reklama

rekomenduojame


Promoservice.lt
Ryšiai su visuomene

VersloSavaite.lt
Svarbiausios verslo naujienos

Sveikatosnaujienos.lt
Svarbiausios sveikatos naujienos

Kokybiškos žieminės padangos

NT naujienos

reklama

Sportosavaite.lt   
2022 03 23, 14:45
Kurtieji krepšininkai pradėjo ruoštis žaidynėms

Image
Foto
Vasaros kurčiųjų žaidynėms, vyksiančioms gegužės 1–15 d. Brazilijoje, pradėjo rengtis Lietuvos kurčiųjų krepšinio rinktinės. Moterys pluša Kaune, vyrai dirba Birštone.

 

Prie moterų rinktinės vairo stojęs Andrius Vaicekauskas į pirmąsias treniruotes pakvietė 13 krepšininkių: Gražiną Jočytę, Aušrą Milašauskę, Jurgitą Jankutę-Meškinę, Deimantę Navikaitę, Rugilę Vosyliūtę, Ramunę Eskertaitę, Agnę Valkiūnienę, Justiną Burbaitę-Mačiulienę, Sonatą Bareikienę, Gabrielę Valaitytę, Rugilę Vosyliūtę ir Jurgitą Šegždaitę.

Kai pasveiks, į šį būrį įsilies ir iš Vokietijos atvykusi Jurgita Navickaitė.

Ilgesnį nei mėnuo treniruočių procesą įgyvendins trijų specialistų štabas, kuriame A. Vaicekauskas ir jo asistentai – Aurimas Jasilionis (trejus metus dirbęs „Chimki“ klube) bei Vaidas Verbickas (atletinio rengimo treneris).

„Pirmosiose treniruotėse didžiausias dėmesys bus skiriamas fiziniam pasirengimui, vėliau glūdinsime technikos elementus, žaidimus „viena prieš vieną“, „dvi prieš dvi“, „trys prieš tris“, tobulinsime metimus, kitą savaitę pradėsime styguoti komandinį žaidimą. Tačiau viską darysime atsargiai – neperspausime. Žaidėjų nedaug turime. Svarbiausia pirmojoje stovykloje – sudėlioti krepšinio žaidimo pradmenis. Matau, kur galime patobulinti merginas“, – kokie darbai laukia, atviravo A. Vaicekauskas.

Pasak nuo naujųjų metų su kurčiosiomis krepšininkėmis dirbančio specialisto, teko ne kartą išgirsti iš krepšinį suprantančių žmonių, kad moterų žaidimas yra akivaizdžiai pagerėjęs.

„Ir patys žinome, kad kitoms Lietuvos moterų komandoms mes nusileidžiame ūgiu, fiziniais duomenimis, meistriškumu, tačiau po truputį taisome, ką galime taisyti. Ir malonu, kai varžovių treneriai, kiti specialistai pastebi, jog „vaizdelis tampa fainesnis“, – gerėjančiu žaidimu džiaugėsi A. Vaicekauskas.

Stovyklos metu vyks paskutinės dvejos Lietuvos moterų krepšinio lygos B diviziono čempionato rungtynės. „Patriotės“ kovo 25 d. žais su „LSU-Kaunu“ ir balandžio 1-ąją – su „Vilniaus universitetu“.

Šiose rungtynėse treneris dar nesitiki matyti to žaidimo, kokio norėtų, tačiau vėliau vyksiančiose kontrolinėse varžybose jau sieks bent iš dalies idealaus krepšinio.

„Turime naujų derinių, gynybos sistemų. Visa tai bandome po truputį įdiegti ir įtvirtinti. Manau, kad iki žaidynių pradžios deriniai ir sistemos pradės funkcionuoti, nokinti vaisius. Į stovyklą pakvietėme ir jaunų krepšininkių, kad augtų stipri karta, integruotųsi, būtų pamaina dabartinėms lyderėms. Be to, siekiame išmušti iš galvų norą ginčytis su teisėjais. Rinktinė, komanda yra kaip vienas kamuolys, branduolys, todėl turime palaikyti viena kitą, vieni kitus, o ne bartis“, – teigė A. Vaicekauskas.

Po dviejų savaičių stovyklos Kaune, nebus didesnės pertraukos – krepšininkės iš karto vyks į Birštoną. Po to vėl sugrįš į laikinąją sostinę. 

Kurčiųjų vyrų rinktinės strategas Gintaras Razutis į pirmąją stovyklą pakvietė 12 krepšininkų.

LKSK ekipos trenerių štabe yra naujas, tačiau gerai pažįstamas veidas. Vietoje Algirdo Jurkšos ugdyti jaunuosius kolegas G. Razučiui padeda kurčiųjų krepšinio legenda – Robertas Puzinas. Fizinio pasirengimo pratyboms vadovauja Arinijus Veiknys.

 

Rytinės pratybos vyksta stadione, vakarinės – naujoje Birštono sporto centro arenoje, kuri gerai pažįstama vyrams, nes kovo mėnesį joje buvo surengtas Lietuvos kurčiųjų krepšinio čempionatas.

„Pasisekė – puikus oro treniruotėms lauke“, – po pirmųjų dienų džiaugėsi G. Razutis.

Treniruočių darbą šiek tiek sutrikdys tris dienas iš eilės žaidžiamos rungtynės. Kovo 24-ąją Birštone vyks Lietuvos krepšinio 100-mečiui skirti renginiai, kurias vainikuos draugiškos varžybos tarp LKSK ir Birštono komandų. O penktadienį ir šeštadienį lauks du, paskutinieji, Regionų krepšinio lygos B diviziono čempionato mačai su Ukmergės (Vilniuje) ir Marijampolės (ten) penketukais.

„Birštone norėjome akcentuoti „juodą“ – fizinį darbą, tačiau rungtynės mus kiek išmuš iš ritmo. Siekiau, kad bent vienerias RKL pirmenybių varžybas nukeltų tolėliau, tačiau to nepavyko padaryti. Kontrolinių mačų mums reikės vėliau, tada teks ieškoti varžovų. Iki pietų krepšininkai krauna jėgas stadione, o vakarop salėje glūdiname derinius, veiksmus ginantis ir puolant. Negalime trypčioti, nes neturime daug laiko“, – pasakojo G. Razutis.

Tarp rinktinės senbuvių yra jaunasis Laurynas Pumputis.

„Vaikinukas iš Švenčionėlių, baigia vidurinę mokyklą, dabar yra 12-tokas. 200 cm ūgio puolėjas. Jam gerai sekasi žaisti tarp girdinčiųjų bendraamžių. Ir ne tik. Yra vienas lyderių RKL čempionate rungtyniaujančioje Švenčionėlių „Ridos“ komandoje. Kovo 11 d. rungtynėse su LKSK ekipa jis pelnė 18 taškų, atkovojo 15 atšokusių kamuolių, surinko 28 naudingumo balus. Tokių aukštų krepšininkų dabar mes neturime. Jei Laurynas išliks krepšinyje, būtų didele paspirtimi mūsų rinktinei“, – vidurio puolėją apibudino treneris.

Vyrai, skirtingai nei moterys, dažnai nekeis treniruočių stovyklų vietų. Po Birštono, krepšininkai visą mėnesį, iki kelionės į žaidynes, plušės Vilniuje.

 

Sportosavaite.lt

 


Norėdami naudoti portale Sportosavaite.lt publikuojamą informaciją būtinai susisiekite su redakcija telefonu ar el. paštu. Gavę sutikimą ir naudodami portalo informaciją įdėkite nuorodą (internete – aktyvią nuorodą) į Sportosavaite.lt. 

 

Komentuoti
Vardas:
Komentaras:

Neburnok
Apsaugos kodas:* Code

 
Kitas >

reklama

reklama

reklama