2011 08 06, 18:49
Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė nugalėjo Čekijos komandą

S.Jasaitis ir M.Pocius. litnews.lt nuotr.
Šeštadienį, naujoje Klaipėdos „Švyturio“ arenoje, Lietuvos nacionalinė vyrų rinktinė draugiškose rungtynėse jėgas išbandė su Čekijos krepšininkais. Lietuviai rezultatu - 94:73 (24:16; 21:23; 24:21; 35:13) sutriuškino čekus.

Šią savaitę Kęstučio Kemzūros auklėtiniams tai buvo antrasis kontrolinis mačas. Ketvirtadienį lietuviai po atkaklios kovos turėjo pripažinti Slovėnijos krepšininkų pranašumą – 70:72.

Šiam mačui neregistruoti yra Kšyštofas ir Darjušas Lavrinovičiai, Robertas Javtokas, Rimantas Kaukėnas ir Mantas Kalnietis.

Po šių rungtynių paaiškės, kurie trys krepšininkai atsisveikins su Lietuvos rinktine.

Rungtynių eiga

Rungtynes komandos pradeda šiais starto penketais:

Lietuva: Š. Jasikevičius, M. Pocius, D. Songaila, R. Seibuitis, J. Valančiūnas.

Čekija: P. Selzak, L. Barton, M. Čarnecky, M. Soukup, P. Houška.

Pirmuosius taškus, nuo baudų metimų linijos pelno po ilgos petraukos į Lietuvos rinktinę sugrįžęs Šarūnas Jasikevičius (2:0). Jonas Valančiūnas po Martyno Pociaus perdavimo deda iš viršaus ir Lietuvos rinktinę išveda į priekį 4:0. Taikliai atakuoja L. Kotas ir skirtumą mažina iki minimumo - 8:7.

Pirmąjį kėlinį pradėję vangokai, čekai įsiveržia į priekį 10:12. Pirmuosius savo taškus pelno Martynas Gecevičius - 20:14.

Antrasis ketvirtis prasideda pirmą kartą rungtynėse ant parketo pasirodžiusio Marijono Petravičiaus taikliais baudos metimais (29:23). Iš vidutinio nuotulio taikliai atakuoja Donatas Motiejūnas bei skirtumą didina iki 8 taškų (33:25). Iš po krepšio taškus pelno L. Borton (33:27). Penkis taškus iš eilės pelno Jonas Valančiūnas ir skirtumą didina iki rekordinio šiose rungtynėse - 39:27.

J.Valančiūnas šiose rungtynėse pelnė jau 16 taškų.

Lietuvių krepšį trečiajame kėlinyje atidaro taiklus Šarūno Jasikevičiaus dvitaškis (47:39). Simas Jasaitis pranašumą didina iki 12 taškų - 51:39. Jonas Valančiūnas "pataiso" Simo Jasaičio metimą ir pelno jau 20-ąjį savo tašką (55:44).Šarūnas Jasikevičius pelno dar du taškus (60:44). Iš toli pirmąkart šiame mače pataiko Renaldas Seibutis (69:55).Tris taškus paskutinę kėlinio sekundę pataiko L. Kotas ir po ilgo laiko skirtumą sumažina iki vienaženklio (69:60).

Paskutinis kėlinys prasideda keturiais iš eilės Jono Valančiūno taškais (73:60). Dėjimu į krepšį ataką užbaigia P. Houska (79:68) Nuo baudų metimo linijos taikliai atakuoja Marijonas Petravičius (83:71). Iš toli pataiko Šarūnas Jasikevičius (86:71).Du taškkus prideda Tomas Delininkaitis (88:71). Nesportine pražanga prieš Joną Valančiūną baudžiamas T. Pomikalek.

Statistika

Lietuva: J.Valančiūnas pelnė 26 taškus, M.Petravičius – 12,  D. Motiejūnas – 11,Šarūnas Jasikevičius – 9, M.Gecevičius - 6, M.Pocius – 7, T.Delininkaitis - 6, R. Seibutis - 5, D. Songaila ir S. Jasaitis po 4, P. Jankūnas - 2. Mindaugas Lukauskis taškų nepelnė (08:29).

Čekija: P.Houska – 16, M.Soukup – 12, K. Svrdlik – 11, P. Slezak ir M. Carnecky po 5, L. Borton ir J. Kudlacek po 4.