2010 10 15, 21:55
LMKL startas: favoritės vėl triuškino savo varžoves

Moterų krepšinis
Lietuvos moterų krepšinio lygoje – nieko naujo. Jau pirmąją naujojo sezono dieną čempionato favoritės „Viči-Aistės“ savo varžoves iš „Laisvės KRS“ įveikė milžiniška 64 taškų persvara – 112:48.

Nuo pat pirmojo kėlinuko, kuriame prametė vos vieną dvitaškį ir du tritaškius, Lietuvos čempionių ekipa demonstravo pavydėtiną taiklumą. Puikus komandinis žaidimas nesunkiai įveikdavo „Laisvės KRS“ gynybos užtvaras ir jau po 10 minučių leido aikštelės šeimininkėms susikrauti solidžią 24 taškų persvarą, skelbia lmkl.lt.

Toliau skirtumas tik augo, o ketvirtajame kėlinuke likus žaisti kiek daugiau nei 4 minutes, C. Pylipatis pelnė 100-ąjį komandos tašką (100:46).

„Viči-Aistės“ didžiąją rungtynių dalį iš vidutinio nuotolio atakavo daugiau nei 70 proc. taiklumu ir tik dvikovos pabaigoje keletas netaiklių metimų šiek tiek sugadino puikų aikštelės šeimininkių pataikymo procentą.

Nugalėtojoms G. Paugaitė surinko 20, A. Bimbaitė – 17, V. Kuktienė ir M. Solopova – po 14 taškų. „Laisvės KRS“ gretose išsiskyrė V. Tamulevičiūtė ir L. Kinkevičienė, pelniusios, atitinkamai, 13 ir 10 taškų.

„Laisvės KRS“ komanda yra laikoma viena stipresnių lygos komandų.

„Utena“ debiutavo sėkmingai

Trys Utenos „Utenos“ naujokės - Agnė Žiegytė, Asta Daujadienė ir Kristina Palaimaitė pelnė liūto dalį taškų ir atvedė LMKL lygos debiutantę į pirmąja pergalę naujajame čempionate. „Utena“ savo aikštelėje įveikė Šiaulių „Rūtą“ rezultatu 61:50.

Lygių varžovų dvikovoje persilaužimas įvyko antrojo kėlinuko viduryje. Aikštelės šeimininkės spurtavo 7:0 ir iki didžiosios pertraukos susikrovė dviženklę persvarą – 29:18.

Trečiojo kėlinuko pabaigoje po vienintelio rungtynėse pripažintos snaiperės Elos Briedytės tolimo metimo „Rūta“ sumažino atsilikimą iki 7 taškų. Paskutinio ketvirčio pradžioje Šiaulių komanda priartėjo dar labiau – 43:38.

Tačiau A. Žiegytė pataikė 2 tritaškius iš eilės, taip pat privertė penktą pražangą užsidirbti rezultatyviausią šiauliečių krepšininkę Ievą Kazlauskaitę. Taiklūs B. Dominauskaitės tolimi šūviai viešnių nebeišgelbėjo.

„Utenos“ komandoje po 14 taškų pelnė A. Daujadienė ir K. Palaimaitė (14 atk. kam.), 13 - A. Žiegytė.

„Rūtai“ I. Kazlauskaitė surinko 13, E. Briedytė, S. Baliutavičiūtė (11 atk. kam.) ir B. Dominauskaitė – po 9 taškus.