reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

reklama

Sportosavaite.lt   
2013 01 22, 18:21
Šiauliuose – Kroatijos ir Rusijos rinktinių žvaigždės

Image
D. Kanapecko nuotr.
Sausio 24-26 dienomis Šiaulių arenoje vyksiančiame Eurolygos jaunių (iki 18 metų) turnyro „Inter RAO Lietuva“ atrankos etape krepšinio gerbėjai galės išvysti nemažai kylančių Europos krepšinio žvaigždžių. Jų stebėti atvyks ir nemenkas būrys krepšinio skautų iš užsienio.

 

Savo jaunių ekipas į Šiaulių areną atsiųs čempionų titulą ginantis Vilniaus „Lietuvos rytas“, Kauno „Žalgiris“, Maskvos CSKA (Rusija), Zagrebo „Cibona“ (Kroatija), Rygos VEF (Latvija), Talino „Audentes“ (Estija), Liudvigsburgo BBA (Vokietija) ir Leveno „Topsportschool“ (Belgija).

reklama

 

Bene garsiausi šios amžiaus grupės krepšininkai priklauso „Cibonai“. Tai yra du vaikinai, pernai lankęsi Lietuvoje, – Karlo Žganecas ir buvusio Kauno „Žalgirio“ vidurio puolėjo Franjo Arapovičiaus sūnus Marko. 2012-ųjų vasarą jie Kaune su Kroatijos 17-mečių rinktine iškovojo pasaulio čempionato bronzos medalius. Rezultatyviau už šį duetą Kroatijos rinktinėje rungtyniavo tik „Barcelonai“ priklausantis talentas Mario Hezonja.

 

205 cm ūgio K. Žganecas pasaulio čempionate vidutiniškai pelnė po 14,2 taško, atkovojo 9 kamuolius ir atliko 2,9 rezultatyvaus perdavimo. 208 cm ūgio M. Arapovičiaus sąskaitoje buvo 10,8 taško, 6,9 atkovoto kamuolio ir 2,1 rezultatyvaus perdavimo. Su „Cibona“ į Šiaulius turėtų atvykti ir dar vienas pasaulio čempionato bronzos medalio laimėtojas Davidas Škara, tačiau šis 202 cm ūgio puolėjas planetos pirmenybėse retai pakildavo nuo atsarginių žaidėjų suolo.

 

K. Žganecas pernai Lietuvoje lankėsi du kartus. Po 17-mečių pasaulio čempionato jis prisijungė prie metais vyresnių kraštiečių rinktinės ir su ja Vilniuje tapo Europos 18-mečių čempionu. Šioje ekipoje „Cibonos“ puolėjas taip pat nebuvo statistas. K. Žganecas Europos čempionate vidutiniškai rungtyniavo po 21 minutę, per jas rinko 5,9 taško ir atkovojo 4,7 kamuolio.

 

Beje, Kroatijos komanda į išankstinę paraišką įtraukė vos keturis 1995 metais gimusius krepšininkus. Visi kiti žaidėjai yra 1-2 metais jaunesni.

 

Rimta pretendente į pergalę jaunių turnyre laikoma ir Maskvos CSKA komanda. Ji į Šiaulius atvyks su dviem geriausiais šios kartos Rusijos krepšininkais priešakyje. Pernai rusai pasaulio 17-mečių čempionate nedalyvavo, o 2011-ųjų Europos 16-mečių čempionate neabejotini komandos lyderiai buvo 198 cm ūgio puolėjas Pavelas Sizovas ir 190 cm ūgio gynėjas Večiaslavas Fedorčenka. Pirmasis Europos čempionate vidutiniškai pelnė po 20,7 taško ir atkovojo 7,2 kamuolio, antrasis pridėdavo 14,3 taško ir 4,3 atkovoto kamuolio. Šių krepšininkų vedama Rusijos rinktinė užėmė 5-ąją vietą, o P. Sizovas tarp rezultatyviausių čempionato žaidėjų užėmė 3-iąją vietą.

 

Rusijos rinktinėje prieš dvejus metus taip pat žaidė CSKA priklausantys Tarasas ir Nikita Kliudnikovai, Aleksandras Gankevičius, Sergejus Žulkovas ir Artiomas Sokolovas (209 cm).

 

Į Šiaulius atvyksiančią Rygos VEF jaunių komandą taip pat galima vadinti Latvijos rinktinės pagrindu. 2011-ųjų Europos 16-mečių čempionate kaimynai užėmė 6-ąją vietą, o į rezultatyviausių komandos žaidėjų penketuką pateko keturi VEF auklėtiniai. Davis Gekas (12,8 taško per rungtynes) pagal rezultatyvumą buvo antras, Armandas Ginteris (9,7) - trečias, Kristapas Gluditis (9,2) - ketvirtas, o Ivaras Zviguras (8,6 taško ir 5,7 atkovoto kamuolio) - penktas.

 

VEF komandai Šiauliuose priklausys aukščiausias turnyro žaidėjas (211 cm ūgio Anžejus Pasecnikas) ir vienintelis legionierius moldavas Vasile Odajiu.

 

Krepšinio gerbėjai jau dabar gali įsigyti bilietus į Eurolygos jaunių turnyro „Inter RAO Lietuva“ atrankos etapą. Dienos bilietai studentams, moksleiviams, senjorams kainuoja tik 6 litus. Visi kiti krepšinio gerbėjai gali įsigyti bilietus už 12 ir 16 litų („Šiaulių“, „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ abonementų turėtojams taikoma 50 proc. nuolaida). Bilietais prekiauja kompanija „Ticket Market“.

 

Turnyro tvarkaraštis

 

A grupė

Vilniaus „Lietuvos rytas“

Zagrebo „Cibona“

Leveno „Topsportschool“

Rygos VEF

 

B grupė

Kauno „Žalgiris“

Maskvos CSKA

Talino „Audentes“

Liudvigsburgo BBA

 

Sausio 24 diena

09.00 „Cibona“ — „Topsportschool“

11.15 „Lietuvos rytas“ — VEF

13.30 „Žalgiris“ — Liudvigsburgo BBA

15.45 „Audentes“ — CSKA

18.00 VEF — „Cibona“

20.00 ATIDARYMAS

20.30 „Topsportschool“ — „Lietuvos rytas“

 

Sausio 25 diena

09.00 CSKA — Liudvigsburgo BBA

11.15 „Audentes“ — „Žalgiris“

13.30 „Topsportschool“ — VEF

15.45 Liudvigsburgo BBA — „Audentes“

18.00 „Lietuvos rytas“ — „Cibona“

20.15 „Žalgiris“ — CSKA

 

Sausio 26 diena

16.45 Dėl III vietos

19.00 Dėl I vietos

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >