Evelina Žičkevičiūtė, Sportosavaite.lt
2011 02 12, 19:54
„Lietuvos rytas“ – jau LKF taurės finale

E. Žičkevičiūtės nuotr.
Šiandien Alytuje prasidėjo LKF DnB Nord taurės pusfinalių varžybos. Pirmose rungtynėse susitiko titulą ginanti Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipa ir Klaipėdos „Neptūnas“. Vilniečiai varžovus įveikė rezultatu 84:65.

Rungtynės prasidėjo taikliu Klaipėdos „Neptūno“ žaidėjo Valdo Vasyliaus tritaškiu metimu. Ilgai nelaukus į jo ataką atsakė Khalidas El-Aminas (2:3), o po taiklaus tolimo Brado Newley metimo sostinės ekipa pabėgo į priekį – 13:7.

Skirtumą iki minimumo sumažino Manto Ruikio pataikytas tritaškis (15:14), o neužilgo „Neptūnas“ įsiveržė į priekį – 20:17 ir sėkmingai užbaigė pirmąjį ketvirtį.

Antrąjį kėlinį pradėjo Simas Jasaitis, pataikydamas dvitaškį metimą. Valdo Vasyliaus pražanga puolime puikiai pasinaudojo Martynas Gecevičius, kuris pataikęs tolimą metimą, išvedė Vilniaus ekipą į priekį (20:22).

Po kelių sėkmingų atakų Klaipėdos „Neptūnas“ susigrąžino persvarą (22:24), tačiau nuo suolelio pakilęs Steponas Babrauskas smeigė tritaškį metimą ir sugrąžino vieno taško persvarą sostinės ekipai (25:24).

Po taiklių Martynos Mažeikos pataikytų baudų klaipėdiečiai sumažino skirtumą iki minimumo - 36:35. Antrojo kėlinio pabaigą sėkmingiau sužaidę vilniečiai, antrąjį ketvirtį laimėjo rezultatu – 40:35.

Sėkmingiau trečiąjį kėlinį pradėjo vilniečiai (44:35), tačiau po taiklių Manto Ruikio, Simo Galdiko ir Martyno Mažeikos metimų klaipėdiečiai sumažino skirtumą iki keturių taškų (46:42). Du taškus su pražanga, įmetęs Kenan Bajramovič „Lietuvos ryto“ skirtumą padidino iki aštuonių taškų (53:45). Tempo nesumažinę vilniečiai trečiąjį kėlinį laimėjo – 63:43.

Ketvirtasis kėlinys prasidėjo Simo Jasaičio pražanga prieš Simą Galdiką (63:47), o neužilgo klaipėdietis susirinkęs penkias pražangas paliko aikštelę. Po nesėkmingos „Neptūno“ atakos, įspūdingu dėjimu pasižymėjo aukštaūgis Jonas Valančiūnas (68:50).

Taikliais metimais iš po krepšio apsikeitė D.E. Strawberry ir L.K.Bonneris. O po taiklaus Artūro Jomanto metimo, vilniečiai padidino skirtumą iki 22 taškų (82:60). Sunkiai pradėjęs varžybas Vilniaus „Lietuvos rytas“ įveikė Klaipėdos „Neptūną“ rezultatu 84:65.

Vilniaus „Lietuvos rytas“: Martynas Gecevičius pelnė 18 taškų, Kenan‘as Bajramovičius ir Steponas Babrauskas po – 11, Jonas Valančiūnas – 9, Khalid El-Amin ir Bradas Newley po 7 taškus, Milko Bjelica ir Artūras Jomantas - 6, D.E.Strawberry – 5, Cemal Nalga ir Simas Jasaitis po 4 taškus.

Klaipėdos „Neptūnas“: Martynas Mažeika – 16 taškų, Mantas Ruikis – 13, Simas Galdikas – 11, Valdas Vasylius- 9, Dustin Heiman – 5, Tomas Vilkius – 3, po du taškus pelnė – Robertas Bitinas, Mindaugas Stašys ir L.J. Bonner‘is.

Kitoje pusfinalio kovoje susikaus Kauno „Žalgiris“ ir Prienų „Rūdupis“. Po šio mačo paaiškės, kas rytoj dėl LKF taurės ir čempionų vardo kovos su Vilniaus „Lietuvos rytu“.