2011 03 30, 19:11
Pasaulio jaunių ledo ritulio čempionate triuškinanti lietuvių pergalė
Lietuviai. E.Kniežausko nuotr.
Lietuvos nacionalinė jaunių ledo ritulio rinktinė šiandien, kovo 30 dieną, Donecke (Ukraina) vykstančiame pasaulio jaunių ledo ritulio čempionate iškovojo triuškinančią pergalę ir reabilitavosi po skaudžiai pralaimėtų rungtynių Nyderlandų atstovams. Andrejaus Jadkausko aštuoniolikmečiai 15:0 (8:0; 5:0; 2:0) sutriuškino kitos Beneliukso šalies atstovus belgus.

Rungtynės:

Nors pirmąjį ritulį ir atkovoja belgai, bet jau pirmąją rungtynių minutę (00:40) lietuviai įrodo savo pranašumą. Pirmosios lietuvių atakos metu Ugnius Cizas driblingu išmaudo du varžovus, atiduoda perdavimą komandos kapitonui Aivarui Bendžiui ir šis tiksliai pasiunčia ritulį į vartus.

Kita belgų ataką numalšinama tvirtai žaidžiančių gynėjų ir dar tas pats, pirmasis į aikštę išėjęs, penketas pelno antrąjį įvartį. Greitai prasiveržęs Danielius Bogdziulis taikliai muša į vartus (2:06) ir rezultatas tampa 2:0.

Kiek prabudę belgai pagreitina žaidimą ir keletą kartų pavojingai smūgiuoja, tačiau Donatas Žukovas sureaguoja laiku ir atmuša du ritulius.

Pavojingos lietuvių atakos tęsias ir visas žaidimas vyksta tik prie belgų vartų. Greitos kontratakos metu Aimas Fiscevas, po Danieliaus Bogdziulio perdavimo, pelno trečiąjį komandos įvartį (8:14).

Prasideda Belgijos rinktinės anihiliacija. Įvarčius muša kas nori, gynėjai beveik kiekvienos atakos metu belgus paliek gulėti veidu ant ledo. Du įvarčius iš eilės pelno Mauras Baltrukonis (09:28 ir 11:08), dar vieną prideda A. Bendžius (12:36). Belgijos komandos treneris keičia vartininką, tačiau tai neišgelbėja nuo dar vieno įvarčio. Žaidžiant daugumoje pasižymi Danielius Nomanovas (14:00).

Tik kėlinio pabaigoje belgai pagrasina lietuvių vartams, tačiau vienas prieš D. Žukovą vartuose stovi nepajudinimas. Pro Lietuvos rinktinės gynybą prasiveržęs belgas nieko nepadaro prieš D. Žukovą.

Tačiau belgų vartininkas iš savo vartų ritulius traukia toliau. Danielius Nomanovas pelno dar vieną įvartį (17:49). Rezultatas tampa 8:0 – didžiausias iki šiol pasiektas čempionate per vieną kėlinį. Toks jis ir išlieka iki kėlinio pabaigą skelbiančios sirenos.

Antrąjį kėlinį ant ledo nebeiščiuožia Deivis Zdanovičius, kuriam ritulys pataikė į neapsaugotą kojos dalį. Tačiau ir be jo Lietuviai sugeba pelnyti 5 įvarčius per kėlinį.

Antrąjį kėlinį Lietuvos komandą pradeda sumažinusi tempą, tačiau to užtenka, kad žaidimas vėl vyktų tik prie vienų vartų. Antrąją kelinio minutę lietuviai išdrasko belgų gynybą ir R. Aliapkinas taikliai smūgiuoja į vartus, tačiau arbitras įvarčio neįskaito, tačiau lietuvių tai neigiamai nepaveikia ir netrukus rezultatas dar labiau padidėja (21:58) A. Fiscevas pelno trečiąjį įvartį, o po trijų minučių dar vieną prideda M. Baltrukonis (25:01). Lietuvių puolimo mašina trumpam stabteli.

Nepaisant dominavimo visose pozicijose likusius tris įvarčius lietuviai pelno tik kėlinio pabaigoje. Antrąjį įvartį pelno U. Cizas (37:36), ketvirtąjį A. Fiscevas (38:04), o paskutinę vinį į Belgijos komandą kalą Dominykas Deksnys (38:50).

Paskutiniajame kėlinyje vienintelė intriga liko tik spėliojant ar belgai pelnys antrąjį įvartį. Lietuviai toliau dominuoja aikštėje.

Įpusėjus kėliniui (48:05) Lietuvos rinktinė pelno dar vieną įvartį. Šį kartą pasižymi M. Marcinkevičius. Belgai pradeda žaisti chaotiškai ir vienas po kito rinkti baudos minutes.

Tai lietuviams leidžia jaustis dar laisviau ir po penkių minučių A. Fiscevas penktą kartą nuginkluoja belgų vartininką (53:31). Tai paskutinis įvartis rungtynėse. Nuskambėjus finalinei sirenai skamba Lietuvos himnas, o geriausių rungtynių žaidėju skelbiamas Rokas Bacevičius.

Žaidėjas sakė, kad tikėjosi daug sunkesnių rungtynių nei buvo, tačiau įmušus pirmąjį įvartį pradingo įtampa ir žaisti tapo lengviau. Paklaustas ar dar yra jėgų likusiom dviem rungtynėm nusišypsojo ir pasakė, kad jėgų yra visada.

Tuo tarpu antrasis komandos treneris Genadijus Kutarsovas tokį žaidėjo pareiškimą vertino atsargiai:

„Mes su treneriu (A. Jadkausku) tęsėm savo pradėtą darbą treniruočių metu ir pasiekėm patį piką. Dabar tik svarbu stebėti žaidėjų sveikatą – pulsą, jo pokyčius, nes rungtynės vyko dideliu tempu“, – kalbėjo treneris.

Vyriausiasis komandos treneris A. Jadkauskas galvojo panašiai:„Mes pasiekėm savo piką, įgavom gerą formą, bet kas svarbiausia vyrai pajuto kraujo skonį. Vakar tokias pat rungtynes, kai visas rungtynes dominavome, pralaimėjome olandams. Šiandien vaikinai išėjo pikti ir pasiėmė pergalę. Tikiu, kad taip žaisime ir toliau, o taip žaidžiant kaip šiandien nebaisios nei Ukrainos, nei Kinijos komandos“, – sakė strategas.