reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Lauko treniruokliai

Bikko.lv Bikko.ee
Dviračiai ir jų reikmenys internetu Latvijoje ir Estijoje

reklama

SportoSavaite.lt   
2014 10 13, 15:07
Sekmadienį – pirmoji šio LKL sezono „Žalgirio“ ir „Lietuvos ryto“ dvikova

Image
Sportosavaite.lt
Nors 22-asis LKL sezonas jau spėjo įsibėgėti, tačiau daugeliui krepšinio gerbėjų jis būna neprasidėjęs tol, kol į dvikovą nestoja du tituluočiausi Lietuvos klubai – Kauno „Žalgiris“ ir Vilniaus „Lietuvos rytas“.

 

Pirmoji jų akistata nacionaliniame krepšinio čempionate įvyks jau spalio 19 d. „Siemens“ arenoje Vilniuje.

reklama

 

Prieš didžiųjų Kauno ir sostinės klubų rungtynes, kurios tradiciškai būna vienos lankomiausių „Lietuvos ryto“ namų rungtynių, manančių, kad dvikovos rezultatas iš anksto yra aiškus – nedaug. Nuo mačo pabaigos rezultato spėjimo susilaiko ir krepšinio ekspertas Sergejus Jovaiša.

 

 Didžiausias pavojus – neįvertinti varžovo

 

Pasak legendinio krepšininko, abi komandos šį sezoną pasitiko su dideliais pasikeitimais. Buvo pergrupuotos   žaidėjų gretos,  keitėsi ir trenerių štabai.

 

 „Man ypač rūpi gyvai pamatyti, kaip dirba naujasis „Lietuvos ryto“ vyr. treneris Virginjus Šeškus. Jo propaguojamas ūkiškas krepšinis dažnai išmuša varžovus iš vėžių. Jis, sakyčiau, išeina už esamų krepšinio filosofijos rėmų, todėl priešininkams būna sunku ruoštis varžyboms, kuriose oponento veiksmai yra sunkiai prognozuojami“, – komentavo S. Jovaiša.

 

Kalbėdamas apie „Žalgirio“ komandą, pašnekovas labiau pabrėžė žaidėjus. Anot jo, kauniečių komandą kol kas į priekį traukia užsidegęs ir talentingas jaunimas, o veteranai dar tik įsibėgėja. Tai, matyt, ir pakišo „Žalgirio“ vyrams koją rungtynėse su Utenos „Juventus“, kuri netikėtai nugalėjo šalies čempionus.

 

„Svarbu, kad komanda po to padarytų išvadas. Tikiu, kad taip ir buvo, nes Gintaras Krapikas po tų rungtynių labai pyko ir priekaištavo žalgiriečiams, kad šie nebuvo tinkamai nusiteikę“, – sakė Sergejus Jovaiša.

 

Jaunystė – prieš patirtį

 

Šis sezonas „Žalgirio“ klubui ypatingas dar ir dėl to, kad jo trenerių gretose dirbti pradėjo bene geriausias visų laikų Lietuvos įžaidėjas Šarūnas Jasikevičius. Ir nors, pasak S. Jovaišos, konkretaus jo vaidmens ir užduoties jis nežino, tačiau jeigu Š. Jasikevičius dirba su jaunaisiais Kauno įžaidėjais – rezultatai akivaizdūs ir džiuginantys.

 

Tai, kad „Žalgirio“ jaunimas šiuo metu yra pagrindinė smogiamoji komandos jėga, rodo ir rungtynių statistika. Kol kas rezultatyviausias žalgirietis – Lukas Lekavičius (14,4 taškai per rungtynes). Jam gerai talkina ir daugiausiai komandoje kamuolių atkovojantis Artūras Gudaitis (5,2 kamuoliai per rungtynes). O rezultatyvius perdavimus geriausiai skirsto Vaidas Karinauskas (2,4 r. perdavimai per rungtynes). Visi trys krepšininkai yra ne vyresnis nei 21-erių metų.

 

 Tuo tarpu vilniečių gretose išsiskiria gerokai vyresni krepšininkai. Rezultatyviausias – Martynas Gecevičius (14,5 taškų per rungtynes), daugiausiai kamuolių atkovojantis – Antanas Kavaliauskas (6,5 kamuoliai per rungtynes), o geriausiai asistuojantis – vėl tas pats Martynas Gecevičius (3,8 r. perdavimai per rungtynes). Šių krepšininkų amžiaus vidurkis – 28 metai.

 

Legionieriai dar nežiba

 

Nors esame įpratę, kad Lietuvos krepšinio klubuose, ypač stipresniuosiuose, svarbią vietą užima legionieriai, tačiau šis sezonas, ar bent jo pradžia, tapo gana malonia išimtimi. Tiek „Lietuvos ryto“, tiek ir „Žalgirio“ komandos daugiausiai pagalbos sulaukia iš lietuvių.

 

 Vilniaus komandos vyr. treneris V. Šeškus net yra užsiminęs, kad legionieriai yra silpniausia jo vadovaujamos komandos dalis.

 

 Tiesa, „Žalgiriui“ legionieriai padėti negalėjo dėl objektyvių priežasčių – jų komanda negalėjo registruoti rungtynėms, nes tą, dėl priteistos skolos buvusiems žalgiriečiams Marko Popovičiui ir Milovanui Rakovičiui, buvo uždraudusi FIBA. Tačiau spalio 9 d. formalumai buvo įveikti ir Žalgiriui“ nuo tos dienos legionieriai jau gali atstovauti visose krepšinio kovose. Juos tikimasi išvysti ir „Siemens“ arenoje šį sekmadienį.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

Susiję straipsniai:

 
< Ankstesnis   Kitas >