musukrepsinis.lt
2013 09 09, 19:55
Lietuvos rinktinė žengė į kitą etapą

sportosavaite.lt nuotr.
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė Europos čempionato pirmąjį etapą užbaigė dramatišku maču su Bosnijos ir Hercegovinos ekipa. Lietuvos krepšininkai galėjo sau leisti pralaimėti šias rungtynes 9 taškų skirtumu ir vis tiek būtų žengę į II etapą su viena įskaitine pergale.

Ketvirtajame kėlinyje bosniai buvo pasiekę net 16 taškų pranašumą, tačiau mūsiškiams pavyko atsitiesti ir sumažinti atsilikimą iki mus tenkinančių 6 taškų. Bonsija ir Hercegovina laimėjo rezultatu 78:72 (18:18, 13:12, 26:22, 21:20), tačiau iškrito iš čempionato, o Lietuvos rinktinė keliauja į Liublianą tęsti kovos dėl medalių.

RUNGTYNIŲ PROTOKOLAS

Lietuvos rinktinė rungtynes pradėjo Jono Valančiūno bloku, Martyno Pociaus dvitaškiu, Lino Kleizos tritaškius ir atitrūko 5:0. Bosnijos ir Hercegovinos ekipa atsakė spurtu 8:0 ir iki pat trečiojo kėlinio pabaigos rungtynės vyko apylygiai. Pirmaujanti komanda nuolat keitėsi, tačiau nė vienai ekipai nepavyko įgyti reikšmingesnės persvaros.

Vis dėlto trečiojo kėlinio pabaigoje varžovai sugebėjo susikrauti 5 taškų pranašumą (48:53), kuris ketvirtajame kėlinyje ėmė grėsmingai didėti. Kėlinio viduryje bosniai sugebėjo pasiekti jiems reikalingą persvarą (58:69), o likus žaisti 4 minutes ją padidino net iki 16 taškų (58:74).

Tuo metu Lietuvos krepšinio gerbėjų galvose pradėjo suktis mintys apie atsisveikinimą su Europos čempionatu, tačiau mūsų žaidėjai rado jėgų pakilti į lemiamą šturmą ir išsigelbėti. Jonas Mačiulis pataikė dvitaškį, Darjušas Lavrinovičius - 4 baudos metimus iš eilės, L. Kleiza pridėjo tritaškį ir skirtumas ištirpo iki 7 taškų (67:74).

Taškas rungtynėse buvo padėtas tik likus žaisti 3 sekundes, kai fantastiškas rungtynes sužaidęs Mirza Teletovičius nepataikė eilinio tritaškio ir nepasinaudojo proga sugrąžinti savo komandai trokštamą 10 taškų pranašumą. Bosniai buvo priversti stabdyti rungtynių laiką pražanga, o L. Kleiza vienu taikliu baudos metimu užbaigė rungtynes - 72:78.

Europos čempionato antrajame etape, kuris vyks Slovėnijos sostinėje Liublianoje, mūsų komandai teks išbandyti jėgas su Prancūzijos, Ukrainos ir Belgijos rinktinėmis.

Antrojo etapo E grupėje po 2 įskaitines pergales po pirmojo etapo turi prancūzai ir serbai, po 1 — lietuviai ir ukrainiečiai, o be pergalių etapą pradės latviai ir belgai.