reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Lauko treniruokliai

Bikko.lv Bikko.ee
Dviračiai ir jų reikmenys internetu Latvijoje ir Estijoje
Sportosavaite.lt   
2011 03 15, 09:18
Moksleivių varžybos - pagal Lietuvoje vyksiančio Europos vyrų čempionato modelį
Image
AFP/Scanpix nuotr.
Vilniuje pristatytas bendrojo lavinimo mokyklų vaikinų krepšinio čempionatas „Manija“. Šias varžybas organizuos Moksleivių krepšinio lyga (MKL) kartu su „Eurobasket 2011“ organizaciniu komitetu ir užsienio šalių ambasadomis Lietuvoje. Čempionatas „Manija“ bus vykdomas pagal Lietuvoje vyksiančio Europos vyrų krepšinio pirmenybių modelį.

 

 „Tai bus aukšto lygio varžybos, kadangi jose netruks krepšininkų, rungtyniaujančių Lietuvos krepšinio lygos (LKL) ar Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionatuose, - pasakojo Moksleivių lygos vadovas Dainius Čiuprinskas. - Mūsų vienas tikslų yra siekti glaudesnio bendradarbiavimo su atvykstančių šalių komandomis ir jų aistruoliais. Norime, kad rinktines palaikytų ne tik iš jų šalies atvykę sirgaliai, bet ir mokyklos, kurios rungtyniaus su tos valstybės pavadinimu. Tikimės, kad rinktinių sutiktuvės bus surengtos tose mokyklose. Vyktų tokie bendri mainai, kurie skatintų platesnį bendravimą“.

 

24 geriausios Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos spaudos konferencijoje, pagal geografinius regionus, ištraukė šalį, kuriai jie atstovaus naujame „Manijos“ čempionate. Mokykloms padės Europos vyrų čempionato valstybių – dalyvių ambasados Lietuvoje.

 

Ambasados ne tik palaikys jų šalis išsitraukusias mokyklas, tačiau jose organizuos šventes ir skatins visokeriopą bendradarbiavimą. Ambasados nori, kad lietuviai palaikytų ne tik savo šalies rinktinę, tačiau suburtų ir kitų valstybių palaikymo grupes.

reklama

 

„Labai džiaugiamės, kad šis procesas į savo gretas įtrauks ir jaunimą. Mes taip pat galėsime pristatyti savo šalį jaunai Lietuvos kartai. Tikimės, kad ta mokykla, kuri išsitraukė Ukrainos vardą (Šilutės pirmoji gimnazija -  red. past.) palaikys mus ir Europos čempionato metu, - sakė Ukrainos ambasados pirmasis sekretorius Olegas Dolgichas. - Mūsų šaliai tai bus puiki pamoka prieš 2012 metų Europos futbolo čempionatą. Juk Lietuva maža šalis, o tokiomis puikiomis atrakcijomis sugebės pritraukti begalę jaunimo. Tikimės tai pritaikyti pas save“.

 

MKL direktorius atskleidė, kad ambasados ne tik palaikys jų šalis išsitraukusias mokyklas, bet ir organizuos įvairias šventes. Geriausiai pasirodžiusios mokyklos turės galimybę apsilankyti „savo“ komandos rungtynėse, o paties laimingiausiems gal net pavyks susitikti ir pabendrauti su užsienio rinktinėmis.

 

Savo triumfą mokyklų čempionate pasiryžusi pakartoti Vilniaus Mykolo Biržiškos gimnazija. Jaunieji sostinės krepšininkai nugalėtojų sosto neužleidžia keletą metų iš eilės.

 

„Šiemet bus žymiai sunkiai. Nors ir turime daug gerų žaidėjų, ne visus galime pasikviesti į komandą. Mūsų lyderis Jonas Valančiūnas finalo ketverte nežaidė, veikiausiai nerungtyniaus iš šiemet. Turime ir kitų neblogų žaidėjų. Tačiau, čia ne profesionalus klubas, negalime daugybę metų išlaikyti tokią pačią sudėtį. Vaikai keičiasi kasmet.Tikimės į finalo ketvertą patekti“, –  vylėsi M. Biržiškos krepšinio mokyklos treneris Jonas Ramaška.

 

Moksleivių čempionatas, kuriame varžysis 1992 metais gimę ir jaunesni krepšininkai, vyks iki gegužės mėnesio pirmo savaitgalio. Jauniausi šalies krepšininkai mėgins spėti Europos čempionato dalyvių rikiuotę.

 

„Dar prieš prasidedant Europos čempionatui žinosime jo nugalėtoją. Bandysime nuspėti ateitį. Kaip per pasaulio futbolo čempionatą tai darė aštuonkojis, taip šį kartą mes tai darysime. Gal tapsime pranašais“, – juokavo MKL direktorius Dainius Čiuprinskas.

 

Moksleivių vaikinų krepšinio čempionato „Manija“ dalyviai bus aprengti „Tūtos“ aprangomis, kurias puoš mokyklos ištrauktos šalies vėliavos spalvos ir pavadinimas. Visoms turnyre dalyvaujančioms komandoms „Molten“ dovanojo kamuolius.

 

 

2010/2011 m. MOKSLEIVIŲ VAIKINŲ KREPŠINIO ČEMPIONATŲ „MANIJA”

 

Burtų traukimo rezultatai:

 

 

III etapas - B pogrupis                                                                       Eurobasket 2011 A grupė (Panevėžys)

 

Nr.                      Komanda                                                                                     Šalis

 

1.                         Švenčionių Zigmo Žemaičio gimnazija                               Ispanija

2.                         Ukmergės Antano Smetonos gimnazija                             Lenkija

3.                         Molėtų gimnazija                                                                      Turkija

4.                         Panevėžio Minties gimnazija                                              Didžioji Britanija

5.                         Kupiškio Lauryno Stuokos-Gucevičiaus gimnazija           Vengrija

6.                         Ignalinos rajono gimnazija                                                     Lietuva

 

 

III etapas - C pogrupis                                                                       Eurobasket 2011 B grupė (Šiauliai)

 

 

Nr.                      Komanda                                                                                     Šalis

 

1.                         Joniškio Aušros gimnazija                                                      Italija

2.                         Šiaulių Juliaus Janonio gimnazija                                       Izraelis

3.                         Kauno Gedimino vid. m-kla                                                Prancūzija

4.                         Kauno Jėzuitų gimnazija                                                        Vokietija

5.                         Kauno raj. Akademijos Ugnės Karvelis gimnazija           Serbija

6.                         Prienų Žiburio gimnazija                                                         Latvija

 

III etapas -       A pogrupis                                                                 Eurobasket 2011 C grupė (Alytus)

 

Nr.                      Komanda                                                                                    Šalis

 

1.                         VilkaviškioAušros gimnazija                                             Juodkalnija

2.                         Šakių Žiburio gimnazija                                               Bosnija ir Hercogovina

3.                         Druskininkų Atgimimo vidurinė mokykla                          Makedonija

4.                         Vilniaus M.Biržiškos gimnazija                                            Kroatija

5.                         Kalvarijos gimnazija                                                             Suomija

6.                         Vilniaus Šv.Kristoforo gimnazija                                         Graikija

 

III etapas - D pogrupis                                                                        Eurobasket 2011 D grupė (Klaipėda)

 

Nr.                      Komanda                                                                                   Šalis

 

1.                         Mažeikių Merkelio Račkausko gimnazija                         Bulgarija

2.                         Plungės Saulės gimnazija                                                  Gruzija

3.                         Kretingos Jurgio Pabrėžos gimnazija                               Belgija

4.                         Tauragės Versmės gimnazija                                           Slovėnija

5.                         Šilutės pirmoji gimnazija                                                     Ukraina

6.                         Šilalės Dariaus ir Girėno vidurinė mokykla                      Rusija

 

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >