2011 03 03, 20:19
„Lietuvos rytas“ baigė savo pasirodymą Eurolygoje

litnews.lt nuotr.
Šiandien Vilniaus „Lietuvos Rytas” bandė pakeisti savo klubo istoriją ir patekti į Eurolygos turnyro ketvirtfinalį. Dėl kelialapio į TOP-8-uką vilniečiai kovojo su Viktorijos „Caja Laboral“ ekipa. Prasčiau paskutinį ketvirtį sužaidę „Lietuvos ryto“ krepšininkai ispanams pralaimėjo rezultatu 68:77.

Rungtynių eiga

Rungtynes „Lietuvos rytas“ pradėjo šiuo starto penketu : Khalid - El Amin, Milko Bjelica, Brad Newley, Simas Jasaitis, Cemal Nalga.

Pirmasis kėlinys prasidėjo taikliu  Davido Logano metimu iš po krepšio, netrukus Simas Jasaitis atsakė taikliu tolimu metimu (3:2). „Caja Laboral“ pradėjo spurtą 10:0 ir į priekį įsiveržė – 3:12. Nesėkmių seriją nutraukė Milko Bjelicos dėjimas. Iniciatyvos imėsi Brad Newley, kuris pelnė 4 iš eilės taškus. Ispanai skirtumą padidino iki 11 taškų (10:21). Taiklų metimą iš toli pataikė Kenan Bajramovič ir pirmajį kėlinį užbaigė 16:27.

Antrojo kėlinio pradžioje savo taškų kraitį atidarė Martynas Gecevičius, kuris pelnė 4 taškus iš eilės (22:27). Pro šalį skrido M.Gecevičiaus, B.Newley ir K.Bajramovičiaus tolimi metimai. Taikliai atakavo D.J.Strawberry ir K.Bajramovičius ir tai leido skirtumą sumažinti iki minimumo (26:27). Po taiklių M.Teletovičiaus ir D.Logano tritaškių, ispanai padidino skirtumą iki 9 taškų. Žaidimas vyko lyg ant svarstyklių, M.Bjelica pašokdino Pape Sow ir pelnė du taškus su pražanga (35:38).

Po dviejų kėlinių nė viena komanda neįgijo solidaus skirtumo -39:40.

Trečiasis ketvirtis prasidėjo K.Bajramovičiaus ir S.Baračo taškais. Po krepšiu prasiveržė D.Loganas ir ispanams sukrovė 5 taškų skirtumą. Visiškai laisvas iš po krepšio nepataikė M.Teletovičius, tuo pasinaudojo M.Gecevičius ir smeigė tritaškį (55:56).

Trečiasis kėlinys baigėsi varžovų naudai - 55:58.

Paskutinysis mūšio kėlinys prasidėjo penkiais iš eilės D.J. Strawberry taškais (60:60). Netrukus ispanai susikrovė 7 taškų persvarą ir laimėjo atkarpą 9:2. Likus 3 minutėms iki ketvirtojo kėlinio pabaigos J.Valančiūnas blokavo D.Logano metimą, o M.Bjelica sumažino skirtumą iki 5 taškų. M.Teletovičius pataikė fantastišką metimą iš toli (68:74). Likus pusantros minutės iki finalinės sirenos vienas iš „Lietuvos ryto“ lyderių Khalid - El Amin gavo traumą ir ispanai dar labiau priartėjo prie pergalės. Vilniečiai bandė gelbėtis baudomis, tačiau varžovai jas sėkmingai realizavo ir šventė pergalė -68:77

Viktorijos „Caja Laboral“ kartu su Atėnų „Panathinaikos“ keliauja į ketvirtfinalį ir toliau tęsia kovą dėl Eurolygos čempionų vardų.

Statistika

„Lietuvos rytas“: Kenanas Bajramovičius 14, Milko Bjelica 11, Martynas Gecevičius, Jonas Valančiūnas ir D. J. Strawberry po 9, Bradas Newley 7, Simas Jasaitis 5, Khalidas El-Aminas 4, Steponas Babrauskas  ir Cemalis Nalgataškų nepelnė. Artūras Jomantas ir Simas Buterlevičius nežaidė.

„Caja Laboral“: Fernando San Emeterio 19, Davidas Loganas 15, Stanko Baračas 13, Mirza Teletovičius 12, Marcelinho Huertas 10, Estebanas Batista 6, Pape Sow 2 taškai, Bradas Olesonas ir Pau Ribasas taškų nepelnė. Nemanja Bjelica nežaidė.