reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

NT naujienos

reklama

Sportosavaite.lt   
2013 05 10, 15:54
Patarimai kaip išvengti bėgimo traumų

Image
bėgimas
Atšilus orams gatvėse pasirodo vis daugiau bėgikų – vieni jų bėga savo malonumui, kiti taip ruošiasi artėjantiems bėgimo renginiams.

 

Tiek bėgimo mėgėjai, tiek profesionalai susiduria su didesne nei įprasta traumų rizika, tad viena iš „Nike Aš bėgu. Vilnius / DNB Pusmaratonio“ trenerių, Vilniaus lengvosios atletikos mokyklos atstovė Dangyra Grigienė pataria, kaip apsaugoti save ir bėgimą paversti neskausmingu malonumu:

reklama

 

1.                   Rinkitės tinkamą avalynę. „Nors pastaruoju metu smarkiai sumažėjo netinkamą avalynę pasirenkančių bėgikų, dar kartą norisi priminti visiems, ypač pradedantiems sportininkams, kad reikia investuoti į kokybiškus bėgimo batelius“, – teigia D. Grigienė. Bėgimo metu tenka didelis krūvis kojoms, tad tinkami bėgimo bateliai padeda 80 proc. sumažinti traumų riziką.

 

2.                   Nepamirškite apšilimo. Bėgimo trenerė pataria apšilimui skirti bent 15 minučių ir atlikti pratimus visoms raumenų grupėms, įskaitant ir tempimo pratimus. Trenerės teigimu, dalį distancijos pradžioje reikia paeiti sparčiu žingsniu, o bėgimo tempą didinti tolygiai.

 

3.                   Nepraraskite budrumo. „Tiek sportuojant mieste, tiek miške ar kaimo vietovėje, reikia įvertinti galimus pavojus: intensyvų eismą, nelygų grindinį, kyšančias medžių šaknis, šakas ar pan., – vardina D.Grigienė. – Praradus koncentraciją net mažiausia kliūtis gali tapti rimtos traumos priežastimi.“

 

4.                   Po treniruotės atvėskite. Bėgant pasirinktą distanciją jos pabaigoje reikia lėtinti tempą, o ją įveikus – pasivaikščioti bei atlikti raumenų tempimo pratimus, kurie padeda ne tik išvengti traumų, bet ir suteikia lankstumo.“

 

5.                   Neignoruokite skausmo. „Niekada nesitreniruokite jei po ankstesnės treniruotės jaučiate skausmą ir nesate tikri dėl jo priežasties. Jei manote, kad nesunkiai pasitempėte raumenį – atidėkite treniruotes, kol skausmas praeis, o tuo metu kasdien atlikite lengvus tempimo pratimus. Taip pat labai naudingas būtų ir raumenų masažas“, – pataria D. Grigienė, pridurdama, kad ilgiau jaučiant skausmą reikia apsilankyti pas šeimos gydytoją.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt.



 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >