2010 06 20, 19:34
Iškovoti pergalės italams neleido ir Naujoji Zelandija

Futbolas
Sekmadienį Pasaulio futbolo čempionato F grupės rungtynėse čempionų titulą ginantys italai nesugebėjo įveikti Naujosios Zelandijos rinktinės – 1:1.

Naujoji Zelandija į priekį išsiveržė jau 7 minutę – po italų gynėjų klaidos į varžovų vartus kamuolį iš arti pasiuntė Shane‘as Smeltzas.

Italams tokia situacija buvo itin nemaloni, todėl jie iš karto užgulė zelandiečių vartus ir sukūrė keletą pavojingų progų. Po vienos iš jų iki įvarčio buvo visai netoli – kamuolys sudrebino virpstą.

Vis tik šitoks italų aktyvumas davė vaisių: už marškinėlių prilaikytas Daniele de Rossi griuvo visai netoli vartų ir rungtynių teisėjas nusprendė skirti 11 m. baudinį.

Vincenzo Iaquinta nuo 11 metrų žymos smūgiavo tiksliai – 1:1.

Italai ir toliau dominavo aikštėje, tačiau vos priartėjus prie Naujosios Zelandijos baudos aikštelės jų atakos įstrigdavo varžovų gynyboje.

Tokia situacija tęsėsi iki antrojo kėlinio pabaigos, kada italai ėmė vis dažniau prasibrauti arčiau zelandiečių vartų ir vis dažniau į juos smūgiavo.

Tačiau Naujosios Zelandijos vartininkas Mike‘as Pastonas žaidė labai užtikrintai ir nė vienas smūgis didesnės grėsmės Okeanijos atstovams nesukėlė. Priešingai, po „kivių“ kontratakos, įvartis vos nekrito į italų vartus. Po aštuoniolikmečio Chriso Woodo pavojingo smūgio kamuolys praskriejo visai šalia virpsto.

Iki rungtynių pabaigos italams taip ir nepavyko pramušti zelandiečių gynybos. Tai buvo jau antrosios Pasaulio čempionų lygiosios per dvejas rungtynes. Pirmose jie lygiosiomis 1:1 sužaidė su Paragvajumi.

Kitose F grupės rungtynėse šeštadienį Paragvajus rezultatu 2:0 nugalėjo Slovakiją. Slovakai, neblogai pasirodę rungtynėse su Naująja Zelandija, šį kartą nustebino blankiu žaidimu.