2011 02 13, 19:02
LKF taurės finalas: „Žalgiris“ palaužė „Lietuvos rytą“

T. Padgursko (Sportosavaite.lt) nuotr.
LKF taurės finale Alytuje Kauno „Žalgiris“ po atkaklios kovos 69:81 įveikė Vilniaus „Lietuvos rytą“ ir po dviejų metų pertrauko iškovojo LKF taurę.

Per pirmąjį rungtynių ketvirtį neišryškėjo nė vienos komandos pranašumas. Po atkaklios kovos priekyje vos vieno taško persvara buvo „Lietuvos rytas“ – 18:17.

Užtat triuškinantis „Žalgirio“ pranašumas išryškėjo Alytaus arenos tribūnose. Kauno klubas rungtyniauja tarsi namie.

Antrajam kėliniui įpusėjus vilniečiai įgijo septynių taškų persvarą (31:24), tačiau kauniečiai netrukus varžovų pranašumą beveik ištirpdė (33:32). Po dviejų kėlinių – „Lietuvos rytas“ priekyje 34:32.

Antroje trečiojo kėlinio pusėje po Pauliaus Jankūno tritaškio „Žalgiris“ įgijo septynių taškų persvarą - 43:47. Tačiau po minutės pertraukėlės į aikštę sugrįžę vilniečiai staigiai ėmė tirpdyti skirtumą ir iki ketvirčio pabaigos likus vienai minutei komandas vėl skyrė tik vienas taškas - 51:52.

Kėlinys baigėsi  „Žalgiriui“ pirmaujant 53:55.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje kauniečiai neleido „Lietuvos rytui“ perimti iniciatyvos, įpusėjus ketvirčiui po P. Jankūno tritaškio ir Trento Plaistedo dviejų taškų susikrovė aštuonių taškų persvarą - 58:66.

Panašią persvarą Kauno klubas turėjo ir toliau, o  likus minutei buvo priekyje rezultatu 67:73. Per likusį laiką „Lietuvos rytui“ nepavyko pakeisti įvykių eigos, negana to, jo atsarginių žaidėjų suolelis buvo nubaustas technine pražanga.

„Žalgiris“ iškovojo pergalę rezultatu 69:81.

„Žalgiris“ : Travisas Watsonas 13, Tadas Klimavičius ir Paulius Jankūnas (naudingiausias turnyro žaidėjas) po 12.

„Lietuvos rytas“:  Kenanas Bajramovičius 21 tšk., 9 atk. kam. (naudingiausias komandoje), Milko Bjelica ir Derrylas Strawberry po 11.