zalgiris.lt
2013 01 26, 16:40
„Žalgiris“ suklupo ir Stambule

T.Padgursko nuotr.
Rungtynės išvykose Eurolygos „Top 16“ etape žalgiriečiams – lyg užkeiktos. Oliveris Lafayette‘as turėjo puikią progą išplėšti pratęsimą, bet jo metimas išsisuko iš krepšio, o Kauno „Žalgiris“ nusileido Stambulo „Anadolu Efes“ komandai 52:56 (8:15, 15:12, 13:14, 16:15).

Net devynios pirmosios „Žalgirio“ atakos baigėsi netaikliais metimais arba klaidomis, todėl po penktojo Jordano Farmaro taško „Anadolu Efes“ pirmavo 7:0. Žalgiriečių sąskaitą sužaidus 5 minutes pagaliau atidarė Darjušas Lavrinovičius, bet net ir apsigynus svečiai ir toliau dažnai klydo arba pro šalį šaudė iš toli. Galiausiai gerai „suvaikščiojus“ kamuoliui Tremmellas Dardenas iš pradžių pataikė tolimą dvitaškį, o po to tritaškį iš kampo. Visgi, po 10 minučių žaidimo Stambulo ekipa buvo priekyje 15:8.

Antrasis kėlinys prasidėjo idealia „Žalgirio“ ataka, kai po O.Lafayette‘o perdavimo pasižymėjo Kšištofas Lavrinovičius, tačiau po to kauniečiams tris minutes krepšys vėl buvo užrištas. Tada Mindaugo Kuzminsko taiklus tolimas šūvis įsiterpė tarp dviejų Sashos Vujačičiaus tritaškių bombų. Mario Delašas metimu iš vidutinio nuotolio buvo sumažinęs skirtumą iki 6 taškų (15:21), bet žalgiriečiams vėl klimpstant puolime šeimininkai greitais antpuoliais padidino pranašumą – 25:15.

Po Joano Plazos minutės pertraukėlės žalgiriečiai ėmė išnaudoti M.Kuzminską, kuris po krepšiu įveikė varžovo gynybą. Rezultatyviai prasiveržimą užbaigė ir Marko Popovičius, kamuolį perėmęs M.Kuzminskas įmetė vieną baudą ir po to dar kartą sėkmingai „pacentravo“. Vieną baudą pataikęs Ibrahimas Jaaberas antrojo kėlinio pabaigoje sumažino atsilikimą iki 23:27.

Prasidėjus trečiajam kėliniui I.Jaaberas ir M.Popovičius staigiai išlygino rezultatą (27:27). Vėliau po idealaus Popo perdavimo įmetė ir Paulius Jankūnas, bet Duško Savanovičiaus ir Jamono Lucaso tritaškiai panaikino rezultatyvių „Žalgirio“ atakų naudą – 29:33. Kauniečiams po netaiklių metimų dukart buvo pavykę atsikovoti po varžovų krepšiu, tačiau vietoj taškų sulaukėme dviejų žaibiškų „Anadolu Efes“ antpuolių – 29:37.

Po minutės pertraukėlės T.Dardenas smeigė tritaškį, po 2 minučių K.Lavrinovičius pataikė mindamas trijų taškų liniją ir skirtumas vėl sumažėjo 34:37. Turkai sugebėjo rezultatyviai įgyvendinti dvi atakas iš eilės, tačiau dar vieną nerezultatyvų kėlinį sėkmingai užbaigė T.Dardenas – 36:41.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje tikrą pragarą varžovams užkūrė O.Lafayette‘as. Jis smeigė tritaškį su pražanga, po minutės prasiveržė po krepšiu, po to dar ir perėmė kamuolį bei perdavė jį į priekį nuskubėjusiam M.Kuzminskui. Pastarojo puolėjo dėjimas pirmą kartą išvedė „Žalgirį“ į priekį – 44:43.

Kitoje atakoje Rimantas Kaukėnas puikiu perdavimu surado K.Lavrinovičių – 46:43. Žalgiriečiai puikiai gynėsi, bet puolime per kelias minutes pranašumą sugebėjo padidinti tik dar 3 taškais – 49:43. Penkias minutes tylėję „Anadolu Efes“ krepšininkai prabilo pačiu blogiausiu būdu: D.Savanovičius smeigė du tritaškius iš eilės, po to iš toli pataikė ir Joshua Shippas, o žalgiriečiai strigo puolime – 49:52.

Nors Semihas Erdenas prametė dvi baudas, tikslo nepasiekė ir D.Lavrinovičiaus bandymai. Likus žaisti 24 sekundes J.Lucasas pataikė tik vieną baudą, o antrajai neįkritus per aikštę greitai perbėgęs M.Popovičius įkalė tritaškį – 52:53.

Specialiai prasižengus prieš D.Savanovičių, šis prametė vieną baudą ir paskutinė ataka priklausė „Žalgiriui“. Ją įveikdamas varžovą pabandė užbaigti O.Lafayette‘as, bet jo metimas nesuvokiamai neįkrito į krepšį, o „Anadolu Efes“ įtvirtino pergalę 56:52.

„Žalgiris“: M.Kuzminskas 10 (7 atk. kam.), T.Dardenas 10, K.Lavrinovičius 8, M.Popovičius 7, O.Lafayette‘as 6, D.Lavrinovičius 3 (2 blk.), I.Jaaberas 3 (5 atk. kam.), P.Jankūnas 2 (8 atk. kam., 5 rez. perd.), M.Delašas 2, R.Kaukėnas 1.

„Anadolu Efes“: S.Vujačičius 12, J.Shippas 11, D.Savanovičius 10, J.Lucasas 10 (8 atk. kam., 5 rez. perd.).