reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

reklama

Sportosavaite.lt   
2009 10 18, 14:12
Lietuvos futbolo rinktinės kelias

Image
Lietuvos futbolo rinktinė
Šį ketvirtadienį Lietuvos futbolo rinktinė užbaigė atrankos į Pasaulio futbolo čempionatą ciklą. Buvome ir įspūdingų pergalių, ir skausmingų pralaimėjimų liudininkais. Sportosavaite.lt siūlo pažvelgti į visą Lietuvos rinktinės kelią atrankos varžybose.  

Euforijos pradžia

 

Rumunija 0 - 3 Lietuva

33' [0 - 1] Marius Stankevičius

70' [0 - 2] Saulius Mikoliūnas

                                                                      86' [0 - 3] Mindaugas Kalonas


Lietuvos futbolo rinktinė atrankos ciklą pradėjo nuostabia pergale. Trimis įspūdingais įvarčiais buvo parklupdyta tuo metu viena favoričių laikyta Rumunija. Rumunams tai buvo pirmasis pralaimėjimas namuose po trejų su puse metų pertraukos.

 

Drakulos tėvynė dar praeitą vasarą dalyvavo Europos čempionato finaliniame etape. Nors ji ir neiškopė aukščiau grupių etapo, visgi tai turėjo būti stiprus priešininkas. Vėliau laikas parodė, kad Rumunijos rinktinė yra susiskaldžiusi, drąskoma nesutarimų tiek komandoje tiek valdžios organuose.

 

Reiktų priminti, jog šiose rungtynėse nerungtyniavo rumunų futbolo žvaigždės Cristianas Chivu bei Adrianas Mutu. Visgi, pasibaigus šiam atrankos ciklui Rumunijos futbolo rinktinės vyriausiasis treneris Razvanas Lucescu pareiškė, kad daugiau niekada nebekviesiantis A. Mutu į šalies rinktinę. Tokį sprendimą strategas priėmė po to, kai futbolininkas prieš lemiamą mačą su Serbija, linksminosi naktiniame klube.

 

Nuo pat rungtynių pradžios rumunai turėjo teritorinę persvarą, tačiau nesugebėjo jos paversti įvarčiais. Tuo 33 minutę pasinaudojo lietuviai. Marius Stankevičius krašte sužaidė "sienelę" su komandos draugu iš maždaug 25 metrų nuo vartų fantastišku smūgiu pasiuntė kamuolį į viršutinį Rumunijos vartų kampą.

 

Likus 20 min. iki rungtynių pabaigos lietuviai ne tik atsilaikė, bet dar ir įtvirtino persvarą. Po keitimo aikštėje pasirodęs Mindaugas Kalonas 69 minutę atliko puikų perdavimą Sauliui Mikoliūnui, kuris neatremiamu smūgiu pasiuntė kamuolį į vartų kampą.

Šis įvartis palaužė rumunų viltis iškovoti bent tašką, o iki mačo pabaigos likus keturioms minutėms lietuviai dar ir pavertė rezultatą triuškinančiu. Tas pats M.Kalonas baudos aikštelėje sukalidino gynėją ir prisivaręs kamuolį prie vartų, šaltakraujiškai smūgiavo į tinklą.

 

Startinėje Lietuvos rinktinės sudėtyje šiame mače buvo du oficialių rungtynių debiutantai - gynėjas Irmantas Zelmikas ir saugas Linas Pilibaitis. Taip pat šios rungtynės buvo portugalo Jose Couceiro debiutas vyriausiojo Lietuvos futbolo rinktinės trenerio pareigose.

 

Po šio laimėjimo Lietuva taip tapo 7-osios atrankos grupės lydere. Kitose grupės būsimi lietuvių varžovai Austrijos rinktinė sensacingai 3-1 nugalėjo Prancūziją, o Serbija namuose 2-0 privertė pasiduoti Farerų salų ekipą.

įvarčių. Finalinis teisėjo švilpukas paskelbė sencacingą lietuvių pergalę 3:0.

 

Yes, we can! (vert.: „Taip, mes galime!“)

 

Lietuva 2 - 0 Austrija

52' [1 - 0] Tomas Danilevičius

58' [2 - 0] Tomas Danilevičius

 

Lietuvos rinktinei tai buvo geriausias startas istorijoje. Antrosiose rungtynėse lietuviai Marijampolėje po Rumunijos parklupdė dar vieną Europos čempionato dalyvę Austrijos rinktinę ir tapo absoliučiais savo grupės lyderiais. Abu įvarčiai krito antrame kėlinyje, o juos pelnė komandos kapitonas Tomas Danilevičius.

 

Komandos žaidė apylygiai tačiau įpusėjus kėliniui svečiams iš Austrijos buvo pavykę kiek užspausti Lietuvos rinktinę. Didžiausią pavojų lietuviams kėlė priešininkų komandos kapitonas Andreasas Ivanschitzas. Po vieno jo smūgių pirmosiomis minutėmis kamuolį gaudė Žydrūnas Karčemarskas, o vėliau du kartus Lietuvos rinktinės vartų sargas palydėjo gana pavojingai virš skersinio skriejantį kamuolį. Lygus pirmojo kėlinio rezultatas 0-0 atspindėjo ir apylygį žaidimą.

 

Po šešių minučių Marijampolės stadione susirinkę sirgaliai dar kartą pašoko iš savo vietų. Greitos kontratakos metu T.Danilevičius iš vidurio perdavė kamuolį į kraštą Deividui Česnauskui, o šis grąžino kamuolį komandos kapitonui kuris įspūdingu smūgiu kulnu iš arti pasiuntė kamuolį į tinklą.

 

Šis įvartis pažadino austrus ir šie ėmė regzti vis dažnesnes atakas. pakilo į lemiamą šturmą. Deja jų atakos atsitrenkdavo arba į lietuvių gynybą, arba į Ž. Karčemarską, arba tiesiog pritrūkdavo sėkmės.

 

Visą apmaudą dėl pralaimėjimo, Austrijos futbolininkai išliejo ant rūbinės sienų. Po šių rungtynių Marijampolės stadiono prižiūrėtojai rado išspirtą skylę sienoje kuri bylojo apie didžiulį austrų nusivylimą.

 

Lietuvos rinktinė ne tik šventė puikią pergalę, bet ir nepraleidusi nei vieno įvarčio bei įmušusi du su solidžiu įvarčių santykiu 5-0, galėjo puikuotis turnyrinės lentelės viršuje. Visos kitos komandos, išskyrus Farerų salas, grupėje su trimis taškais buvo išsirikiavusios toliau - ta pati Austrijos rinktinė, taip pat jau įveikta Rumunija, kuri svečiuose tik minimalia persvara 1-0 privertusi pasiduoti Farerų ekipą, ir Prancūzijos rinktinė, savo aikštėje 2-1 nugalėjusi Serbiją.

 

Po šios pergalės tiek sirgaliai, tiek spauda ėmė nagrinėti patekimo į Pasaulio čempionatą galimybes. Nugalėti austrai kurie pirmajame mače įveikė prancūzus. Tai leido manyti, jog įmanoma nugalėti visus priešininkus. Buvęs lietuvos rinktinės treneris Benjaminas Zelkevičius išreiškė viltį, kad ši komanda gali pasiekti daug, tačiau įspėjo, jog nereikėtų jis pervertinti:

 

„Ši komanda brendo po truputį ir pagaliau subrendo. Ji jau turi pasitikėjimą savo jėgomis. Tai yra labai džiugu. Tik jokiu būdų nereikėtų jo užgožti spaudimu, kad ji žūtbūt laimėtų kiekvienas rungtynes. Gal pagaliau Lietuvos futbolas atsikovos pozicijas, turėtas po 1987-ųjų metų.”, - kalbėjo strategas.

 

Patys futbolininkai džiaugėsi savo pasiekimais, tačiau nepuolė į euforiją. Aistras malšino ir komandos vyriausiasis treneris teigdamas, kad favoritai išlieka tie patys: pirmi turėtų būti prancūzai, antri rumunai, treti serbai. J. Couceiro pažymėjo, kad Lietuvos futbolininkams reikės gerokai pasistengti norint aplenkti bent vieną iš šių komandų.

 

Šaltas dušas Serbijoje

 

Serbija 3 - 0 Lietuva

6' [1 - 0] Branislav Ivanovic
34' [2 - 0] Milos Krasic
82' [3 - 0] Nikola Zigic

 

Tačiau Lietuvos rinktinės sirgaliams greitai teko nusileisti ant žemės. Puikus startas buvo nutrauktas Belgrade - Serbijai nusileista rezultatu 0-3. Lietuviai praleido įvartį jau mačo pradžioje, ir po jo atsigauti nesugebėjo - serbai dar iki pertraukos įtvirtino savo persvarą, o vėliau ją ir padidino.

 

Iniciatyva nuo pat rungtynių pradžios priklausė serbams, kurie jau 6 minutę išsiveržė į priekį. Įvartis krito po standartinės situacijos, kuomet pasižymėjo Branislavas Ivanovičius. Lietuvos futbolininkai atrodė kiek sutrikę po ankstyvo praleisto įvarčio, o tuo netruko pasinaudoti priešininkai.

 

33 minutę serbai uždirbo kampinį, po kurio B.Ivanovičius dar kartą sugebėjo prasmūgiuoti galva, bet šį kartą pataikė į virpstą, o atakai tęsiantis savo sugebėjimus buvo priverstas pademonstruoti Ž.Karčemarskas. Tačiau toliau sekęs dar vienas serbų kampinis baigėsi antruoju įvarčiu - svečiams iš baudos aikštelės išmušti kamuolio nepavyko, ir šis atšoko laisvam Milošui Krasičiui, kuris iš arti "sušaudė" lietuvių vartininką.

 

Serbai turėdami saugią persvarą žaidė kiek atsargiau, ilgiau kontroliuodami kamuolį. Visgi pavojingoje Serbijos komandos atakoje lietuviams iš pradžių pavyko apsiginti, bet Ž.Karčemarskui palikus vartus šeimininkai išsaugojo kamuolį, o Zdravko Kuzmanovičiaus smūgį ranka atmušė vartuose stovėjęs Arūnas Klimavičius. Už šį desperatišką veiksmą gynėjui buvo parodyta raudona kortelė, o į Lietuvos rinktinės vartus paskirtas 11 metrų baudinys. 

 

Visgi, kaip vėliau paaiškėjo toks gynėjo poelgis atnešė šiokios tokios naudos. Prie 11 metrų žymos stojo N.Žigičius, ir jo smūgiuotą kamuolį pavyko atremti Ž.Karčemarskui.

 

Komandai likus dešimtyje, J.Couceiro bandė sustiprinti praretėjusią gynybos grandį, išleisdamas į aikštę Andrių Skerlą, tačiau jam jau pirmosios akimirkos aikštėje pasibaigė nesėkmingai. Po Boško Jankovičiaus perdavimo iš krašto patyręs gynėjas nesugebėjo išmušti kamuolio o tuo pasinaudojo N.Žigičius. Aukštaūgis serbų puolėjas išvengęs nebesuklydo ir galva iš arti įmušė trečią įvartį

 

Lietuva užleido Serbijai pirmą vietą grupėje, bet 2 taškais vis dar lenkė Rumuniją ir Prancūziją, kurios sužaidė taikiai 2-2, o taip pat Austriją, svečiuose sužaidusią tik lygiosiomis 1-1 prieš Farerų salų komandą.

Po šio pralaimėjimo, patikėjusių naujos futbolo eros pradžia, kiek apmažėjo. Visgi, viltys užimti aukštą poziciją išliko ir prieš susitikimą su Farerų salų komanda sirgaliai buvo ramus, kad taškai bus iškovoti.

 

Kukli pergalė

 

Lietuva 1 - 0 Farerų salos

20' [1 - 0] Tomas Danilevičius

 

Trečiąją pergalę 2010 metų Pasaulio čempionato atrankoje lietuviai iškovojo prieš Farerų salų vienuolikę. Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione lietuviai susitikime su Farerų salų futbolininkais nugalėjo po vienintelio Tomo Danilevičiaus įvarčio.

 

Startinėje Lietuvos rinktinės sudėtyje rungtynėms buvo ne viena pasikeitimas po rungtynių su Serbija. Nuo mačo pradžios žaidė Vidas Alunderis, kuris kartu su Andriumi Skerla ir Ignu Dedura sudarė trijų gynėjų grandį, į saugų liniją buvo pastumtas Marius Stankevičius, o Andrius Velička puolime žaidė šalia Tomo Danilevičiaus.

 

Nors lietuviai ir kūrė progas, tačiau nė viena jų nesukėlė didesnio pavojaus varžovų vartams. Visgi 20 minutę pagaliau pavyko išsiveržti į priekį. Gavęs kamuolį iš Deivido Šembero T.Danilevičius klaidinančiu judesiu apgavo Frodi Benjaminseną ir iš maždaug 20 metrų preciziškai tiksliai smūgiavo į dešinį vartų kampą. Tai buvo 17-asis rezultatyviausio visų laikų rinktinės žaidėjo įvartis komandoje.

 

Šeimininkų žaidimas paskutinį pusvalandį ėmė strigti, ir tuo pačiu vis augo Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione susirinkusių sirgalių nepasitenkinimas. Blankus periodas bei nesugebėjimas įmušti antrojo įvarčio lietuviams reiškė nervingą rungtynių pabaigą - svečiai įsidrasino ir paskutinėmis minutėmis net pradėjo rengti atakas. Laimei, tiek po standartinių situacijų Lietuvos rinktinei šiaip ne taip pavyko apsiginti, o rimtai grasinti Žydrūno Karčemarsko vartams svečiams neišdegė ir po kontratakų.

 

Lietuvos rinktinė,nors žaisdama kukliai ir šiek tiek nervingai, vis tik privertė pasiduoti Farerų salų futbolininkus ir atrankos ciklo metus užbaigė tarp savo grupės lyderių.

 

Po šios pergalės Lietuva su 9 taškais 7-ojoje atrankos grupėje dalinosi 1-2 vietas su Serbija, kuri trečiadienį 3-1 svečiuose parklupdė Austriją.

 

Grumtynės purve

 

Lietuva 0 - 1 Prancūzija

67' [0 - 1] Franck Ribery

 

Yra sakoma, „nauji metai – nauji batai“. Gaila, tačiau Lietuvos futbolininkai įlipo į nekokius batus. Pirmosiose 2009 metų oficialios rungtynės Lietuvos nacionalinei rinktinei susiklostė nesėkmingai - namuose teko pripažinti minimalų pasaulio vicečempionės Prancūzijos pranašumą.

 

Nekokios būklės Kauno S.Dariaus ir S.Girėno stadione lietuviai valandą sėkmingai gynėsi, tačiau praleido vieną įspūdingą Francko Ribery smūgį iš toli ir atsitiesti nesugebėjo.

 

Lietuvių startinėje sudėtyje rungtynėms buvo net du oficialių susitikimų debiutantai - saugų linijos viduryje žaidė Mindaugas Panka, o dešiniajame krašte gana netikėtai šansą pasireikšti gavo Darvydas Šernas.

Tiesa, bene didžiausias netikėtumas buvo dešinio gynėjo pozicijoje, į kurią buvo atitrauktas Deividas Česnauskis. Šioje pozicijoje prieš pora metų saugas jau žaidė rungtynėse Škotijoje.

 

Prancūzai nuo pat rungtynių pradžios diktavo savo sąlyga ir kūrė progas prie lietuvių vartų. Puikių progų neišnaudojo puolėjas P. Luyindula, bei saugas Y. Gourcuffas. Vėliau įsivyravo blankus žaidimas. Svečiai daug kontroliavo kamuolį, tačiau jiems nesisekė pralaužti lietuvių gynybos. Tuo tarpu mūsiškių atakos nutrūkdavo dar neprasidėjusios.

 

Pirmieji įvartį pelnė lietuviai, tačiau jis nebuvo įskaitytas. Rungtynių teisėjas įžvelgė abejotiną pražangą baudos aikštelėje prieš prancūzų gynėja, ir lietuviams teko grįžti ginti savų vartų.

 

Nesugebėję pralaužti Lietuvos gynybos kitaip, po truputį prancūzai pradėjo bandyti laimę iš toli. Pirmas pavojingesnis J.Toulalano smūgis buvo netikslus, tačiau po poros minučių Ž.Karčemarskas jau buvo bejėgis. M.Pankai praradus kamuolį aikštės viduryje Y.Gourcuffas parito kamuolį F.Ribery ir šis iš maždaug 20 metrų šovė stipriai ir tiksliai.

 

Prancūzai mačo pabaigoje dar galėjo padidinti savo persvarą, bet nuo gynėjų pabėgusiam Samirui Nasri sutrukdė Ž.Karčemarskas, o T.Henry reidą baudos aikštelėje pavyko neutralizuoti gynėjams.

 

Prancūzijos rinktinė šventė pelnytą pergalę ir sumažino atsilikimą nuo Lietuvos iki dviejų taškų. Grupėje surinkusi 12 taškų pirmavo Serbija, kuri svečiuose 3-2 nugalėjo Rumunijos ekipą. Antri su 9 taškais žengė lietuviai.

 

Po šio mačo, Lietuvos rinktinės treneris pažymėjo, jog pagrindinė pralaimėjimo priežastis buvo pats varžovas ir jo galimybės. Tuo tarpu tiek svečių žaidėjai, tiek spaudos atstovai peikė stadioną, kuris labiau panešėjo į bulvių lauką, nei į futbolo aikštę. Tai buvo pagrindinis prancūzų pasiteisimas dėl menko įvarčių skaičiaus.

 

Paryžius..

 

Prancūzija 1 - 0 Lietuva

76' [1 - 0] Franck Ribery

 

Antrasis Lietuvos ir Prancūzijos rinktinių susitikimas šį kartą vyko meilės mieste. Tačiau šeimininkai šiltų jausmų lietuviams nepademonstravo ir minimalią pergalę vėl šventė pasaulio vicečempionai.

 

Vienintelį ir lemiamą įvartį prancūzams, kaip ir ankstesnėse tarpusavio rungtynėse Kaune pelnė saugas Franckas Ribery.

 

Pirmąjį smūgį į vartus atliko Mindaugas Kalonas, tačiau jo bandymas buvo netikslus, o 16 minutę Darvydas Šernas buvo pavojingai prasiveržęs prie varžovų vartų. Visgi už griuvimą teisėjas dovanojo ne pražangą prancūzui, o geltoną kortelę lietuviui.

Prancūzai po truputį įsibėgėjo ir prasiveržimais kraštais bei tolimais smūgiais pradėjo grasinti mūsiškių vartams. Lietuviai patikimai atsimušinėjo nuo šeimininkų atakų.

 

Pirmasis kėlinys baigėsi be įvarčių. Antrajame pirmoji vėl atakavo Lietuvos rinktinė. Po kampinio per save pro šalį smūgiavo Arūnas Klimavičius. Po pertraukos mūsiškiams geriau sekėsi palaikyti kamuolį ir jie dažniau lankėsi varžovų aikštės pusėje. Vis tik vėliau prancūzai perėmė iniciatyvą ir grėsmė vis dažniau kildavo prie Ž.Karčemarsko vartų.

 

Prancūzų spaudimas vis didėjo ir dvikovos baigtį prancūzų naudai pakeisti padėjo po keitimo aikštėje pasirodęs rezultatyviausias Prancūzijos čempionato žaidėjas Andre-Pierre`as Gignac. 76 minutę po T.Henry perdavimo A.P.Gignac susistabdė kamuolį dešiniajame baudos aikštelės krašte ir atmetė F.Ribery, kuriam beliko iš poros metrų įmušti iš tuščius vartus.

 

Prancūzai rungtynių pabaigoje užtikrintai išsaugojo persvarą ir šventė antrąją pergalę prieš lietuvius per penkias dienas. Be to Prancūzijos rinktinė buvo vienintelė, nepralaimėjusi lietuviams ir abu kartus ją nugalėjusi.

Turnyrinėje lentelėje pergalė prancūzams leido pakilti į antrąją vietą, o lietuviai liko treti bei vis dar išsaugojo viltis užimti aukštesnę poziciją. Visgi, norint tai padaryti, reikėjo įveikti revanšo trokštančius rumunus.

 

Sudužusios viltys

 

Lietuva 0 - 1 Rumunija

39' [0 - 1] Ciprian Marica

 

Lietuvos nacionalinė rinktinė 2010 metų Pasaulio čempionato atrankos varžybose patyrė trečiąją iš eilės nesėkmę rezultatu 0-1 ir jau beveik prarado viltis pakovoti dėl antrosios vietos savo grupėje. Rumunijos rinktinės revanšą už sutriuškinimą Kluže lėmė vienintelis tolimas smūgis prieš pirmojo kėlinio pabaigą.

 

Pralaimėjimas neišstūmė lietuvių iš trečiosios vietos grupėje, tačiau dar labiau padidino atotrūkį nuo lyderės Serbijos rinktinės, kuri po pergalės prieš Austriją 1-0 įgijo šešių taškų pranašumą, o taip pat neleido aplenkti tašku daugiau turinčios bei dviem susitikimais mažiau sužaidusios Prancūzijos.

 

Po dviejų pralaimėjimų pasaulio vicečempionams prancūzams Lietuvos rinktinės viltis kitais metais keliauti į Pasaulio čempionato finalinį turnyrą dar galėjo išgelbėti sėkmingas rezultatas rungtynėse su Rumunija, kuri po nesėkmių serijos šį kartą žaidė ne tik su nauju treneriu Razvanu Lučescu, bet ir atsinaujinusi daugiau nei pusę sudėties.

 

Nuo pirmųjų mačo minučių techniškesni svečiai turėjo iniciatyvą ir rengė pavojingesnes atakas, daugiausiai - perdavimais iš kraštų. Prie Rumunijos rinktinės vartų per pirmąją kėlinio pusę pavojus kilo retai. Grėsmingesnę ataką Lietuvos futbolininkai surengė tik apie 24 minutę, kai M.Stankevičius perdavė kamuolį į priekį Tomui Danilevičiui, ir šis pasistabdęs bandė atlikti perdavimą Mindaugui Kalonui, tačiau varžovai "perskaitė" sumanymą.

 

39 minutę po atakos aikštės vidurio niekas nesugebėjo sutrukdyti rumunų smūgiui ir po jo kamuolys iš 20 metrų įskriejo į Ž.Karčemarsko ginamų vartų kampą. Po įvarčio Lietuvos rinktinė kurį laiką turėjo teritorinę persvarą, tačiau atakoms vis pritrūkdavo paskutinio tikslaus perdavimo arba smūgio. Savo ruožtu rumunams atsiverdavo vis daugiau galimybių kontratakoms, kuriose itin pavojingas buvo C.Marica - artą jo smūgį ir aštraus kampo atmušė vartininkas, o po kelių minučių gavęs perdavimą iš įvarčio autoriaus netiksliai smūgiavo I.Danciulescu.

 

Mačo finiše lietuviams dar pavyko apsiginti nuo poros labai pavojingų varžovų atakų, bet tai buvo menka paguoda. Rumunijos rinktinė padovanojo pirmąją pergalę naujam ekipos strategui R.Lučescu ir praktiškai sudaužė Lietuvos rinktinės viltis užimti vieną iš dviejų pirmųjų vietų grupėje.

 

Tai, ko niekas nesitikėjo

 

Farerų salos 2 - 1 Lietuva

13' [1 - 0] Suni Olsen

22' [1 - 1] Tomas Danilevičius  (11m)

34' [2 - 1] Arnbjorn Hansen 

 

Dažniausiai prieš rungtynes su Farerų salų komanda, kiekvienas Lietuvos futbolo rinktinės sirgalius mintyse įskaičiuoja pergalę. Tačiau sena taisyklė byloja, kad visi statistiniai duomenys prasidėjus rungtynėms išnyksta. Tuo galėjo įsitikinti ir mūsų futbolininkai.

 

Ketvirtasis Lietuvos nacionalinės rinktinės vizitas Farerų salose baigėsi tragiškai. Lietuviai neatsigavo po košmariško pirmojo kėlinio, kai varžovams pavyko pelnyti du įvarčius, ir patyrė skaudžiausią nesėkmę 2010 metų Pasaulio čempionato atrankos cikle ir apskritai pastaraisiais metais. 

 

Rungtynių pradžioje progų turėjo abi komandos, Farerų tačiau pirmasis įvartis krito po Lietuvos rinktinės klaidos aikštės viduryje.

Kėliniui įpusėjus pavyko rezultatą išlyginti - Bartalas Eliasenas pargriovė Tomą Danilevičių baudos aikštelėje ir rinktinės kapitonas pats realizavo baudinį. Įmušę įvartį Lietuvos rinktinės atakos šiek tiek atgijo. Visgi, 33 minutę Farerų salų ekipa uždirbo kampinį, po kurio šeimininkų du smūgius ant vartų linijos atmušė Darvydas Šernas. Tai buvo dar ne viskas - po kito kampinio Arnbjornui Hansenui pavyko smūgiu galva pasiųsti kamuolį į vartus.

 

Netrukus sumaištis jau kilo šeimininkų baudos aikštelėje, bet trys lietuvių smūgiai nepasiekė tikslo. Kėlinio pabaiga pasižymėjo tik tuo, kad Farerų salų komanda ne kartą grubiai stabdė svečius ir už tai gavo geltonų kortelių. 40 minutę šansą turėjo Ignas Dedura, bet jam nepavyko galva nukreipti kamuolį į vartus.

Antrasis kėlinys prasidėjo Lietuvos komandos atakų banga, tačiau visos lietuvių pastangos atsitrenkdavo arba į kietą priešininkų gynybą, arba tiesiog pritrūkdavo sėkmės.

 

Lietuvos rinktinė patyrė ketvirtąjį iš eilės pralaimėjimą Pasaulio čempionato atrankos turnyre ir vieną netikėčiausių šalies futbolo istorijoje.

 

Linas Pilibaitis prarado kamuolį ir užsitęsusioje šeimininkų atakoje C.Holstą prie pat baudos aikštelės tiesiai prieš vartus pargriovė Arūnas Klimavičius. Suni Olsenas stojo prie kamuolio ir stipriu bei tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į Žydrūno Karčemarsko ginamą viršutinį vartų kampą - 1-0.

 

Pirmoji nesėkmė per aštuonerias tarpusavio rungtynes nubraukė paskutinius lietuvių šansus grumtis dėl patekimo į Pasaulio čempionatą ir gerokai sukomplikavo padėtį kovojant dėl trečios arba ketvirtos vietos grupėje.

Po šios nesėkmės pasipylė kritikos banga bei pasigirdo siūlymų grąžinti į trenerio postą Algimantą Liubinską. Veikiami neigiamo spaudimo rinktinės futbolininkai nuo spaudos atstovų atsitvėrė tylos siena ir tyliai rengėsi susitikimui su Austrijos vienuolike.

 

Košmaras tęsiasi

 

Austrija 2 - 1 Lietuva

16' [1 - 0] Marc Janko

66' [1 - 1] Marius Stankevičius

80' [2 - 1] Roman Wallner (11 m.)

 

Lietuvos rinktinė patyrė 2010 metų Pasaulio čempionato atrankos varžybose penktąjį iš eilės pralaimėjimą minimalia persvara. Po atkaklios kovos lietuviai apmaudžiai nusileido Austrijos rinktinei.

 

Lietuviams dėl traumų ir diskvalifikacijų trūko net dešimties žaidėjų. Tai kiek pakoregavo Lietuvos rinktinės sudėtį, kurioje šiame mače debiutavo gynėjas Tadas Kijanskas, kuris sudarė vidurio gynėjų duetą su Ignu Dedura. Po penkerių metų pertraukos pakviestas Tomas Ražanauskas iš karto pateko į startinę sudėtį ir žaidė aikštės viduryje šalia Mindaugo Pankos ir Deivido Šembero. Į kairiojo gynėjo poziciją buvo pastumtas Vidas Alunderis.

 

Insbruke šeimininkai pirmajame kėlinyje buvo pranašesni ir 16 minutę išsiveržė į priekį po nuošalės išvengusio Marco Janko įvarčio. Austras tiesiog „sušaudė“ Ž. Karčemarską. 

 

Pirmajame kėlinyje lietuviams žaidimas „nesiklijavo“, ir tai leido varžovams kurti pavojingus išpuolius. Visgi besibaigiant kėliniui mūsiškiai perėmė kamuolio kontrolę, o antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinė žaidė daug aštriau, pavojingiau ir pelnytai išlygino rezultatą Mariaus Stankevičiaus tiksliu smūgiu vienu lietimu.

 

Tačiau už varžovų stūmimą skirtas 11 metrų baudinys nulėmė pergalę austrams. Austrijos klubui atstovaujančiam V.Alunderiui buvo užfiksuota pražanga prieš F.Schiemerį. Prie 11 metrų žymos atsistojęs R.Wallneris nepaliko šansų Ž.Karčemarskui - austro spirtas kamuolys skriejo tiesiai į viršutinį vartų kampą.  Iki tol sėkmingai antrajame kėlinyje žaidę svečiai iš Lietuvos vėl atsidūrė persekiotojų vaidmenyje.

Per paskutines dešimt minučių iš sudėtingos situacijos lietuviams išsikapstyti taip ir nepavyko.

 

Pergalė baseine

 

Lietuva 2 - 1 Serbija

20' [1 - 0] Mindaugas Kalonas (11 m.)

59' [1 - 1] Zoran Tosič

68' [2 - 1] Marius Stankevičius (11 m.)

 

Lietuvos nacionalinės rinktinės futbolininkams pavyko finišuoti trenkiant durimis 2010 metų Pasaulio čempionato atrankos varžybose. Paskutinėse turnyro rungtynėse lietuviai namuose susitiko su grupės nugalėtoja Serbija ir sudėtingomis oro sąlygomis vykusiame mače pranoko oponentus.

 

Pirmajame mačo kėlinyje lietuviai prisitaikė prie permirkusios Marijampolės stadiono aikštės. Būtent tokiso sąlygos iš dalies sutrukdė serbams kontroliuoti kamuolį. Išsiveržę į priekį po Mindaugo Kalono realizuoto baudinio, šeimininkai galėjo pasižymėti dar kelis kartus, bet neišnaudojo puikių progų.

 

Pasaulio čempionato finalinio etapo dalyviai serbai geriau pradėję antrąjį kėlinį išlygino rezultatą. Tačiau netrukus įmuštas dar vienas 11 metrų baudinys, kurį realizavo Marius Stankevičius, nulėmė pergalę Lietuvos rinktinei.

Pirmą kartą iškovotas laimėjimas prieš Serbijos atstovus užtikrino Lietuvai ketvirtąją vietą atrankos grupėje. Nepaisant pergalės rungtynėse su Farerų salų rinktine penkti liko Rumunijos futbolininkai.

 

Šiame mače lietuviai pademonstravo drąsą bei ryžtą, kurio taip trūko rungtynėse tiek su Farerų salų komanda, tiek su rumunais.

 

Nieko naujo

 

Didžiuliai lūkesčiai, iškelti ciklo pradžioje buvo priversti subliukšti. Nors Lietuvos rinktinė sirgaliams padovanojo kelias įspūdingas pergales, visgi likome tokie patys ir įprasta – vidutiniokai galintys įgelti ir stipriausiems.

 

Galima būtų teigti, jog portugalui J. Couceiro reiktų leisti tęsti pradėtą darbą, kadangi paskutiniuose mačuose matomas akivaizdžiai matosi, jog komanda patobulėjo organizuojant žaidimą. Be to, galima pagirti ir tai, kad šiame atrankos cikle, rinktinėje debiutavo daug naujų futbolininkų, kuriems patirtis tarptautinėje arenoje išėjo tik į gerą. Žiūrint kitu kampu, kam reikalingas toks treneris, kuris neturi pakankamai laiko, kurį galėtų skirti Lietuvos rinktinės reikalams. Priminsime skaitytojams, kad J. Couceiro taip pat vadovauja Turkijos "Gaziantepspor" futbolo klubui.

 

Su nežinia žengsime į europos futbolo čempionato atrankos turnyrą. Neaišku ar J. Couceiro liks vyriausiuoju treneriu, taip pat neaiškūs ir kiti kandidatai. Kitų metų vasarį sužinosime savo varžovus, o iki to lauko Lietuvos futbolo vadovai turi apie ką pamąstyti. Tuo tarpu sirgaliams dar teks palaukti, to vadinamo, Lietuvos futbolo atgimimo.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt.



 

 

 

 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >