2010 11 21, 18:55
LKL: „Žalgiris“ nokautavo „Lietuvos rytą“

Š.Jasikevičius/Sportosavaite.lt
Sekmadienio pavakarę Kaune įvyko pirmoji LKL grandų dvikova, kurioje savo pranašumą ryškia persvara įrodė Kauno „Žalgiris“ rezultatu 85:60 (18:11, 24:12, 24:12, 19:25) sutriuškinęs Vilniaus „Lietuvos ryto“ krepšininkus.

Rungtynes sėkmingiau pradėjo savų sirgalių palaikomi Kauno „Žalgirio“ krepšininkai. Tačiau žalgiriečių spurtą 6:0 svečiai sustabdė ir žaidimas išsilygino, vyravo gynybinis krepšinis. Kėlinio pabaigoje „Žalgiris“ po kelių sėkmingų atakų įgijo 7 taškų pranašumą (18:11).

Antrasis ketvirtis sėkmingesnis buvo žalgiriečiams. Sužaidus 4 minutes kėlinyje „Žalgirio“ pranašumas išaugo iki 11 taškų (22:11, o baigiantis kėliniui ir iki 17 (38:21).

Kėlinį komandos baigė 42:23 pirmaujant „Žalgiriui“.

Trečiajame kėlinyje Kauno klubo persvara prieš varžovus išaugo iki 24 (47:23), „Lietuvos ryto puolimas ir toliau strigo.

Panašų pranašumą „Žalgiris“ išlaikė iki kėlinio pabaigos, kelis kartus jis buvo šoktelėjęs iki 33 (60:27, 77:44).

Paskutiniajame kėlinyje Vilniaus krepšininkai atsigavo, sėkmingai žaidė Šarūnas Jasikevičius ir Jonas Valančiūnas. „Lietuvos ryto“ deficitas šiek tiek sumažėjo. Tačiau likusios rungtynių minutės buvo tik formalumas.

Rungtynės komandos baigė 85:60.

Kauno „Žalgiri“ trenerio A. Petrovičiaus ir puolėjo P. Jankūno komentarai apie rungtynes.

Vilniaus „Lietuvos ryto“ trenerio A. Trifunovičiaus komentaras apie rungtynes.

Komandoms taškus pelnė:

„Žalgiris“: M.Pocius 13, T.Delininkaitis 11, M.Begičius (7 atk. kam.) ir M.Kalnietis po 10, P.Jankūnas 8 (6 atk. kam.), D.Šalenga, A.Milaknis ir T.Klimavičius po 7, D.Collinsas 6 (5 rez. perd.), T.Watsonas 4, M.Kuzminskas 2.

„Lietuvos rytas“: J.Valančiūnas 19 (8 atk. kam.), M.Bjelica 11, Š.Jasikevičius 10 (5 rez. perd.), A.Jomantas 8 (7 atk. kam.), Kh.El-Aminas 7, S.Babrauskas 3, M.Gecevičius 2.

"Žalgirio" klubas savo gerbėjus skatino "draugiškai" pasitikti visą "Lietuvos ryto" komandą, o ypač...