2013 04 04, 20:42
Netikėtai daug aistrų sukėlusiame mače „Žalgiris“ palaužė „Brose Baskets“

T. Padgursko (Sportosavaite.lt) nuotr
„Žalgiris“ paskutinėse šio sezono Eurolygos rungtynėse savo arenoje įveikė „Brose Baskets“ klubą iš Vokietijos.

„Žalgiris“ – „Brose Baskets“

90:81 (26:25, 24:20, 16:18, 24:18).

Nors rungtynės nieko nelėmė turnyrinėje lentelėje, mačas sukėlė daug aistrų, nes Žalgirio aistruoliai buvo nepatenkinti daugeliu rungtynių arbitrų sprendimų.

Mačą taikliu dvitaškiu iš po krepšio pradėjo Kšištofas Lavrinovičius - 2:0. Abi komandos ketvirčio pradžioje nepersistengė gynyboje, todėl rungtynės vyko taškas į tašką - 8:7 sužaidus 3,5 minutės.

Panašus vaizdas aikštelėje išliko ir iki kėlinio vidurio - jam įpusėjus Žalgiris pirmavo trimis taškais - 15:12.

Aikštės šeimininkai trumpam buvo nutolę 18:12, tačiau neapsigynė nuo varžovų aukštaūgių atakų ir baigiantis kėliniui priekyje jau buvo svečiai - 22:23.

Pasibaigus pirmajam ketvirčiui žalgiriečiai buvo priekyje rezultatu 26:25.

Rezultatyviausiai žaidė K. Lavrinovičius, surinkęs 10 taškų.

Antrąjį kėlinį sėkmingiau pradėjo žalgiriečiai ir atitrūko 30:25. Tačiau netrukus keletas Žalgirio atakų užstrigo, svečiai savąsias baigė sėkmingai ir iš kauniečių pranašumo nieko nebeliko - 32:32.

Antroje kėlinio pusėje po puikaus Mindaugo Kuzminsko žaidimo ir Marko Popovičiaus tritaškio Žalgiris atsiplėšė - 43:36.

Per likusį rungtynių ketvirčio laiką vokiečiams pavyko truputį sumažinti žalgiriečių pranašumą - 50:45 po pirmųjų dviejų kėlinių.

Rezultatyviausias išliko K. Lavrinovičius su 14 taškų, M. Kuzminskas surinko 10. Tuo tarpu Donaldas McGrathas atliko net 6 rezultatyvius perdavimus - ko gero daugiau nei per visas rungtynes su Žalgiriu prieš tai.

Trečiojo ketvirčio pradžioje kauniečiai įgijo septynių taškų pranašumą ir šiuo skirtumu pirmavo gana ilgai - 54:47, sužaidus 3,5 min.

Tačiau iš karto po to Žalgiris sužaidė labai nesėkmingą atkarpą ir šeimininkų pranašumo nebeliko - 54:54.

Kauno klubui buvo pavykę išsiveržti keliais taškais į priekį, tačiau svečiai ir vėl išlygino - likus žaisti kiek daugiau nei minutę trečiajame kėlinyje - 61:61.

Tik paskutinėmis kėlinio sekundėmis Vytenio Lipkevičiaus pataikytas tritaškis lėmė, kad Žalgiris po trijų kėlinių buvo priekyje - 66:63.

Rezultatyviausiu išliko K. Lavrinovičius su 16 taškų, V. Lipkevičius surinko 7.

Paskutinio kėlinio pradžioje Žalgiris vėl atsiplėšė - 70:63. Sužaidus tris minutes, po Ado Juškevičiaus tritaškio ir K. Lavrinovičiaus dvitaškio Žalgirio persvara tapo rekordinė - 75:64.

Įpusėjus kėliniui, pasipiktinęs teisėjo sprendimu skirti pražangą žalgiriečiui techninę baudą gavo Žalgirio treneris Jonas Plaza ir po keturių baudos metimų ir sėkmingos atakos svečiai staiga priartėjo iki 77:71.

Vis tik svečiams nepavyko priartėti iki pavojingo atstumo ir Žalgiris šventė pergalę rezultatu 90:81.

„Žalgiris“: K. Lavrinovičius 20 (8 atk. kam.), Kuzminskas 13 (9 atk. kam.), Popovičius 12 (6 rez. perd., 1/5 trit.), D. Lavrinovičius 9 (7 atk. kam.), Juškevičius 7, Foote‘as 0, Javtokas 4, McGrathas 2 (6 rez. perd.), Lipkevičius 9, Delašas 2, Kaukėnas 12.

„Brose Baskets“: Jacobsen 14, Nachbar 14, Neumann 8, Ford 10, Gavel 20, Ogilvy 13, Goldsberry 0, Tadda 2, Schmidt 0, Rockmann 0, Zirbes 0.

****

Žalgiriečiams šis sezonas buvo sėkmingiausias, nuo 1999-ųjų, kada klubas tapo Eurolygos čempionu.

Vis dėl to finansinių problemų kamuojamiems kauniečiams nepavyko prasibrauti į atkrintamąsias Eurolygos varžybas.