reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

reklama

Sportosavaite.lt skaitytojų dienoraštis   
2009 12 09, 15:26
Kaip rumunę lietuviško krepšinio paslapčių mokėm

Image
D.Kanapecko nuotr.
Jau tradicija tapo, kad kiekvieną ketvirtadienį pas mane susirenka krūva draugų pažiūrėti Eurolygos rungtynių, mat dabar „Viasat Sport Baltic“ kanalas ne visų akiai prieinamas.

 

Visi myli ir mamytę, kuri pagamina ką nors lietuviško, ypač tai džiugina nuo gimtinės daugelio kilometrų atskirtus mano draugus.

reklama

 

Taigi, pradžia žadėjo daug: kompanija buvo labai įvairiaspalvė tiesiogine šio žodžio prasme.Visi spinduliavo gera nuotaika, vakaro svečius sužavėjo ne tik lietuviškų kotletų skonis, bet ir šio žodžio skambesys, tad jų žodynai pasipildė dar vienu nauju lietuvišku žodžiu.

 

Tiesa, tą vakarą turėjome ir vieną visiškai „žalią“ svečią savo kompanijoje. Tai mano naujoji draugė iš Rumunijos, kurios krepšinio žinios buvo tiesiog įspūdingos – komandoje 6 žaidėjai. Jai iškart buvo pranešta, jog krepšinis – antra Lietuvos religija, nusprendėme, kad ji negali palikti Lietuvos nesusipažinusi su krepšinio abėcėle.

 

Sulaukus pirmųjų Eurolygos rungtynių tarp „Lietuvos Ryto“ ir „Efes Pilsen“ komandų, iškart buvo pradėtos aiškinti taisyklės, imti dėstyti krepšinio pagrindai. Draugė mokėsi greitai, tačiau po kiekvieno jos klausymo sekdavo didelė juoko dozė.

 

Kaip atskirti gerą ir blogą žaidėją? Kiek laiko vyksta varžybos? Ką reiškia įvairūs maži skaičiukai televizoriaus apačioje? Kas yra techninė/nesportinė pražanga? Jos klausimai, mums, profesionaliai žaidžiantiems ar tiesiog labai mėgstantiems krepšinį atrodė tarsi iš kosmoso. Draugė iškart atsiprašė, mat Rumunijoje krepšinis nelabai populiarus.

 

Per ilgąją pertrauką, besidalinant įspūdžiais apie rungtynes, draugė prasitarė, kad krepšinis daug įdomiau, nei futbolas. Prieštaraujančių nebuvo. Kompanijoje buvo ir keletas profesionalių krepšininkų, kurie atskleidė ir subtilesnių detalių: kiek kartų per savaitę treniruojasi, ką veikia treniruočiau metu, kaip leidžia laisvalaikį, draugė sėdėjo susižavėjusi ir nekantraudama laukė trečiojo kėlinio pradžios.

 

Tačiau visų mūsų nusivylimui tądien „Lietuvos Rytas“ prlaimėjo. Pralaimėjo tądien ir „Žalgiris“.

 

Turiu prisipažinti, kad labiau mėgstu „Žalgirį“, nei „Lietuvos Rytą“. Tačiau šį kartą komentarus apie „Žalgirio“ rungtynes pasiliksiu sau. Ir gaila ir pikta.

 

Kaip ten bebūtų, vakaras išties pavyko, tik gaila, kad abi komandos pralaimėjo. Rumunė draugė liko patenkinta ir nusprendė, kad krepšinis jai patinka. Tačiau stebėti krepšinį gyvai ir per televiziją yra du skirtingi dalykai, todėl kitą dieną skubėjome į Šiaulių areną stebėti mūsų miesto klubo rungtynių.

 

Gabrielė Dovidauskytė

 

Nori rašyti savo dienoraštį? Rašyk ir siųsk tekstus el. paštu Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiančio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą Šis el. pašto adresas yra apsaugotas nuo automatinių reklaminių žinučių, jums reikia veikiančio Javascript, kad galėtumėte pamatyti adresą   

 

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis