2013 02 21, 21:37
„Žalgiris“ patyrė skaudų pralaimėjimą Kaune

T. Padgursko nuotr.
Po labai atkaklių rungtynių namuose Kauno „Žalgiris“ svarbiose Eurolygos „Top 16“ etapo rungtynėse turėjo pripažinti Atėnų „Panathinaikos“ ekipos iš Graikijos pranašumą.

Žalgiris - Panathinaikos

73:78 (22:19, 21:21, 11:13, 15:22)

Rungtynes taikliu tritaškiu pradėjo Panathinaikos gynėjas Dimitris Diamantidis - 0:3. Žalgiriui pirmuosius taškus, sužaidus dvi minutes, pelnė Žalgirio arenoje Eurolygos rungtynėse po traumos debiutavęs Robertas Javtokas.

Kėlinio viduryje komandos ėmė greitai keistis rezultatyviomis atakomis, o pirmavo minimalia persvara taip pat  tai viena, tai kita komanda. Likus žaisti keturias minutes, Žalgiris inicijavo nedidelį spurtą ir kuriam laikui atitrūko šiek tiek didesne persvara - 18:15.

Kėlinio pabaigoje žalgiriečiams ėmė nebekristi tolimi metimai, tačiau aikštės šeimininkai ir toliau išsaugojo persvar, kuri po Jeffo Foote'o baudų metimų net išaugo iki penkių taškų - 22:17. Po pirmojo kėlinio Žalgiris priekyje - 22:19.

Po pirmojo kėlinio Žalgiryje rezultatyviausiai  žaidė Kšištofas Lavrinovičius ir Tremmelas Dardenas, surinkę po 5 taškus.

Antrojo kėlinio pradžioje Žalgiris vėl įgijo penkių taškų persvarą (29:24), tačiau po nesėkmingo epizodo, kai R. Javtokas laisvas prametė iš po krepšio, o varžovai nuskubėję į priekį pelnė du taškus su pražanga Žalgirio persvara kuriam laikui vėl aptirpo.

Tačiau likus žaisti keturias minutes, po Marko Popovičiaus rezultatyvaus perdavimo R. Javtokas dvitaškiu sugrąžino didžiausią kauniečių persvarą -33:28.

Svečiai trumpam buvo priartėję iki vieno taško, tačiau Žalgiris greitai vėl susigrąžino didesnį pranašumą - 37:33 likus žaisti 2,5 minutės. Baigiantis antrajam kėliniui Žalgiris  po dviejų Oliverio Lafayete'o tritaškių buvo įgijęs didžiausią persvarą - 43:37, tačiau varžovai paskutinę kėlinio sekundę taip pat pataikė iš toli ir po dviejų kėlinių Žalgiris priekyje trimis taškais - 43:40.

Po dviejų kėlinių rezultatyviausias Žagirio komandoje - O. Lafayete'as su 8 taškais.

Trečiojo kėlinio pradžią sėkmingiau pradėjo graikai. Žalgirio persvara ištirpo ir antroje ketvirčio pusėje į priekį po labai ilgos pertraukos Panathinaikos išvedė Jonas Mačiulis - 49:50.

Kauniečiai netrukus susigrąžino prarastą persvarą, tačiau graikai rezultatą ir vėl išlygino - 56:56. Tačiau paskutinę sekundę J. Foote'as patikė iš po krepšio ir potrijų kėlinių aikštės šeimininkai priekyje rezultatu - 58:56.

Rezultatyviausias po trijų kėlinio išliko O. Lafayete'as - 13 taškų.

Ketvirtąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo žalgiriečiai ir atitrūko 61:56. Tačiau svečiai ir vėl panaikino aikštės šeimininkų persvarą ir antroje kėlinio pusėje vienu tašku pirmavo tai viena, tai kita komanda.

Likus žaisti tris minutes po Roko Ukičiaus tritaškio Panathinaikos atitrūko keturiais taškais. Žalgiris prarado kamuolį ir tas pats R. Ukičius netrukus pridejo dar du taškus - 69:75.

Per likusį laiką kauniečiams nepasisekė pakeisti rungtynių baigties ir Žalgiris turėjo pripažinti svečių iš Graikijos pranašumą rezultatu  73:78.

„Žalgiris“: Lafayete‘as 15 (5 rez. perd.), K. Lavrinovičius 11, Popovičius 10, Dardenas 9.

„Panathinaikos“: Ukičius 21 (6 rez. perd.), Diamantidis 13 (10 rez. perd.), Gistas 12, Bramos 8,  Mačiulis 4.

***

Pirmojo rato varžybas išvykoje Kauno „Žalgiris“ pralaimėjo vos 1 tašku – 67:66.

Kauno „Žalgiris“ Eurolygos „Top 16“ etape iki šių rungtynių buvo iškovojęs iš viso 3 pergales ir 4 pralaimėjimus ir tarp aštuonių E grupės komandų užėmė penktąją vietą. „Panathinaikos“ savo sąskaitoje turėjo 4 pergales ir 3 pralaimėjimus.

Eurolyga „Žalgirio“ ir „Panathinaikos“ dvikovą paskelbė Eurolygos savaitės rungtynėmis, tad šį susitikimas buvo transliuojamas daugiau nei 150 pasaulio valstybių.