reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

reklama

Sportosavaite.lt   
2011 10 27, 20:36
Pilietinė akcija Kaune suvienijo moksleivius, neįgaliuosius ir olimpiečius 

Image
Olimpinė akcija Kaune
Žengti koja kojon su olimpiečiu ar pasaulio čempionu, perimti iš jo rankų deglą, jausti savo klasės, mokyklos draugų pagarbą ir ovacijas, bėgti garbingiausiomis Kauno sportui ir visuomenei vietomis, kilniai asistuoti neįgaliam sportininkui – tai tik dalelė vertybinių išraiškų, kurias patyrė sportininkai, mokiniai, jų tėveliai, mokytojai pilietinės–olimpinės akcijos metu.

 

Atkreipė dėmesį į olimpines vertybes

 

Spalio 20 dieną Kauno gatvėse vyko pilietinė ir olimpinė akcija „Olimpinę ugnelę – į kiekvieno širdelę“. Šis gražus renginys tai Tarptautinio olimpinio komiteto Olimpinio švietimo programos projekto „Vaikų ir jaunimo olimpinis ugdymas šalies mokyklose“ edukacinės dalies rezultatas.

reklama

 

Vienas svarbiausių akcijos siekių – atkreipti visuomenės dėmesį į olimpinių vertybių aktualumą, kilnumą bei parodyti olimpizmo, kaip novatoriškos ugdymo formos pilietines, socialines, humanistines galias.

 

Netradicinį renginį organizavo Kauno kurčiųjų ir neprigirdinčių ugdymo centro, Kauno šv.Kazimiero vidurinės mokyklos, Kauno Maironio universitetinės gimnazijos pedagogai drauge su Lietuvos kūno kultūros akademija bei Lietuvos sporto muziejumi.

 

Deglą nešė olimpiečiai

 

Akcijos metu simbolinę olimpinę ugnį miesto gatvėmis nešė olimpiečiai, sporto veteranai, visuomenės veikėjai, šalies ugdymo įstaigų mokiniai, jų tėveliai, mokytojai, studentai. Lietuvos sporto muziejuje olimpinės ugnies pradžią paskelbė ir kartu su būriu mokinių per Kauno senamiestį bėgo 2008 m. Pekino olimpinių žaidynių deglo nešėjas Jonas Varkulevičius.

 

Centrine Kauno gatve – Laisvės alėja – deglą nešė daugkartinis parolimpinių žaidynių čempionas ir prizininkas Vytautas Girnius, parolimpinių žaidynių prizininkas, aklųjų ir silpnaregių Europos ir Pasaulio čempionas Kęstutis Bartkėnas, olimpinių žaidynių Atlantoje, Sidnėjuje ir Atėnuose dalyvė Rita Ramanauskaitė, kurčiųjų olimpinių žaidynių prizininkas, Lietuvos kurčiųjų moterų krepšinio rinktinės treneris Remigijus Mykolas Balaišis, parolimpietis, iškovojęs prizines vietas Europos ir Pasaulio čempionatuose Tomas Kairys.

 

Prie Kauno Šv. arkangelo Mykolo (Įgulos) bažnyčios akcijos dalyvių laukė sunkiausias bėgimo etapas – Vytauto kalnas, kurį pradėjo žinoma bėgikė, Sidnėjaus ir Atėnų olimpinių žaidynių dalyvė Inga Juodeškienė. Drauge su šauniaisiais mokiniais ji pasiekė istorinę Lietuvos sportui vietą Vytauto parke, kur buvo įrengta pirmoji krepšinio aikštelė.

 

Akcijos finišas – legendinė Sporto halė

 

Esminius Lietuvos sporto istorijos akcentus apžvelgė Lietuvos Tautinio olimpinio komiteto Kauno apskrities tarybos pirmininkas Pranas Majauskas. Renginio dalyviai turėjo išskirtinę galimybę išgirsti autentiškos asmenybės – Kazimiero Dobkevičiaus, žaidusio šioje aikštelėje krepšinį drauge su kitais to meto Lietuvos krepšinio pradininkais, sveikinimo žodį.

 

Olimpinės estafetės dalyvių koloną į finišo tiesiąją vedė parolimpinių žaidynių prizininkas, tikrųjų olimpinių vertybių – didvyriškumo, žmogaus valios ir galimybių simbolis – Kęstutis Skučas.

Paskutinysis olimpinės ugnies etapas, Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione, patikėtas 2012 metų Londono olimpinių žaidynių deglo nešėjai – Birutei Statkevičienei.

 

Apsukę garbės ratą stadione, skambant ovacijoms bėgikai įnešė deglą į Lietuvos sporto Meką – Sporto halę, kurioje laukė gausus būrys akcijos dalyvių ir svečių.

 

Renginį vainikavo mokinių koncertas „Olimpinę svajonę – į kiekvieno širdį“. Sudainavus specialiai akcijai sukurtą himną, simbolinė ugnis buvo perduota į kiekvieno akcijos dalyvio širdį.

 

 

 

 

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >