reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

reklama

Sportosavaite.lt   
2011 06 21, 17:32
Pasirodė „EuroBasket 2011“ kolekcinės monetos
Image
Europos krepšinio čempionatas.
Antradienį baigiamoje statyti Kauno arenoje, kurioje šį rudenį vyks finalinis Europos vyrų krepšinio čempionato etapas,  pristatytos čempionatui skirtos dviejų nominalų litų monetos.

 

„Bankas išleido šias kolekcines monetas su viltimi, kad auksas atneš auksą, – pristatydamas monetas teigė Lietuvos banko valdybos narys, Pinigų projektavimo ir gamybos komisijos pirmininkas Audrius Misevičius. – Bankas dažniausiai monetas skiria kultūrai, o Lietuvoje krepšinys yra kultūros dalis. Monetų pristatymui pasirinkome Kauną todėl, kad čia bus teikiamas auksas. Tikimės, kad po aukso gabalėlį įteiksime savo vyrams.“

 

 Lietuvos bankas į apyvartą išleido dvi monetas, skirtas krepšiniui: 50 litų aksinę monetą ir 1 lito apyvartinę vario ir nikelio lydinio monetą. Monetas nukaldino Lietuvos monetų kalykla, 50 litų monetos tiražas – 5 tūkstančiai vienetų, 1 lito monetos tiražas – 1 milijonas. Krepšiniui skirtų monetų grafinius projektus sukūrė Liudas Parulskis, gipsinius modelius – Giedrius Parulskis.

 

Naujosios kolekcinės monetos bus parduodamos Lietuvos banko kasose Vilniuje (Totorių g. 2), Kaune (Maironio g. 25) ir Klaipėdoje (Naujoji Uosto g. 16). Šios monetos reprezentacinėje dėžutėje pardavimo kaina – 450 litų. Apyvartinė moneta bus parduodama (keičiama) už nominaliąją vertę, t.y. už 1 litą.

 

A.Misevičius pirmąsias auksines 50 litų nominalo monetas įteikė legendiniam krepšininkui, 2011 m. Europos krepšinio čempionato ambasadoriui Arvydui Saboniui, Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės vyriausiajam treneriui Kęstučiui Kemzūrai, Lietuvos krepšinio federacijos prezidentui Vladui Garastui, monetų autoriams Liudui Parulskiui ir Giedriui Parulskiui bei įmonės „Vilniaus monetų kalykla“ vadovui Sauliui Vaitiekūnui.

 

 „Labai gražus renginys su daug simbolikos: nauja moneta, nauja arena. Žinau, kad aukso monetą pagaminti yra sunku. Čempionate „pagaminti“ Europos auksą bus taip pat nelengva. Reiks pasiklausti Lietuvos banko, kaip tai daroma“, - juokavo K.Kemzūra. Jis taip pat palinkėjo, kad kiekvienoje Lietuvos šeimoje netruktų šių monetų.

 

Kauno miesto meras Rimantas Mikaitis visus pasveikino ir pasidžiaugė, kad iki Kauno arenos statybos darbų užbaigimo likus devynioms dienoms, arenoje vyksta toks reikšmingas ir simboliškas renginys.

„Lauksime įspūdingo finalo šioje nuostabioje arenoje. To ir linkiu visai Lietuvai“, - sakė R.Mikaitis.

 

Saulius Vaitiekūnas įteikė A.Saboniui ir K.Kemzūrai „Vilniaus monetų kalyklos“ išleistų Lietuvos krepšinio pergalėms pažymėti skirtų sidabrinų medalių seriją.

 

Pristatymo pabaigoje savo legendiniu „kabliu“ A.Sabonis „atrišo“ Kauno arenos krepšį. Kamuolys, ant kurio parašus paliko A.Sabonis, K.Kemzūra, V.Garastas ir Lietuvos banko vadovai, bus saugomas Lietuvos banko pinigų muziejuje.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

 
< Ankstesnis   Kitas >

reklama

reklama

reklama