bc.lrytas.lt
2011 01 15, 18:20
„Lietuvos rytas“ netikėtai suklupo Šiauliuose

litnews.lt nuotr.
Vilniaus „Lietuvos rytui“ ir toliau sunkiai sekasi sužaisti rungtynių pabaigas. Aleksandro Trifunovičiaus auklėtiniai svečiuose 95:96 (27:22, 27:24, 22:21, 19:31) nusileido „Šiauliams“ ir patyrė antrąją nesėkmę Lietuvos krepšinio lygoje.

Khalidas El-Aminas, Martynas Gecevičius, Artūras Jomantas, Milko Bjelica ir Cemalis Nalga rungtynes pradėjo startiniame penkete.

Susitikimas vilniečiams prasidėjo rezultatyviai ir sužaidus dvi minutes svečiai jau buvo priekyje 9:2. Tačiau nemažiau sėkmingą atkarpą sužaidė ir aikštės šeimininkai, kurie po Vytauto Šarakausko tritaškio sumažino atsilikimą iki minimalaus - 11:10.

Netrukus „Lietuvos rytas“ atitrūko nuo varžovų (15:10) ir užtikrintai pirmavo visą likusį laiką. Pirmasis ketvirtis baigėsi tokiu pačiu skirtumu - 27:22.

Antrojo ketvirčio pradžia A.Trifunovičiaus auklėtiniams nebuvo itin sėkminga - po pusantros minutės šiauliečiai jau buvo priekyje (28:30). Vėliau, daugiausiai Jono Valančiūno dėka, „Lietuvos rytui“ pavyko perimti iniciatyvą į savo rankas ir laimėję atkarpą 10:1 išsiveržė į priekį 38:31.

Vis dėlto, „Šiauliai“ nesiruošė lengvai pasiduoti - įspūdingai pataikantys tritaškius aikštės šeimininkai per kelias minutes atstatė rungtynių pusiausvyrą (42:42). Tačiau „Lietuvos rytas“ tolimais metimais taip pat nenusileido varžovams - Simo Jasaičio, M.Gecevičiaus ir M.Bjelicos taiklūs šūviai leido susikrauti didesnę persvarą. Komandos į rūbines išėjo Vilniaus klubui pirmaujant 54:46.

Po didžiosios pertraukos į aikštę grįžęs „Lietuvos rytas“ trečiąjį ketvirtį pradėjo spurtu 9:3 ir ekipas skyrė jau dviženklis skirtumas (63:49). Tuomet individualiais veiksmais pelnęs šešis taškus paeiliui Rashaunas Broadusas sugrąžino skirtumą iki vienženklio (63:55).

Tačiau nuo tos akimirkos Vilniaus klubas varžovams labiau priartėti neleido ir išlaikė iniciatyvą savo rankose. Nors „Šiauliams“ ketvirčio pabaigoje pavyko šiek tiek sumažinti atsilikimą, „Lietuvos rytas“ trečiąjį kėlinį užbaigė pirmaudamas saugia persvara - 76:65.

Tačiau pranašumas nebuvo toks saugus, kad būtų galima galvoti apie lengvą pergalę. Ketvirtasis kėlinys prasidėjo įspūdingu šiauliečių spurtu 4:15 ir į rungtynes sugrįžo atkakli kova (80:80). Pusiausvyrą atstatę „Šiauliai“ ir toliau nesustojo - po Davido Weaverio dėjimo jie atitrūko 85:90.

Tačiau „Lietuvos rytas“ nepasidavė - M.Gecevičiaus ir S.Jasaičio pastangomis persvėrė rezultatą (93:92). Pergalė iš vilniečių rankų išslydo paskutinėmis sekundėmis, kai R.Broadusas dvitaškiu išplėšė pergalę 94:95.

„Lietuvos rytas“: M.Gecevičius - 24, M.Bjelica (4/4 dvitaškių, 2/2 tritaškių) - 14, J.Valančiūnas - 13, Kh.El-Aminas (5 rez. perd.) - 11, K.Bajramovičius - 10, S.Jasaitis (5 atk. kam.) - 7, A.Jomantas (5 atk. kam.) - 6, B.Newley - 4, S.Babrauskas ir C.Nalga po 3. Ž.Kelys ir S.Buterlevičius aikštėje nepasirodė.

„Šiauliai“: D.Weaveris (11 atk. kam.) - 19, D.Gvezdauskas - 14, R.Broadusas ir M.Delašas po 13, E.Ruzgas ir V.Šarakauskas po 11.