reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

reklama

sportosavaite.lt   
2010 09 29, 18:50
TOP 10. Didžiausi pasaulio stadionai 

Image
Melburno stadionas
Sportosavaite.lt siūlo pažvelgti į dešimt didžiausių futbolo stadionų pasaulyje.

 

 

1. „Rungnado May Day“ Stadionas. Talpa – 150 tūkst. vietų

 

Šiaurės Korėjos komunistų galios simbolis. Atidarytas 1989 m. gegužės 1 – ąją dieną, svarbi data šio režimo pasekėjams. Stadiono formą sudaro 16 ratu išsidėsčiusių arkų, kurios kartu suformuoja gėlės žiedą. 1995 metais į profesionalių imtynių pasirodymą susirinko apie 190 tūkst. žiūrovų.Rungnado stadionas

 

Šiame stadione savo namų rungtynes žaidžia Šiaurės Korėjos nacionalinė futbolo rinktinė, tačiau jis taip pat naudojamas ir įvairiems politiniams pasirodymams. Šioje vietoje rengiami masiniai pasirodymai, šlovinantys Šiaurės Korėjos liaudį bei jų lyderį 

Kim Yong-namą.

 

Stadione viešėjo ir JAV sekretorė Madeleine Albright. Be to, šioje vietoje mirties bausme buvo nubausti pasikėsinimą į šalies vadovą organizavę Š. Korėjos armijos generolai.

 

Kuomet Pietų Korėjoje vyko 2002 metų pasaulio futbolo čempionatas, Šiaurės Korėjos lyderiai surengė masinį gimnastikos bei teatro pasirodymą kuris pritraukė virš 150 tūkst. žiūrovų iš visos šalies.

 

Žinant priešpriešą tarp dviejų kaimyninių valstybių, peršasi išvada, kad taip komunistinė valdžia norėjo savotiškai nurungti vykusi futbolo čempionatą.

 

Sal lake stadionas2. „Salt Lake“ stadionas. Talpa – 120 tūkst. vietų

 

Pastatytas 1984 m. yra didžiausias stadionas Indijoje. Jis dar vadinamas „Yuva Bharati Krirangan“, kas išvertus reiškia Indijos jaunimo stadionas. Jame vyko nemažai įvairių didelių tarptautinių futbolo ir atletikos turnyrų.

 

Kalkutos mieste įsikūrusiame stadione žaidžia keli vietos futbolo klubai, bei nacionalinė futbolo rinktinė.

 

Stadionas turi viską, ko gali prireikti – nuo elektroninės švieslentės iki VIP ložių. Be to, čia yra begalė platformų TV kameroms, bendrabučių, persirengimo kabinų, kriketo ir tinklinio aikščių.

Stadionas turi dyzelinius generatorius bei autonominę vandens tiekimo įrangą.

 

Azteca stadionas

3. Estadio Azteca. Talpa 114 465 vietų

 

„Actekų stadionas“ pastatytas Meksiko mieste 1966 m. Turbūt nė vienas stadionas pasaulyje savo istorijoje neturi tiek įspūdingų nutikimų kiek šis. Visų pirma, jis buvo pagrindinis 1968 m. vasaros olimpinių žaidynių stadionas.

 

Be to, tai vienintelis stadionas kuriame vyko 2 Pasaulio futbolo čempionato finalai (1970 ir 1986).

 

Šiame stadione Diego Maratonas įmušė du įsimintiniausius įvarčius futbolo istorijoje – „Dieviškąją ranką“ ir „Amžiaus įvartį“. Čia buvo sužaistas ir vienas įspūdingiausių finalų istorijoje, kuomet susitiko Italijos ir Vokietijos futbolo rinktinės. Italija nugalėjo Vokietiją rezultatu 4:3 ir šis mačas buvo pavadintas „amžiaus rungtynėmis“.

 

Beaver stadionas

 4. Beaver Stalium. Talpa 107 282 vietų

 

Tai didžiausias šiuo metu esantis amerikietiško futbolo stadionas pasaulyje.

 

Pastatytas 1960 m. Pensilvanijos valstijos universiteto. Jame namų rungtynes žaidžia „Penn State Nittany Lions“ amerikietiško futbolo komanda.

 

Kuomet buvo pastatytas, stadionas talpino „tik“ 46 284 tūkst. žiūrovų. Visgi metams bėgant jis tapo vienu didžiausiu pasaulyje.

 

 

 

Mičigano stadionas5. Mičigano stadionas. Talpa – 106 201  vieta

 

Stadionas turintis pravardę „Didysis namas“ yra amerikietiško futbolo aikštė, ir jame žaidžia Mičigano universiteto komanda. Pastatytas dar 1927 metais, iš pat pradžių turėjo 72 tūkst. vietų. Vėliau po įvairiausių patobulinimų išsiplėtė, ir tapo didžiausiu amerikietiško futbolo stadionu.

 

Tai yra itin populiarus stadionas ir nuo 1975 m. jame niekada nebuvo mažiau nei 100 tūkst. žiūrovų. Ilgą laiką buvęs didžiausiu amerikietiško futbolo stadionu, visai neseniai turėjo užleisti poziciją jau minėtam „Beaver Stadium“.

 

Dėl įvairių kliūčių iš stadiono buvo pašalintos 1300 vietų. Tačiau jis vis tiek liko daugiausiai kada nors vietų turėjęs stadionas (107 501 tūkst.).

 

maracana6. Jornalista Mario Filho stadionas. Talpa 103 045 vietos

 

Žinomas kaip „Maracana“ stadionas priklauso Rio De Žaneiro miestui Brazilijoje. Atidarytas 1950 metais specialiai tų metų pasaulio futbolo čempionatui. Jame žaidžia 4 vietos klubai: „Botafogo“, „Flamengo“, „Fluminense“ ir „Vasco da Gama“.

 

Iš tikrųjų tai yra didžiausias kada nors pasaulyje pastatytas stadionas, ir jame tilpdavo 199 tūkst. žiūrovų.

 

Visgi, 1992 metais nugriuvus vienai iš tribūnų, stadionas buvo drastiškai sumažintas iki dabartinės talpos. Nepaisant to, jis vis dar išlieka didžiausiu stadionu Pietų Amerikoje.
 

Ohio7. Ohajo stadionas. Talpa – 102 329 vietos

 

Populiariausia šio stadiono pravardė – „Batas“. Jame namų rungtynes žaidžia „Buckeyes“ amerikietiško futbolo komanda. Pastatytas 1922 m. turėjo 66 tūkst. vietų.

 

Jis idomus tuo, kad neturi savo apšvietimo sistemos ir dauguma varžybų žaidžiamos dieną. Naktį vykstantiems renginiams samdomos apšvietimo kompanijos.

 

 

 

 

 

neyland8. „Neyland“ stadionas. Talpa – 102 037 vietos

 

Dar vienas amerikietiško futbolo stadionas.

 

Jame žaidžia „Knoxville Tennessee Valunteers“ komanda.

 

Šio stadiono išskirtinė savybė yra tai, kad kėdės yra labai arti viena kitos, todėl žiūrovai jį praminė „vieno sėdmens“ stadionu.

 

 

 

 

 

bukit halil

 9. Nacionalinis „Bukit Jalil“ stadionas. Talpa – 100 200 vietų

 

Malaizijoje pastatytas stadionas yra įsikūręs 20 km nuo šalies sostinės Kvala Lumpūro.

 

Pastatytas 1998 metais Sandraugos žaidynėms. Pradėtas statyti 1992 metais ir buvo baigtas 3 mėnesiai iki termino pabaigos.

 

Tai yra Malaizijos nacionalinės futbolo rinktinės stadionas. 2007 metais jame vyko Azijos futbolo čempionato finalas.

 

MCG10. Melburno kriketo stadionas „Melbourne Cricket Ground“. Talpa – 100 tūkst. vietų

 

Tai vienas seniausių stadionų pasaulyje. Pastatytas 1853 m., o pirmosios kriketo varžybos buvo sužaistos 1854 metais.

 

Iki 1970-ųjų jame tilpdavo 130 tūkst. žiūrovų.

 

Tačiau dėl saugumo reikalavimų vėliau jis buvo sumažintas iki 100 tūkst. vietų.

 

 

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 
 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >

reklama

reklama

reklama