reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

reklama

Sportosavaite.lt   
2012 08 08, 01:23
Lietuvos rekordininko žvilgsnis jau krypsta į Rio de Žaneirą

Image
Silvestras Guogis
Prieš kiek daugiau nei savaitę lengvaatletis Silvestras Guogis pagerino Lietuvos 400 metrų barjerinio bėgimo rekordą. Tačiau šį sezoną traumų kamuotas sportininkas Londono olimpiadą stebi tik kaip žiūrovas. 22-ejų metų bėgikas nenuleidžia rankų ir galvoja apie po ketverių metų vyksiančias žaidynes Brazilijoje.

 

Į Londoną važiuoti sutrukdė trauma

 

„Žinoma, kad norėjau dalyvauti Londono olimpiadoje, tačiau išėjo kitaip, - pasakoja S.Guogis. - Sporte keliu sau aukštus tikslus. Šį sezoną patyriau traumą, dėl to teko nemažai laiko praleisti be normalių treniruočių, kurių trūkumas ir trukdė pasiekti aukštą rezultatą.

reklama

 

Sezonas pradžioje buvo ne koks, kadangi buvau tik atsigavęs po traumos ir dar negalėjau pilnai savęs realizuoti varžybose. Pabaigoje pradėjau atsigauti, deja svarbiausi startai jau buvo praėję“.

 

Stebi lietuvių startus

 

Dabar „Cosma“ lengvosios atletikos klubui priklausantis sportininkas derina treniruotes ir televizoriaus žiūrėjimą, kur seka geriausių pasaulio sportininkų pasirodymus. Pasak S.Guogio jis labiausiai laukia penktadienį prasidėsiančių lengvosios atletikos varžybų, tačiau stebi ir kitų lietuvių pasirodymus.

 

„Stebint tokius didelius sporto įvykius ateina didelis noras pačiam sudalyvauti tokiame renginyje, dabar teks palaukti dar ketverius metus, - šypsosi S.Guogis. - Lengvojoje atletikoje patinka visos rungtys, jų labai laukiu. Kitose sporto šakose žiūriu tik tuos pasirodymus, kur dalyvauja lietuviai. Puikiai pasirodė Rūta Meilutytė, kuri įrodė, kad ir jauni sportininkai gali nušluostyti nosį daug vyresniems ir labiau patyrusiems“.

 

Rekordas gyvavo beveik tris dešimtmečius

 

Pats bėgikas taip pat įrodė, kad ateityje jis gali sėkmingai varžytis su geriausiais pasaulio atletais. Norvegijoje vykusiame Šiaurės ir Baltijos šalių (iki 23 metų) čempionate lengvaatletis ne tik tapo čempionu 400 m barjerinio bėgimo rungtyje, tačiau ir pagerino Lietuvos rekordą, kuris gyvavo 28-erius metus. Distanciją jis įveikė per 50,39 sek. ir pagerino rekordą priklausiusį Rimantui Jurevičiui.

 

„Siekiau gerai pasirodyti man svarbiausiose vasaros varžybose, apie rekordą negalvojau, - nesenais prisiminimais dalinasi S.Guogis. - Žinoma, man šis pasiekimas šį tą reiškia. Malonu, kad nuo šiol man priklauso nacionalinis rekordas, tai įkvepia toliau stengtis, o su kiekvienu asmeniniu rekordu jis taip pat bus gerinamas. Rekordas gyvavo 28-erius metus. Tai labai ilgas laiko tarpas. Kodėl? Mažai vaikų ruošiasi šiai rungčiai, visai nėra konkurencijos“.

 

Laukia iššūkiai

 

S.Guogis, jau daugkartinis Lietuvos čempionas, dalyvavo Europos pirmenybėse Barselonoje ir Helsinyje bei kovėsi pasaulio jaunių čempionatuose. Sportininkas tikina, kad naujų tikslų jam netrūksta.

 

„Dar turiu ko siekti. Laukia olimpiada, pasaulio čempionatai. Daug darbo reikia įdėti, jog visą tai pasiektum, - kalba lengvaatletis. - Nekreipiu dėmesio ką sako kiti ir uoliai toliau treniruojuosi. Labiausiai norėčiau pagerinti suvokimą apie 400 m barjerinį bėgimą, barjerų įveikimo techniką, koordinaciją“.

 

Prieš daugiau nei mėnesį senojo žemyno pirmenybėse S.Guogis užėmė 20-ą vietą, tačiau jaunas sportininkas tokio pasirodymo nesureikšmina.

 

„Žinant, kad po praėjus mėnesiui po čempionato bėgau beveik sekunde greičiau truputi gaila, bet dar sulauksiu kitų Europos čempionatų ir bus kur atsigriebti, - tikina sportininkas. - Kitąmet vyks pasaulio universiada Kazanėje (Rusija) ir pasaulio čempionatas Maskvoje (Rusija). Noriu juose sėkmingai pasirodyti.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >