Žalgiris.lt
2013 12 06, 01:56
„Žalgirį“ į nokdauną pasiuntė varžovo tritaškis paskutinę rungtynių sekundę

sportosavaite.lt nuotr.
Kaip ir prieš savaitę, likus žaisti 3 sekundes, Justinas Dentmonas išvedė „Žalgirį“ į priekį, bet šį kartą varžovų tritaškis su sirena neleido kauniečiams džiaugtis pergale.

Eurolygos aštuntojo turo rungtynėse Kauno „Žalgiris“ pralaimėjo Strasbūro SIG komandai 76:77 (18:18, 24:19, 9:16, 25:24).

Žalgiriečiai sėkmingai užbaigė pirmąsias 6 iš 7 atakų. Martynas Pocius ir Paulius Jankūnas puikiai įvedė kamuolius po krepšiu Robertui Javtokui, kuris pelnė 4 taškus. Tarp jo metimų įsiterpė Justino Dentmono tritaškis, vėliau P.Jankūnas sumetė baudas, o tas pats J.Dentmonas prasiveržė po krepšiu – 11:0.

SIG lyderis Alexis Ajinca atidarė savo komandos taškų sąskaitą metimu iš vidutinio nuotolio. Į tai J.Dentmonas atsakė antruoju tritaškiu (14:2), tačiau po to žalgiriečiai stabtelėjo puolime ir taip pat po savo krepšiu nenusigriebė keleto kamuolių. Prancūzai tuo pasinaudojo ir tik Artūro Milaknio tritaškis leido rezultatui būti lygiam – 18:18.

Antrąjį kėlinį dviem tiksliais perdavimais pradėjo Šarūnas Jasikevičius. Aikštės kampe jis surado laisvą Kšištofą Lavrinovičių, o įkertantį po krepšiu – Tadą Klimavičių (23:20). Netrukus A.Milaknis smeigė tritaškį, baudas sumetė K.Lavrinovičius bei dar vieną juvelyrinį Šaro perdavimą taškais pavertė Mindaugas Kupšas – 30:26.

Taškus pelnė ir pats Š.Jasikevičius, o A.Milaknis trečiuoju savo tritaškiu didino persvarą iki 35:28. Antrojo kėlinio pabaigoje baudas sumetė Vytenis Lipkevičius ir M.Pocius, po perimto kamuolio lengvai pasižymėjo J.Dentmonas, tačiau dar vienas neatsikovotas kamuolys po savo krepšiu virto tritaškiu į kauniečių krepšį ir įpusėjus mačui „Žalgiris“ pirmavo 42:37.

Pirmosios 5 svečių atakos trečiajame kėlinyje baigėsi klaidomis. Po P.Jankūno dvitaškio žalgiriečiai suklydo dar 3 kartus, bet prancūzai per 7 minutes taipogi surinko vos 8 taškus – 45:44. „Žalgirio“ puolimą atgaivino dar vieną tritaškį iš kampo pataikęs A.Milaknis (47:45). Puikiai į žaidimą vėl įsiliejo M.Kupšas, pelnęs 4 taškus – 51:51. Visgi nuo paskutinės prancūzų atakos trečiajame kėlinyje žalgiriečiai nepasigynė – 51:53.

Vos prasidėjus ketvirtajam kėliniui šeimininkai tritaškiu atsiplėšė 56:51. Žalgiriečiai irgi atidarė savo toliašaudę artileriją. Iš pradžių penktąjį tritaškį pataikė A.Milaknis, vėliau pridėjęs ir baudos metimą. Rezultatą lygino J.Dentmono tritaškis po M.Pociaus perdavimo (58:58). Netrukus J.Dentmonas Martynui atsilygino tuo pačiu bei po kelių akimirkų įmetė dar vieną tritaškį – 64:58.

Kai atrodė, kad iniciatyva mūsų rankose, Ricardo Greeras po itin netaiklaus tolimo metimo sugriebė kamuoliu po krepšiu ir pelnė dvitaškį su pražanga. Po K.Lavrinovičiaus dvitaškio jau Louisas Campbellas įmetė tritaškį. Tada M.Pocius realizavo tik 2 baudas iš 4, o R.Greeras sugebėjo pataikyti  iš toli su pražanga – 68:68. Maža to, L.Campbellas tritaškiu pasiuntė žalgiriečius į nokdauną – 71:68.

Po minutės pertraukėlės kauniečiai susiėmė ir po P.Jankūno dvitaškio bei 4 K.Lavrinovičiaus baudų metimų išlygino rezultatą – 74:74. „Žalgiris“ apsigynė ir paskutinei atakai turėjo 22 sekundes. Kaip ir prieš savaitę, atrodė, lemiamą metimą pataikė J.Dentmonas (76:74), bet varžovams dar liko beveik 3 sekundės. Po minutės pertraukėlės L.Campbellas desperatiškai atakavo krepšį iš toli ir jo tritaškis pasiekė tikslą nuo lentos – 76:77...

Komandoms taškus pelnė:

SIG: R.Greeras 16 (7 atk. kam., 6 rez. perd.), L.Campbellas 15 (tritaškiai 5/7), R.Duportas 12 (dvitaškiai 6/10), A.Ajinca 10 (dvitaškiai 2/9, baudos 2/6).

„Žalgiris“: J.Dentmonas 18 (tritaškiai 4/8), A.Milaknis 16 (tritaškiai 5/6), M.Pocius ir P.Jankūnas (7 atk. kam.) – po 8, M.Kupšas 7, T.Klimavičius 3, Š.Jasikevičius (5 rez. perd.) ir R.Javtokas – po 2.