reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Lauko treniruokliai

Bikko.lv Bikko.ee
Dviračiai ir jų reikmenys internetu Latvijoje ir Estijoje

reklama

Evelina Žičkevičiūtė | Sportosavaite.lt   
2011 02 16, 16:15
Ar verta dėti daug vilčių į Kleizos pasirodymą Europos čempionate?

Image
litnews.lt nuotr.
Vasario 4-ąją iš už Atlanto atskriejo žinia: vienu iš geriausių Europos krepšininkų tituluojamas Linas Kleiza nežais Senojo žemyno čempionate, kuris rudenį vyks Lietuvoje. Toronto „Raptors“ aukštaūgiui vasario 2-ąją buvo atlikta artroskopinė dešiniojo kelio operacija.

 

L.Kleizos situacija užminė mįslę visiems krepšinio gerbėjams. Sirgalių mintyse sukosi tik vienas klausimas : „Kaip tai nutiko?“

reklama

 

O graikų žiniasklaidai paskelbus, jog Toronto „Raptors“ vadovai vertė lietuvį sportuoti su trauma tai buvo paskutinis lašas Lietuvos krepšinio aistruoliams. Tuo metu pasipylė grasinančios žinutės Toronto klubui socialiniuose tinkluose. Pats krepšininkas paneigė tokius faktus, o iš kur tokia informacija galėjo pasirodyti – iki šiol nesupranta.

 

Gal leiskime pailsėti Kleizai?

 

Nors medikai neteikia jokių vilčių, jog kaunietis išbėgs į aikštelę Europos čempionato metu, tačiau Lietuvos federacijos vadovai ir sirgaliai tylomis tikisi stebuklo. O ar tai nepražudytų pačio žaidėjo?

 

Tokios traumos metu būtina 9–12 mėnesių reabilitacija, o iki grandiozinio įvyko teliko septyni mėnesiai.

 

Puikus pavyzdys yra vienas geriausių visų laikų Lietuvos krepšininkų – Šarūnas Marčiulionis. Vos 32-ejų metų lietuvis turėjo nutraukti sportininko karjerą dėl persekiojamų traumų. Jis puikiai prisimena traumą, kurią patyrė prieš išvykdamas žaisti į „Golden State Warriors“ ekipą ir sukandęs dantis slėpė nuo visos žiniasklaidos ir aplinkinių.

 

Žaidėją kamuodavo nepakeliami kelio skausmai. Vladas Garastas pamena, kai Marčiulioniui ištindavo kelis iki tiek, kad jo net sulenkti negalėdavo. Medikai ištraukdavo susikaupusius skysčius ir jam tai leido žaisti olimpiadoje, tačiau tik 50 procentų savo galimybių.

 

O ir NBA klubo vadovai jokių priekaištų nereiškė, jog lietuvis rungtyniaus Atlantoje vyksiančioje olimpiadoje. Kuo viskas baigėsi? Po olimpiados kaunietis nusprendė baigti savo karjerą. Nors žaidėjas buvo sulaukęs pasiūlymų iš Graikijos klubų, kamuojamas traumų krepšininkas savo sprendimo nekeitė.

 

Daugeliui krepšinio sirgalių atrodė nesuprantama, kodėl Žydrūnas Ilgauskas atsisakydavo žaisti už Lietuvos rinktinę. Ilgąją savo karjeros dalį krepšininkas praleido Amerikoje ir traumų taip pat neišvengė.

 

Lietuvį kamuodavo pėdų skausmai, dėl kurių teko praleisti net keletą sezonų, o gydytojai griežtai drausdavo išbėgti į aikštelę. Tik praėjus keturiems metams Ilgauskas galėjo pilnavertiškai grįžti didįjį sportą, tačiau sugrįžęs tapo vienu geriausių centro puolėjų NBA lygoje.

 

Atrodė, jog niekas nesutrukdys 2008 metais kauniečiui pasirodyti su Lietuvos rinktinės marškinėliais, tačiau buvęs lietuvio klubas – Klivlendo „Cavaliers“ pirmąkart oficialiai pareiškė, jog draudžia Žydrūnui Ilgauskui atstovauti Lietuvos rinktinei Pekino olimpinėse žaidynėse. Pagrindinė priežastis – per didelė rizika klubui.

 

Tuo metu generalinis „Cavs“ vadybininkas sakė, jog lietuvis yra vienas svarbiausių žaidėjų komandoje ir yra padidintos rizikos žaidėjas dėl savo traumų istorijos. Aukštaūgis yra ne kartą sakęs, jog atstovauti Lietuvos rinktinei – jo svajonė.

 

O gal gerai, jog klubas rūpinasi savo žaidėju. Žydrūnui jau 35-eri, o jis vis dar aikštelėje.

 

Linui Kleizai visai neseniai suėjo 26-eri, o jaunam žaidėjui nesinori gadinti karjeros, kaip teigia Vladas Garastas.

 

Kas pakeis L.Kleizą?

 

Praėjusį čempionatą dėl traumų praleido broliai – Darjušas ir Kšyštofas Lavrinovičiai, kurie šį sezoną demonstruoja itin solidų žaidimą Eurolygos turnyre. Krepšininkai niekada nėra atsisakę žaisti už savo tėvynės komandą.

 

Lietuvos rinktinei pasaulio čempionate dėl sveikatos problemų negalėjo padėti ir Marijonas Petravičius. Vidurio puolėją kamavo nugaros skausmai.

 

Neblogai pasaulio čempionate pasirodė ir Kauno „Žalgirio“ aukštaūgiai Paulius Jankūnas ir Tadas Klimavičius.

 

Realu, kad visus šiuos krepšininkus išvysime Europos čempionate Lietuvoje, tad kovoti dėl aukščiausių apdovanojimų tikrai bus kam.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >