reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Bikko.lv Bikko.ee
Dviračiai ir jų reikmenys internetu Latvijoje ir Estijoje

reklama

Evelina Žičkevičiūtė | Sportosavaite.lt   
2011 04 11, 21:13
Iš kur atsirado tradicija laimėjus čempionatą nukirpti krepšinio tinklelį?

Image
A.Žičkevičiaus nuotr.
Visi sutiksime, jog krepšinis – labiausiai nenuspėjama sporto šaka. Tuo galėjome įsitikinti ir šį savaitgalį -  kuomet Baltijos krepšinio lygos (BBL) pusfinalyje netikėtai suklupo Lietuvos čempionai – Vilniaus „Lietuvos rytas“.

 

 Tuo tarpu, po finalinių rungtynių Kauno sporto halėje „Žalgirio“ krepšininkai švytėjo džiaugsmu. Finale po sunkios ir įnirtingos kovos kauniečiai įveikė Ramūno Butauto vadovaujamą Rygos VEF ekipą ir iškovojo antrąjį trofėjų šį sezoną.

 

Nuaidėjus finalinei sirenai žalgiriečiai puolė vienas kitam į glėbį, o O.Samhanas į aikštę išbėgo nešinas šampano buteliu. Netrukus T.Delininkaitis jau sedėjo ant egiptiečio pečių ir kirpo pergalingo krepšio tinklelį. Bet iš kur atsirado tokia tradicija?

 

Atsukime laiką atgal – į 1920-uosius metus, kuomet JAV, Indianoje, vyko aukštųjų mokyklų krepšinio čempionato finalas. Legendinio amerikiečių trenerio Everett Case‘o vadovaujama Šiaurės Karolinos univeristeto komanda nugalėję savo varžovus pirmą kartą nukirpo krepšinio tinklelį ir jį pasiliko kaip suvenyrą.  Deja, šia tradicija taip greitai niekas „neužsikrėtė“. Vienintelė, kuri ir toliau kirpo pergalingą tinklelį išliko ta pati - Šiaurės Karolinos universiteto komanda.

reklama

 

 

Prasidėjus Antrajam pasauliniui karui E.Case  buvo paskirtas karinio jūrų laivyno fizinio pasirengimo treneriu. Pasibaigus karui strategas grįžo į Šiaurės Karoliną ir vėl pradėjo treniruoti šio miesto universiteto komandą. Žinoma, jie tapo valstijos čempionai ir nuaidėjus finalinei sirenai E.Case‘iui buvo patikėta nukirpti pergalingą krepšio tinklelį. Tačiau, kodėl treneris sugalvojo tai daryti? Jis buvo giliai įsitikinęs, jog tinklelis – ženklas, kuriuo įrodoma pergalė krepšinio čempionato finale. Ši tradicija yra iki šioliai tęsiama, nuaidėjus paskutinei finalinei sirenai čempionato finale.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >

reklama

reklama

reklama