Lietuvoje jam rungtyniauti yra malonu. „Lietkabelio“ naujokas atskleidė, kad dar norėtų bent jau du sezonus profesionaliai žaisti krepšinį.

 

„Tokiame amžiuje jau nėra labai svarbu kažkokie smulkūs niuansai. Tiesiog renkiesi, kur turi daugiau komforto. Legionieriaus duona yra tikrai sunki ir užsienyje žaidžiant reikalavimai yra didesni. Taip pat gyveni svetimoje šalyje ir esi didesniame strese. Tiek emociniame, tiek fiziniame. Lietuvoje dar prablaško ir šeimos nariai ar draugai. Susikoncentruoji krepšiniui, o po to gali susitikti su draugais, kažkur nuvažiuoti, prasiblaškyti, o tada vėl kibti į darbus.

 

Kiek esu žaidęs užsienyje, visada jaučiau Lietuvos trauką. Pirmus kartus išvykti buvo dar sunkiau. Pamenu, kad buvo labai sunku išvažiuoti į Ispaniją. Lietuvoje ir sezonas greičiau prabėgo ir ta krepšinio rutina ir mielesnė. Kai žaidi dideliame klube, jauti didelę įtampą. Dabar išvažiuoti į kažkokią neaiškią komandą tikrai nenoriu, nes vis sunkiau būna save motyvuoti tokioje aplinkoje. Nusprendžiau, kad žaisiu Lietuvoje.

 

Man patinka lietuviškas krepšinis, kuris yra kupinas improvizacijos, malonus akiai. Dar metus ar dvejus tikrai noriu pasimėgauti krepšiniu“, – pasakojo D.Šalenga.

 

Šią vasarą LKL priėmė sprendimą, už kurį tvirtai pasisakė ir „Lietkabelio“ klubas – turnyras turi būti vykdomas keturių ratų sistema. D.Šalenga teigia, kad dvi rungtynės per savaitę yra puikus variantas visiems krepšininkams.

 

„Čia tokios tarsi svarstyklės: vienos komandos, kurios žaidžia daugiau turnyrų, gal ir nenorėtų daugiau tų rungtynių. Tuo tarpu silpnesnės ekipos norėtų keturių ratų, kadangi dažniau atvažiuos „Žalgiris“, „Lietuvos rytas“ ar „Neptūnas“. Ateina daugiau žiūrovų, surenkama daugiau pajamų iš bilietų.

 

Žvelgiant iš „Lietkabelio“ pozicijos, keturių ratų sistema tikrai atrodo naudinga. Dvejos rungtynės per savaitę yra idealiausias dalykas, nes yra laiko ir pailsėti, ir pasitreniruoti. Jeigu būtų kartu Vieningoji lyga, Europos turnyrai ir dar LKL keturi ratai, tuomet susijaukia visas planas ir komandoms trejos rungtynės per savaitę yra gerokai per daug. Būna daug kelionių, o jos tikrai vargina. Tai išsekina komandas ir pasipila netikėti pralaimėjimai. Tikrai matėsi, kai geros ekipos buvo išsunktos ir tikrai vos „pavilkdavo kojas“. Tada visi pradeda ieškoti kaltų. Tas rungtynių subalansavimas yra labai svarbus faktorius. Lietuvos krepšinio lyga yra labai svarbi, kuri turi daug talentingų žaidėjų ir reikia jiems leisti rungtyniauti“, – kalbėjo D.Šalenga.

 

2003 metais su Lietuvos rinktine Europos čempionu tapęs D.Šalenga įsitikinęs, kad Lietuvos krepšinis yra įdomus reiškinys ir jis turėtų būti geriau pateikiamas sirgaliams, kad šie gausiau rinktųsi į rungtynes.

 

„Lietuviškas krepšinis tikrai įdomus. Žmonės, kurie atsakingi už tam tikras lygos sferas, turi atidžiai žiūrėti, kaip tą produktą pateikti žiūrovams, kad sirgaliai eitų į arenas. Reikia ieškoti marketingu užsiimantiems žmonėms ieškoti kelių į sirgalių širdis. Galbūt jaunimu, garsiomis pavardėmis ar kažkaip kitaip paversti LKL patraukliu produktu“, – pokalbį baigė D.Šalenga.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >