2010 09 12, 23:52
Pasaulio čempionai – amerikiečiai

K. Durantas, fiba.com nuotr.
Pasaulio krepšinio čempionatą Turkijoje laimėjo JAV krepšinio rinktinė rezultatu 81:64 (22:17, 20:15, 19:16, 20:17) nugalėjusi turnyro šeimininkus turkus.

Turkams tik pirmajame kėlinyje pavyko sužaisti lygiai su amerikiečiais. Tačiau jau ir šios rungtynių atkarpos pabaigoje amerikiečiai atitrūko keletu taškų.

Antrajame ketvirtyje amerikiečiai įgijo dešimties taškų persvarą, kuri vienu ar pora taškų didesnė laikėsi iki trečiojo kėlinio pabaigos. Tada JAV rinktinė atitolo iki septyniolikos taškų ir panašaus dydžio persvarą išlaikė iki pat mačo pabaigos.

Turkai bandė priešintis beveik iki pat rungtynių pabaigos, tačiau atsimušdavo į geležinę amerikiečių gynybos sieną.

Amerikiečiai puolime buvo sunkiai sulaikomi, o didžiausias galvos skausmas JAV varžovams ir vėl buvo Kevinas Durantas, taikliai atakavęs iš įvairių aikštelės vietų, o ypač nuo tritaškio linijos.

JAV: K.Durantas 28 (tritaškiai 7/13), L.Odomas 15 (11 atk. kam.), R.Westbrookas 13 (6 atk. kam.), D.Rose'as 8 (6 rez. perd.).

Turkija: H.Turkoglu 16, S.Erdenas 9, E.Ilyasova (11 atk. kam.), O.Onanas ir K.Tunčeri - po 7.