reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Lauko treniruokliai

Bikko.lv Bikko.ee
Dviračiai ir jų reikmenys internetu Latvijoje ir Estijoje

reklama

Sportosavaite.lt   
2014 05 30, 13:55
Brazilijai prognozuojamas čempiono titulas, Ispanijai – nusivylimas

Image
sportosavaite.lt
Nors Brazilijos ekonomika išgyvena ne pačius geriausius laikus, tai, anot „Danske Markets“ analitikų Kopenhagoje, šios šalies rinktinei nesutrukdys iškovoti Pasaulio futbolo čempiono titulo.

 

Tarp stipriausių favoritų 2014-ųjų metų Pasaulio čempionate – taip pat Argentina bei Vokietija. Pagal „Danske Markets“ sudarytą reitingą, Argentinai prognozuojama antroji, o Vokietijai – trečioji vieta. Deja, didžiausias nusivylimas laukia Ispanijos rinktinės gerbėjų.

reklama

 

„Danske Markets“ pritaikė ekonometrinį modelį, kuris vertino ankstesnių Pasaulio futbolo čempionatų duomenis, valstybių ekonominius, demografinius indikatorius bei remdamasis dviejų kiekvienose varžybose susitinkančių komandų santykiniu pajėgumo indeksu sudarė prognozių reitingą šių metų čempionatui.

 

Modelio rezultatai sufleruoja, jog šeimininkų padėtis, didelis gyventojų skaičius ir gilios futbolo tradicijos Pasaulio futbolo čempionate Brazilijai užtikrins pergalę. Taip pat šansų laimėti turės ir Argentina, tačiau ji Brazilijai nusileis finale, o trečiąją vietą užims Vokietija.

 

Žinoma, futbole lemtingas veiksnys vis dėlto yra sėkmė, jai įvertinti pasitelktas vadinamasis Monte Karlo simuliacijos metodas. Vertinant tikimybes, Brazilija yra stipri favoritė ir pagal pritaikytą metodą tikimybė, kad ši šalis laimės čempionatą, yra 45,1 proc. „Danske Markets“ analitikų nuomone, žemesnes vietas užimsiančios komandos turi kur kas mažiau galimybių laimėti, pavyzdžiui, Argentinos galimybės yra lygios 8,1 proc., Vokietijos – 7,6 proc., o Prancūzijos – 6,7 proc.

 

Atlikus visos turnyrinės lentelės simuliaciją, kurios rezultatai ir yra minėtos valstybių tikimybės laimėti Pasaulio čempionės titulą, galima pastebėti ir netikėtumų. Pavyzdžiui, modelis rodo, jog JAV nukeliaus iki atkrintamųjų varžybų Portugalijos sąskaita, kuri G grupėje užims 3 vietą po Vokietijos ir JAV. Modelis prognozuoja įtemptą konkurenciją B ir D grupėse, kuriose susirems tokios patyrusios komandos kaip Anglija, Italija, Olandija, Ispanija. Grupių nugalėtojos turėtų būti Ispanija ir Italija atitinkamai.

 

Ispanija šiame Pasaulio čempionate turėtų stipriai nuvilti ir greičiausiai pasitrauks iš čempionato, pralaimėjusi Italijai ketvirtfinalyje. Tikimybė, kad Ispanija laimės 2014 metų Pasaulio futbolo čempionatą, įvertinta tik 4,1 proc.

 

Laimei, fundamentalūs indikatoriai nesudaro prielaidų prognozuoti futbolo rungtynių baigties 100 proc. tikslumu – modelio simuliacijos paaiškina maždaug 25-30 proc. Pasaulio čempionatų rezultatų. Jeigu koks nors modelis būtų pajėgus prognozuoti absoliučiai tiksliai, Pasaulio futbolo čempionatas nebūtų žiūrimiausia sporto šventė pasaulyje!

 

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >

reklama

reklama

reklama