2014 04 08, 12:42
„Žalgiris“ darkart pralaimėjo „Neptūnui“

Image
lkl.lt
Antrą vietą Lietuvos krepšinio lygoje (BEKO LKL) pirmenybėse užimantis Klaipėdos „Neptūnas“ 88:79 išvykoje nugalėjo Kauno „Žalgirį“, nustumdamas pastarąjį į ketvirtą poziciją.

Didele jėga rungtynes pradėję žalgiriečiai vos per keturias minutes susikrovė devynių taškų persvarą.  Kaip vėliau paaiškėjo, tai buvo didžiausias aikštės šeimininkų pranašumas per visas rungtynes.

Paulius Jankūnas abukart prametė nuo baudų metimo linijos, taip pradėdamas netaiklių baudų seriją „Žalgirio“ komandoje – iš viso kauniečiai prametė net 12 baudos metimų. O „Neptūnas“ tuo naudojosi. Tiesa, jau ne pirmajame ketvirtyje, kuris buvo pralaimėtas 15:22.

Nesėkminga rungtynių pradžia klaipėdiečių ne tik nesužlugdė, tačiau motyvavo kuo greičiau kilti į viršų. „Neptūnas“ keturių minučių atkarpą laimėjo 10:0 bei pirmąkart išsiveržė į priekį. Nuo to momento iki didžiosios pertraukos pirmaujanti komanda keitėsi dar penkis kartus. O žalgiriečius ir toliau žlugdė netaiklūs baudų metimai bei prasta kova dėl atšokusių kamuolių.

Antroji rungtynių pusė prasidėjo taikliu Martyno Mažeikos metimu. Į tai Artūras Milaknis atsakė tritaškiu, Paulius Jankūnas dvitaškiu. Tai reiškė dar vieną žalgiriečių išsiveržimą į priekį – ir pakankamai ilgą.

„Neptūnas“ tik kėlinio pabaigoje po Mindaugo Girdžiūno dvitaškio su pražanga persvėrė rezultatą bei laimėjo trečiąjį kėlinį. Nuo to momento „Žalgiris“ nebepirmavo.

Simo Galdiko, Mindaugo Girdžiūno ir Mariaus Runkausko taiklūs metimai vertė niekais aikštės šeimininkų bandymus apsiginti. Tiesa, jei „Neptūno“ krepšininkai sėkmingai neužpuldavo pirmuoju bandymu, dažniausiai susikurdavo antrąjį – jie po varžovų krepšiu atkovojo net 16 kamuolių (žalgiriečiai 10).

Likus žaisti dvi minutes, Šarūnas Jasikevičius sušvelnino atsilikimą iki dviejų taškų, tačiau tada pralaimėjo atkarpą 0:7. „Neptūno“ spurtą vainikavo Edgaro Ulanovo perimtas kamuolys bei M.Girdžiūno dėjimas iš viršaus.

Paskutinę minutę, Sauliaus Štombergo auklėtiniai bandė gelbėtis pražangomis, tačiau klaipėdiečiai mesdami baudų metimus beveik neklydo.

Rezultatyviausi „Neptūno“ žaidėjai: M.Mažeika 18 (5 rezultatyvūs perdavimai) taškų, E.Ulanovas 15, S.Galdikas 14 (9 atkovoti kamuoliai), Vytautas Šarakauskas 12.

„Žalgiriui“ daugiausiai taškų pelnė: P.Jankūnas 16 (12 atkovotų kamuolių), A.Milaknis 13, A.Gudaitis 12, Robertas Javtokas (9 atkovoti kamuoliai) ir Justinas Dentmonas  po 10.