Roberta Kubiliūtė, Sportosavaite.lt
2010 03 25, 16:29
S. Krupeckaitė – planetos vicečempionė, V. Sereikaitė – trečia

S. Krupeckaitė
Danijos sostinėje Kopenhagoje vykstančiame pasaulio dviračių treko čempionate puikiai pasirodė ir medalius iškovojo lietuvių sportininkės Simona Krupeckaitė ir Vilija Sereikaitė.

S. Krupeckaitė moterų sprinto asmeninėse lenktynėse iškovojo sidabro medalį, o V. Sereikaitei  moterų asmeninių 3 km persekiojimo lenktynėse atiteko bronza.

S. Krupeckaitė trečiadienį 500 metrų įveikė per 33,462 sekundės ir  tik 0,081 sekundės nusileido australei Annai Meares, kuri jau trečią kartą tapo čempione.

Bronzos medaliu pasipuošė baltarusė Olga Panarina, distanciją įveikusi per 33,779 sekundės.

S. Krupeckaitei priklauso šios rungties pasaulio rekordas – 33,296 sek, kurį lietuvė pasiekė pernai Lenkijoje vykusiose planetos pirmenybėse.

Kovoje dėl bronzos medalio V. Sereikaitė sugebėjo aplenkti buvusią pasaulio čempionę Naujosios Zelandijos dviratininkę Alison Shanks (3:32,733). Mūsų šalies dviratininkė distanciją įveikė per 3 min. 32,085 sek.

Rungties čempione jau trečią kartą tapo ir aukso medaliu pasipuošė amerikietė Sarah Hammer (3:27,826).

Antroje vietoje liko britė Wendy Houvenaghel (3:28,601).

Kitoms Lietuvos sportininkėms sekėsi prasčiau. Gintarė Gaivenytė moterų sprinto asmeninėse lenktynėse sugaišo 35,601 sekundės ir, aplenkusi tris varžoves, liko aštuoniolikta.

Moterų asmeninių 3 km persekiojimo lenktynėse Aušrinė Trebaitė (3:45,286) buvo aštuoniolikta, o Vaida Pikauskaitė (3:45,782) liko devyniolikta.