2010 07 03, 17:03
Vokietijos puolimo mašina 4:0 sutraiškė Argentiną!

T. Mulleris, pirmojo įvarčio autorius
Šeštadienį trečiose Pasaulio futbolo čempionato ketvirtfinalio rungtynėse Vokietijos rinktinė 4:0 sutriuškino iki šiol nė karto nesuklupusią Argentinos komandą ir keliauja į pusfinalį.

Greitai sugebantys įmušti vokiečiai šį kartą pranoko patys save. Jau trečiąją rungtynių minutę po Bastiano Schweinsteigerio perdavimo, galva įvartį pelnė Thomas Mulleris – 0:1. Įgiję persvarą, vokiečiai tęsė atakas, siekdami pasinaudoti varžovų sutrikimu.

Vis tik Argentina sugebėjo atsilaikyti ir pati ėmė rengti atakas, tačiau persvarą aikštėje ir toliau turėjo vokiečiai. Sužaidus kiek daugiau nei 20 minučių abi komandos apsikeitė labai pavojingomis atakomis. Prie vokiečių vartų Tevezo progą sužlugdė varžovų vartininkas, o į Argentinos vartus iš labai patogios progos nepataikė Miroslavas Klose.

Po šių epizodų žaidimas aprimo, veiksmas vyko daugiausia aikštės viduryje. Tik iki kėlinio pabaigos likus apie 10 minučių argentiniečiai suaktyvino varžovų vartų puolimą – du kartus pavojingai smūgiavo ir pelnė įvartį, kuris, tiesa buvo neįskaitytas dėl nuošalės.

Pačioje kėlinio pabaigoje argentiniečių šturmas atlėgo ir 43 min. jau T. Mulleris gana pavojingai smūgiavo į varžovų vartus.

Nuo antrojo kėlinio pradžios argentiniečiai bandė rungtynių eigą pasukti sau naudinga linkme, tačiau vokiečiai gynėsi patikimai.

62-ąją min. Higuainas iš arti pavojingai smūgiavo į vartus. Netrukus argentiniečiai surengė dar vieną  pavojingą ataką.

Kiek atlėgus pietų amerikiečių atakoms, vokiečiai kurį laiką kontroliavo kamuolį prie argentiniečių  baudos aikštelės. Suklydus jų gynėjams, M. Klose gavo kamuolį prie pat varžovų vartų, kurie tuo metu jau buvo tušti, ir ramiai pelnė įvartį - 0:2.

Vos po 12 minučių B. Schweinsteigeris vienas išdraskė visą argentiniečių gynybą, perdavė kamuolį Netoli vartų buvusiam Arne Friedrichui ir rezultatas tapo triuškinantis - 0:3.

Iki pagrindinio rungtynių laiko pabaigos likus vienai minutei M. Klose po greitos kontratakos pribaigė Argentiną - 0:4.

***

Vokietija pusfinalyje susitiks su  Ispanijos ir Paragvajaus poros rungtynių laimėtoju.

Argentina buvo viena iš dviejų čempionato komandų, iki ketvirtfinalio nepralaimėjusi nė vienų rungtynių. Vokiečiai grupės rungtynėse patyrė vieną pralaimėjimą.