2010 06 29, 21:34
Ispanija palaužė Portugaliją ir keliauja į ketvirtfinalį

Vienintelio įvarčio autorius Davidas Villa
Paskutine Pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalio dalyve tapo Ispanija, po atkaklios kovos 1:0 įveikusi Portugaliją.

Vos prasidėjus mačui abi komandas apsikeitė pavojingais išpuoliais prie varžovų vartų. Tačiau įsibėgėjus kėliniui abi komandos sulėtino tempą, ėmė žaisti atsargiau.

Nors kamuolio kontrolė ryškia persvara priklausė ispanams, 20-ąją kėlinio minutę labai pavojinga situacija kilo būtent prie jų vartų. Tačiau bendromis gynėjų ir vartininko pastangomis ispanams pavyko apsiginti.

Praėjus dešimčiai minučių, abi komandos vėl suaktyvino puolimą ir apsikeitė keletu pavojingų smūgiu link vartų.

Antroje kėlinio pusėje žaidimas dažniausiai vyko aikštės viduryje - komandos net nesugebėdavo užmegzti atakų. Iki kėlinio pabaigos likus keletui minučių portugalai surengė nedidelį varžovų vartų šturmą ir porą kartų pavojingai smūgiavo, tačiau ispanams ir vėl pavyko apsiginti.

Pačioje kėlinio pabaigoje tą patį pamėgino padaryti ispanai, tačiau nieko pavojingesnio suregzti jiems nepavyko. Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių - 0:0.

Antrojo kėlinio pradžioje komandos ir vėl didesnį dėmesį skyrė gynybai.

Tik 51 minutę rimtesnis pavojus kilo prie Ispanijos vartų kai po portugalų smūgio kamuolys, atsimušęs nuo gynėjų kojų, vos neįlėkė į vartus.

Sužaidus apie 10 min antrajame kėlinyje komandos vėl įsidrąsino ir pakaitomis į abi aikštės puses ėmė ristis atakos. Pirmieji apčiuopiamesnių rezultatų pasiekė ispanai - po Ramoso perdavimo į portugalų vartus labai pavojingai smūgiavo Fernando Liorente, tačiau vartus išgelbėjo vartininkas.

Po šio epizodo ispanai kaip reikiant užgulė portugalų vartus, kol galų gale tai baigėsi įvarčiu. Po Xavi perdavimo Davidas Villa 63 min. pelnė įvartį. Pirmuoju bandymu jo smūgį atrėmė vartininkas Eduardo, tačiau antrasis buvo tikslus -1:0.

Pelnę įvartį ispanai ir toliau nesitraukė iš varžovų baudos aikštelės ir surengė dar keletą pavojingesnių epizodų.

70-ąją minutę ispanas Ramosas vėl labai pavojingai smūgiavo į vartus, tačiau vartininkas sugebėjo pakeisti kamuolio skriejimo kryptį.

Artėjant rungtynių pabaigai portugalai stengėsi atakuoti, tačiau nieko pavojingesnio sukurti prie varžovų vartų jiems nepavyko.

Priešpaskutinę minutę raudoną kortelę gavo ir iš aikštės buvo pašalintas portugalas Costa.

***

Šios dvikovos nugalėtojai ketvirtfinalyje susitiks su Paragvajumi.

Ispanija prieš čempionatą buvo laikoma pagrindine pretendente į Pasaulio čempionės titulą.