2011 03 28, 19:13
Pirmasis Lietuvos jaunių rinktinės pralaimėjimas Donecke
Image
Danielius Bogdziulis. E.Kniežausko nuotr.
Lietuvos nacionalinė jaunių ledo ritulio rinktinė turėjo pripažinti bendraamžių iš Nyderlandų pranašumą. Šiandien, kovo 28 dieną, Donecke (Ukraina) vykstančiame pasaulio ledo ritulio čempionate Andrejaus Jadkausko treniruojama komanda nusileido rezultatu 3:4 (3:1; 0:2; 1:0).

Olandai rungtynes pradeda greitu, grubiu ir agresyviu žaidimu ir jau trečiąją rungtynių minutę (2:36) prasiveržęs Denis Bondersas nuginkluoja Donatą Žukovą. Šiurkštus olandų žaidimas tęsiasi – prie bortų šiurkščiai lietuviai bloškiami vienas po kito. Į greitą ataką prasiveržusius lietuvius neleistinai stabdęs olandas užsidirba dvi baudos minutes ir tada lietuviai perima iniciatyvą.

Olandai vienas po kito siunčiami ant baudos suoliuko ir Lietuvos rinktinės penketas dvylikai minučių apgula varžovų vartus, tačiau įvarčio taip ir nepavyksta pelnyti. Ne gana to, Nyderlandų komanda, vienoje iš negausių savo kontratakų, pelno įvartį.

Penkioliktąją rungtynių minutę (14:23) olandas Tomas Marksas pelno antrąjį savo komandos įvartį, o po dvidešimt vienos sekundes iš toli dar kartą pasižymi D. Bondersas. Rezultatas tampa kritinis – 3:0 ir D. Žukovą vartuose keičia Simas Baltrūnas.

Į nokdauną pasiųsta Lietuvos rinktinė atsitiesia ir vėl užspaudžia varžovus prie jų vartų. Šį kartą vaisingai. Porą minučių besitęsusią olandų vartų apgulti pertraukia greita kontrataka, tačiau Simas Baltrūnas vartus apsaugo, atiduoda perdavimą Aivarui Bendžiui ir komandos kapitonas pelno pirmąjį lietuvių įvartį (17:21) ir nieko nelaukę toliau spaudžia varžovus, tačiau pritrūksta laiko ir rezultatas nepakinta.

Antrasis, reto grožio kėlinys, Romanui Aliapkinui prasideda nelamingai. Dar vakar šiam žaidėjui, dėl atstovavimo Lietuvai turėjusiam palikti vieną Maskvos klubą, varžovai prakirto smakrą, o šiandien nuo ledo jį turėjo palydėti komandos personalas. Olandas gauna dvi baudos minutes ir lietuviai atsitiesia.

Prasideda ilga ir nenutrūkstanti olandų vartų apgultis. Įsitvirtinę vartų prieigose lietuviai smūgiuoja bent šešis kartus vienos atakos metu, kol galiausiai suveikia vakarykštis Danieliaus Nomanovo ir Danieliaus Bogdziulio tandemas. D. Bogdziulis perduoda ritulį jauniausiam visos komandos žaidėjui D. Nomanovui ir šis pelno trečiąjį savo įvartį čempionate (23:18). Skirtumas tampa minimalus – 3:2.

Lietuviai toliau siaučia prie olandų vartų, demonstruoja daug greitesnį ir galingesnį žaidimą, o svariausia –brandesnį, iki antrojo kėlinio pabaigs likus 8 minutėms lietuviai dar nebuvo gavę nė vienos baudos minutės.

Toliau demonstruodami puikų žaidimą lietuviai išlygina rezultatą. Prasideda kita vartų apgultis ir jau po kelių akimirkų įvartis. D. Bogdziulis atlieka antrą rezultatyvų perdavimą šiose rungtynėse, o Aimas Fiscevas pelno pirmąjį savo įvartį čempionate (33:58).

Lietuvių jėgos senka ir kėlinio pabaigoje pasirodo pirmosios baudos minutės, tačiau olandams iniciatyvos perimti nepavyksta ir lietuviai toliau karaliauja aikštėje.

Lietuvos komandai lemtingas kėlinys prasidėjo kiek pasyviai – iš pradžių iniciatyvos neperėmė ne viena komanda. Laurynas Stepankevičius gauna dvi baudos minutes ir jau po penkių sekundžių, greitai prasiveržę olandai pelno lemiamą įvartį (52:55).

Lietuviai nepasiduoda ir stoja į lemiamą šturmą ir beveik nesitraukia nuo varžovų vartų. Smūgių krušos apipiltam vartininkui iš rankų porą kartų iškrinta lazda, bet jam padeda gynėjai, krentantis ant kiekvieno pavojingesnio ritulio. Už laiko vilkinimą baudžiami du žaidėjai, bet lietuviams, toliau vieną po kito atakuojantiems vartus, nepavyksta išplėšti lygiųjų.

Nyderlandų komandos treneris Robas Servisas džiaugėsi pergale:„Jūsų žaidėjai buvo individualiai stipresni ir jų technika buvo geresnė, tačiau mes kovojome kaip komanda. Laimėti padėjo puikiai sužaistas kėlinys ir tiesiog stebuklingas ketvirtasis įvartis. Turiu pripažinti – ten mums pasisekė“, – kalbėjo olandų strategas.

Tuo tarpu A. Jadkauskas nebuvo patenkintas savo komandos žaidimu:„Negalime laimėti jei įvarčius muša tik du žmonės. Žaisti reikia visiems ir svarbiausia išnaudoti progas. Vartus atakavom dvigubai daugiau kartų nei olandai, o šie sugebėjo per vienintelę ataką trečiajame kėlinyje įmušti. Taip pat nereikia absurdiškų baudos minučių“, – kalbėjo komandos treneris.

Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt.