2012 07 31, 19:09
Olimpinis krepšinis: Lietuva sutriuškino Nigeriją

Martynas Pocius (Litnews.lt nuotr.)
Antrosiose Londono olimpinių žaidynių varžybose lietuviai atsitiesė ir buvo galva pranašesni už Nigeriją – varžovai įveikti 72:53 (14:8, 20:19, 22:13, 16:13).

Lietuvos rinktinė geriau pradėjo rungtynes ir pirmojo kėlinio viduryje įgijo apčiuopiamą persvarą. Antrajame ji gana greitai išaugo iki 17 taškų, tačiau netrukus po to Nigerija spurtavo ir iš lietuvių persvaros teliko septyni taškai.

Pirmoje rungtynių dalyje Lietuva, panašiai, kaip ir rungtynėse su Argentina, dažnai klydo ir sunkiai atsikovojo kamuolius.

Trečiajame kėlinyje treneris Kęstutis Kemzūra į aikštę išleido iki tol olimpiadoje dar nežaidusį vidurio puolėją Antaną Kavaliauską, kuris pakeitė blankiai atrodžiusį Joną Valančiūną.

A. Kavaliauskas pelnė keletą taškų iš eilės ir gerai sužaidė gynyboje. Tuo pačiu gyvesnis ir aštresnis tapo ir visos komandos žaidimas - lietuviai sukaupė 20 taškų persvarą (60:40) ir nebepaleido iniciatyvos iš savo rankų.

Komandoms taškus pelnė:

Lietuva: D.Songaila 12, L.Kleiza 11 (6 atk. kam.), R.Kaukėnas 10, Š.Jasikevičius 9 (9 rez. perd.), S.Jasaitis ir P.Jankūnas po 7, A.Kavaliauskas 6, J.Valančiūnas ir M.Pocius po 4, M.Kalnietis (7 rez. perd.) ir R.Seibutis 0.

Nigerija: I.Diogu (10 atk. kam.) ir Al-Farouqas Aminu (11 atk. kam.) po 12, Alade Aminu 10.

***

Pirmąsias grupės varžybas lietuviai 102:79 pralaimėjo Argentinai, o Nigerija 60:56 įveikė Tunisą.

Kitas varžybas Lietuva žais ketvirtadienį su Pranzūzija. Rungtynių pradžia 10:55 val. Lietuvos laiku.

A grupė:  Lietuva, JAV, Argentina, Prancūzija, Tunisas ir Nigerija.