2013 04 13, 23:52
„Žalgiriui“ nepavyko atversti naujo LKL istorijos puslapio

T. Padgursko (Sportosavaite.lt) nuotr
Paskutinėse 2012–2013 m. reguliariojo LKL sezono rungtynėse Kauno „Žalgiriui“ pritrūko vos trijų taškų, kad pirmą kartą per 14 metų priverstų Vilniaus „Lietuvos rytą“ startuoti atkrintamosiose varžybose žemesnėje nei antroji vieta.

Kartu tai būtų reiškę, kad ilgamečiai LKL grandai būtų susitikę jau pusfinalyje ir finale kovotų tik vienas iš jų. Tačiau vieną iš sunkiausių sezonų išgyvenantis „Lietuvos rytas“ įrodė, kad turi jėgų kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų.

Šeštadienį namuose žaidęs „Žalgiris“ iš karto atitrūko nuo svečių iš Vilniaus – pastarieji per pirmąsias devynias rungtynių minutes pelnė vos tris taškus.

„Žalgiris“ dominavo aikštelėje, tuo tarpu „Lietuvos rytas“ demonstravo labai blankų žaidimą. Vis tik Kauno klubas nesugebėjo įgyti triuškinančios persvaros ir dažniausiai priekyje buvo kiek daugiau nei dešimčia taškų ir tik vienu metu antrajame kėlinyje buvo atitrūkę 17 taškų.

Žalgiriečiams išspręsti rungtynių baigtį dar gerokai prieš jų pabaigą sutrukdė daugiausia netaiklūs baudų (60 proc.) ir tritaškių (16 proc.) metimai.

Tuo netruko pasinaudoti vilniečiai – trečiajame kėlinyje „Lietuvos ryto“ gelbėtoju tapo žmogus, apie kurį informacijos po rungtynių „Google“ turbūt ieškojo ne tik nemaža dalis krepšinio mėgėjų, bet galbūt ir kai kurie „Žalgirio“ krepšininkai...

23 m. krašto puolėjas Eimantas Bendžius trečiajame kėlinyje pataikė tris tritaškius iš eilės, o iš viso taiklūs buvo 6/9 šūvių iš toli.

„Lietuvos rytas“ greitai ištirpdė žalgiriečių persvarą ir buvo išsiveržęs į priekį, bet likus 16 s iki rungtynių pabaigos kauniečiai, galima sakyti, rungtynių baigtį laikė savo rankose. Vis tik, rezultatui esant 62:62 „Žalgiris“ nesugebėjo išsimesti kamuolio iš už šoninės linijos per 5 s, o per pratęsimą šiek tiek geriau pasirodė svečiai ir laimėjo 70:73.

Revoliucijos Lietuvos krepšinio lygoje dar reikės palaukti.