reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

NT naujienos

reklama

Marius Janavičius   
2010 09 29, 18:49
Top 10. Populiariausios komandinio sporto šakos 

Image
Sportosavaite.lt nuotr
Sportosavaite.lt siūlo naują savaitraščio rubriką pavadinimu „Top 10“. Kiekvieną savaitę kviesime susipažinti su dešimt populiariausių, stipriausių, greičiausių ar netgi labiausiai nevykusių sporto pasaulio veikėjų. Šią savaitę siūlome pažvelgti į dešimt populiariausių komandinio sporto šakų dešimtuką.

 

1. Futbolas. Tai pats populiariausias komandinis sportas pasaulyje turintis daugiausia sirgalių visame pasaulyje. Tarptautinė futbolo asociacijų federacija (FIFA) turi 208 šalis – nares, o tai yra 16 narių daugiau nei jų turi Jungtinės Tautos ir 3 daugiau nei jų yra Tarptautiniame olimpiniame komitete.

 

Anglijos Premier lyga bei Čempioų lyga yra populiariausi futbolo turnyrai pasaulyje, kurių transliacijas seka pusę milijardo žmonių 202 valstybėse. Brangiausiai vertinamas sporto klubas yra Anglijos futbolo milžinas „Manchester United“ kurio turtas siekia 1,2 mln. Eurų. Futbolo klubai pastaraisiais metais gauna didžiausią pelną sporto pasaulyje.

 

Tuo tarpu FIFA organizuojamas pasaulio futbolo čempionatas yra didžiausias ir daugiausiai pelno atnešantis sporto renginys pasaulyje. 2006 metais Vokietijoje vykusį Pasaulio čempionatą stebėjo 700 milijonų žiūrovų.

 

Finalas tarp Prancūzijos ir Italijos rinktinių prie televizijos ekranų sutraukė 260 milijonų žmonių. Būtent dėl visų šių priežasčių FIFA neleidžia olimpinėse varžybose dalyvauti vyresniems nei 23 metų futbolininkams. Tokių būdu į šį sporto renginį neišleidžiami patys geriausi planetos žaidėjai ir Pasaulio futbolo čempionato prestižas išlieka toks pat.

 

Ši sporto šaka didžiausius būrius gerbėjų sutraukia Europoje bei Pietų Amerikoje. Būtent šiuose regionuose pastatyti didžiausi futbolo stadionai. Šiaurės Amerikoje šis sportas neturi tokių gilių tradicijų ir kol kas nusileidžia „amerikietiškoms“ sporto šakoms – beisbolui, amerikietiškam futbolui bei krepšiniui. Tačiau pastaraisiais metais Šiaurės Amerikoje futbolas populiarėja o prie to prisideda ir dažnai organizuojami Europos didžiųjų klubų vizitai. Taip pat už Atlanto persikelia Europoje karjeras jau baigę garsūs futbolininkai, o tokie perėjimai pritraukia nemažai dėmesio iš visuomenės.

 

 2. Kriketas. Šis anglų džentelmenų žaidimas yra antra populiariausia sporto šaka pasaulyje. Nors kriketas nėra įtrauktas į olimpinių žaidynių programą, pasekėjų jam netrūksta.

 

Taip yra todėl, kad ši sporto šaka populiariausia Pietų Azijoje kuri garsėja savo populiacija. Visame Indijos regione, nuo Šri Lankos iki Pakistano kriketas yra sporto šaka numeris 1. Taip pat šis sportas populiarus ir gimtinėje Anglijoje, bei jos buvusiose kolonijose – Australijoje, Pietų Afrikos Respublikoje. Indijos regione fanai buriasi netgi į religines kriketo bendruomenes.

 

Būtent neišsemta Azijos rinka ir yra didžiausias tarptautinės kriketo tarybos (ICC) argumentas norint įtraukti šį sportą į olimpines varžybas. Ilgą laiką netgi auditorijos kiekis nebuvo svarbus tiesiog dėl vienos priežasties – ilgo žaidimo laiko. Klasikinio kriketo mačas tarp dviejų komandų gali trukti nuo trijų iki penkių dienų, taigi nebūtų įmanoma išsitekti olimpinių žaidynių termine. Tačiau šiuolaikinis kriketas yra pasiūlęs naujus žaidimo formatus kurie sutrumpina rungtynių laiką iki 3 val., taigi reiktų manyti, kad tai yra tik laiko klausimas kada kriketas bus įtrauktas į olimpinių žaidynių programą.

 

ICC turi 104 šalis nares, o Pasaulio kriketo čempionatas sutraukia apie 5 milijardus televizijos žiūrovų.

Indijos kriketo organizacija yra turtingiausia sporto organizacija pasaulyje turinti 2 milijardus dolerių pajamų per sezoną. Tuo tarpu Indijos kriketo lyga yra turtingiausia bei populiariausia kriketo lyga pasaulyje, vidutiniškai į stadionus pritraukianti po 57 tūkst. žiūrovų. 

 

 3. Krepšinis. Lietuvos nacionalinė religija taip pat yra viena iš populiariausių sporto šakų JAV, Kinijoje, Argentinoje bei daugelyje kitų šalių. Nacionalinė Krepšinio Asociacija (NBA) yra populiariausia ir turtingiausia krepšinio lyga pasaulyje. Joje varžosi 30 komandų į kurių varžybas vidutiniškai susirenka apie 17 tūkst. sirgalių. Be to, krepšinis yra daugiausiai žiūrovų pasaulyje sutraukianti amerikietiška sporto šaka. Kovas NBA nuolatos stebi apie 1 milijardą žiūrovų. Kuomet NBA lyga leido komandoms kviestis žaidėjus iš užsienio šalių, krepšinis pasaulyje ėmė populiarėti kosminiu greičiu.

 

90 proc. su krepšiniu susijusių pinigų yra JAV, o šios šalies komandos kasmet atneša po 3,3 milijardų dolerių pelno.

Viena iš šio, galima sakyti, jauno sporto, sėkmės priežasčių yra jo paprastumas. Norint žaisti krepšinį užtenka nedidelės aikštelės, krepšinio lanko, kamuolio bei kelių draugų. Profesionaliame krepšinyje komandos gali žaisti gana aukštame lygyje su palyginti mažu biudžetu, kadangi šis sportas didelių išlaidų nereikalauja. Žaidimas greitas, bei traukiantis akį savo dinamiškumu.

 

Didžiausi krepšinio renginiai yra FIBA pasaulio čempionatas bei Olimpinių varžybų krepšinio turnyras.

 

 4. Beisbolas. JAV gimęs sportas yra populiarus ne tik gimtinėje. Beisbolas yra pati populiariausia sporto šaka Japonijoje, Taivanyje, Kuboje, Venesueloje ir Pietų Korėjoje. Taip pat šis sportas yra vienas iš populiariausių įvairiose Pietų Amerikos šalyse. Pasaulyje priskaičiuojama milijardas beisbolo sirgalių.

 

Prie šios sporto šakos plitimo prisidėjo Antrasis Pasaulinis karas bei JAV invazija į įvairias šalis. Europoje beisbolas yra labai populiarus Italijoje, kuri buvo užimta amerikiečių. Šioje šalyje profesionali beisbolo lyga įkurta 1948 m. ir kartu su Olandijos beisbolo lyga yra populiariausios žemyne.

 

Beisbolas į olimpinių varžybų tvarkaraštį buvo įtrauktas 1992 metais, tačiau po paskutinės 2008 m. olimpiados buvo išbrautas. Šiuo metu Amerikos nacionalinė beisbolo lyga MLB, Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) ir Tarptautinė beisbolo federacija (IBAF) diskutuoja, ko trūksta, kad beisbolas grįžtų į olimpinių žaidynių programą 2016 metais.

 

Viena iš pagrindinių priežasčių, kodėl IOC beisbolą išbraukė iš 2012 metų olimpinių žaidynių, buvo ta, kad olimpiadoje negali dalyvauti pajėgiausi pasaulio beisbolininkai.

 

Šiuo metu MLB svarsto galimybę daryti pertrauką sezone per 2016 metų olimpines žaidynes, taip suteikdama galimybę jose dalyvauti stipriausiems žaidėjams. Tokia pertrauka turbūt garantuotai būtu daroma, jei teisę rengti olimpiadą iškovotų Čikaga arba Tokijas.

 

 5. Regbis. Yra dvi regbio atšakos: Rugby Union ir Rugby league. Abi atmainos labai populiarios angliškai kalbančiose šalyse – Didžiojoje Britanijoje, Australijoje, PAR, taip pat tai populiariausia sporto šaka Naujojoje Zelandijoje.

 

16 Nacijų regbio taurė yra trečias populiariausias sporto renginys kuris vidutiniškai į stadionus pritraukia po 45 tūkst. žiūrovų, o televizijos žiūrovų skaičius viršija 2 mlrd. 6 nacijų ir 3 nacijų taurės yra populiariausi turnyrai po Pasaulio taurės. Tarptautinė regbio asociacija turi 103 šalis – nares, o PAR šiuo metu yra pasaulio čempionė.

 

Rugby league versija populiariausia yra Naujojoje Zelandijoje, Australijoje, Jungtinėje Karalystėje ir Papua bei naujojoje Gvinėjoje kur yra laikoma nacionaline sporto šaka. Ši regbio versija žaidžiama 30 šalių, bei sparčiai populiarėja Europoje. Ši atmaina patraukia didesniu varžybų tempu ir yra įvardijama kaip brutaliausia bei daugiausiai fizinių pajėgumų reikalaujanti sporto šaka.

 

 6. Žolės riedulys. Aukštas pozicijas šiai sporto šakai ir vėl suteikia Azijos regionas. Žolės riedulys yra viena populiariausių sporto šakų Indijoje, Pakistane, Bangladeše, Vokietijoje bei Olandijoje. Pastarieji yra tapę triskart Pasaulio čempionais.

 

Olimpinėse varžybose bei Pasaulio čempionatuose dominuoja Indijos rinktinė kuri yra iškovojus 8 olimpinius aukso medalius bei Pakistano rinktinė kuri 4 kartus yra tapus pasaulio čempione. Tarptautinė žolės riedulio asociacija vienija 100 šalių.

 

Šiuo metu Pasaulio ir Olimpinė čempionė yra Vokietijos rinktinė.  

 

 7. Tinklinis. Nacionalinis Šri Lankos sportas taip yra labai populiarus Rusijoje, Brazilijoje JAV, Kanadoje bei kitose šalyse. Ši sporto šaka daugiausiai sportuojančių sutraukia įvairiose aukštosiose mokyklose. Pagrindinis sportinis turnyras yra olimpinės žaidynės kuriose dominuoja JAV, Brazilija bei Rusija. Tarptautinė Tinklinio Asociacija vienija 150 šalių iš viso pasaulio.

 

Kita labai populiari tinklinio versija yra paplūdimio tinklinis, taip pat pritraukiantis gausybę žiūrovų ir kartais populiarumu pranokstantis netgi originaliąją šio sporto versiją. Pasaulyje priskaičiuojama apie milijardą šio sporto sirgalių.  

 

8. Ledo ritulys. Nors tai yra žiemos sportas, tačiau šiuolaikiniai technologiniai pasiekimai leidžia prižiūrėti ledo aikštes bet kokiu metų laiku.

 

Nacionalinė ledo ritulio lyga (NHL) yra populiariausia pasaulyje ir sulaukianti daugiausiai sirgalių dėmesio. Į varžybas susirenka vidutiniškai po 40 000 tūkst. žiūrovų o rungtynių transliacijas stebi milijonai sirgalių.

 

Tarptautinė ledo ritulio federacija turi 66 šalis nares, o dabartinė pasaulio čempionė yra Rusija. Dar dabar žiemos olimpinių žaidynių pagrindinis renginys yra ledo ritulio turnyras sutraukiantis minias sirgalių.

 

 9. Amerikietiškas futbolas. Populiariausias sportas JAV, kuris išsivystė iš regbio bei futbolo. Pusė JAV populiacijos – 308 milijonai, tiesiog dievina šį žaidimą. Ši sporto šaka taip pat yra labai populiari Kanadoje, Karibų salose, Japonijoje ir netgi Europoje.

 

Nacionalinė futbolo lyga (NFL) yra pati turtingiausia amerikietiško futbolo lyga pasaulyje, kiekvienais metais uždirbanti po 6,2 mlrd. dolerių.

 

Taip pat tai yra pati turtingiausia sporto lyga apskritai kuri vidutiniškai stebėti rungtynes pritraukia po 67 tūkst. sirgalių. Nors Tarptautinė Futbolo asociacija (IFAF) turi palyginti nedaug šalių – narių, tačiau kovas nuolatos stebi apie pusė milijardo žmonių visame pasaulyje.  

 

 10. Rankinis. Ši sporto šaka yra populiariausia Europoje, kadangi ji tokia, kokia yra dabar, išsivystė būtent šiame žemyne.

 

Tai buvo mišinys čekų žaidimo „hazena“, danų „handbold“, ir vokiečių „Torball“.

 

Šiuo metu Tarptautinei rankinio federacijai priklauso 159 narės.

Šis sportas populiarus daugumoje Europos valstybių: Vokietijoje, Rusijoje, Prancūzijoje, Ispanijoje bei, žinoma Lietuvoje.

 

Be to populiarumu nesiskundžia organizuojama Europos rankinio čempionų lyga (EHF Champions league).

  

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis

reklama

reklama

reklama