2013 11 13, 13:54
„Lietkabelis“ palaužė „Šiaulius“

Olanderis
Pirmąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ (1-5) krepšininkai, kurie rungtynėse namuose 81:77 (18:18, 17:19, 21:21, 25:19) įveikė „Šiaulių“ (2-6) ekipą.

Rungtynės prasidėjo atkaklia kova aikštelėje ir po pirmųjų dešimties minučių pranašumo nesusikrovė nė viena komanda – 18:18.

Antrajame kėlinyje po dviejų „Lietkabelio“ amerikiečio Parrisho Browno tritaškių šeimininkai susikrovė 6 taškų pranašumą – 26:20. Tiesa, kėliniui artėjantį į pabaigą, „Šiauliai“ netruko prisivyti Algirdo Brazio treniruojamą komandą ir išsiveržti į priekį – 35:37.

Po lygiai sužaisto trečiojo ketvirčio rungtynių likimas sprendėsi paskutiniajame kėlinyje. Iki rungtynių pabaigos likus žaisti kiek daugiau nei tris minutes, „Lietkabelis“ susikrovė rekordinę persvarą -77:65. Gedimino Petrausko auklėtiniai greitai sušvelnino pranašumą – 77:74.

Po keletos akimirkų šiauliečiai priartėjo dar labiau – 79:77. Likus žaisti 8,3 sekundės, Ryanas Olanderis dviem baudų metimais įtvirtino „Lietkabelio“ pergalę – 81:77.

Rezultatyviausiai „Lietkabelio“ komandoje rungtyniavo R.Olanderis, surinkęs 24 taškus (9 atk. kam.), 20 – pridėjo Darius Griškėnas (5 rez. perd.), 16 – įmėtė P.Brownas.

„Šiaulių“ gretose išsiskyrė Judson Dillard, pelnęs 18 taškų, 13 – surinko Vytautas Šulskis, 12 – įmėtė Derekas Needhamas, 10 – Julius Jucikas.

Kitas rungtynes LKL čempionate „Lietkabelis“ žais šeštadienį su Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ ekipa.