reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

reklama

Sportosavaite.lt   
2011 05 26, 16:45
Lietuvoje - „Global Games“ ir perspektyviausias pasaulio jaunimas
Image
Akimirkos iš U18.
Birželio 24-28 dienomis Panevėžio „Cido“ ir Vilniaus „Siemens“ arenose įvyks tarptautinės vaikinų krepšinio varžybos „Global Games“, kuriose dalyvaus talentingiausių jaunųjų krepšininkų rinktinės iš Lietuvos, JAV, Argentinos, Australijos, Brazilijos, Kanados ir Latvijos.

Pirmą kartą šis tradicinis, Šiaurės Amerikos Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) Dalaso „Mavericks“ klubo kasmetinis renginys bus surengtas už JAV ribų.

 

Mūsų šaliai turnyre atstovaus 19-mečių ir 20-mečių rinktinės. Iš kitų šalių atvyksta 19-mečių komandos, kurioms varžybos Lietuvoje bus generalinė repeticija prieš Latvijoje birželio 30 – liepos 10 d. vyksiantį 2011 metų pasaulio vaikinų jaunimo čempionatą.

 

Lietuvos jaunimo rinktinės treneris Kazys Maksvytis neslepia, kad pasaulio vaikinų jaunimo krepšinio pirmenybėse komanda ruošiasi kovoti tik dėl pirmos vietos.

 

„Todėl šis turnyras mūsų rinktinei bus itin svarbus pasiruošimo pasaulio čempionatui etapas, - sakė Lietuvos rinktinės strategas. – Likus kelioms dienoms iki pasaulio čempionato pasitikrinsime savo lygį su tokiomis komandomis, kaip JAV, Argentina, Australija – puiki galimybė pamatyti niuansus, kuriuos dar galėsime pataisyti“.

O šalies krepšinio aistruoliams tai bus puiki galimybė savo akimis pamatyti talentingiausius Lietuvos jaunuosius krepšinio talentus. Mūsų šalies 19-mečių rinktinę ir šiais metais į priekį ves Jonas Valančiūnas, Deividas Pukis, Dovydas Redikas, Vytenis Čižauskas bei kiti krepšininkai, sužavėję krepšinio gerbėjus per 2010-aisiais Vilniuje vykusį Europos 18-mečių čempionatą.

 

Ši Lietuvos krepšinio karta tapo Europos čempionais ir 2008-ųjų 16-mečių Senojo žemyno čempionate. Abu kartus J.Valančiūnas buvo išrinktas naudingiausiu čempionato žaidėju, o lietuviai nepralaimėjo nė vieno mačo.

reklama


 

„Jaunųjų JAV krepšininkų vizitas – dar vienas įrodymas, kad amerikiečiai lietuvius vertina kaip rimtus partnerius, - kalbėjo Lietuvos krepšinio federacijos generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas. - Prieš metus mūsų šalyje stovyklavo JAV 17-mečių nacionalinė komanda. Nuolatiniai amerikiečių vizitai – plano ateityje į mūsų šalį pasikviesti JAV vyrų rinktinę dalis“.

 

Tarp JAV 19-mečių ekipos narių bus vienas krepšininkas, į mūsų šalį atvyksiantis jau antrą kartą. Tai praeitų metų JAV 17-mečių rinktinės lyderis Bradas Bealas, kuriam pranašaujama didelės pasaulinio lygio žvaigždės ateitis.

 

Perspektyviausius JAV krepšininkus per mačus su lietuviai galės išvysti ir Panevėžio, ir Vilniaus krepšinio gerbėjai. Birželio 26-ąją „Cido“ arenoje amerikiečiai susitiks su Lietuvos 20-mečių ekipa, o birželio 28-ąją „Siemens“ arenoje – su mūsų 19-mečiais. Būtent Lietuvos ir JAV devyniolikmečių rinktinės yra laikomos didžiausiais šio turnyro favoritėmis.

 

Bilietus į „Global Games“ varžybas platina „Tiketa“ (www.tiketa.lt).

 

Vienas šių varžybų rengėjų yra ir „EuroBasket 2011” organizacinis komitetas. Pasak jo vadovo Mindaugo Špoko, krepšinio renginiais Panevėžio arena jau buvo išbandyta - čia žaidžia miesto komanda, buvo rengiamos Lietuvos vyrų rinktinės kontrolinės rungtynės. „Tačiau dabar pirmą kartą atvažiuoja tiek daug  komandų ir matysime, kaip pasiruošta pagal kitas sritis: transporto, viešbučių, saugumo, informacinių technologijų ir t.t.“, - pasakojo M.Špokas

 

Tai bus vienas rimčiausių arenos ir miesto išbandymas prieš „EuroBasket 2011“, kuris vyks rugpjūčio 31 – rugsėjo 18 dienomis Alytuje, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Vilniuje ir Kaune.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

 
< Ankstesnis   Kitas >

reklama

reklama

reklama