2011 12 21, 22:37
Kauno „Žalgiris" patiesė Zagrebo „KK Zagreb“ ir pateko į TOP 16

T.Padgursko nuotr.
Kauno „Žalgiris“ žūtbūtinėje dvikovoje įveikė Zagrebo „KK Zagreb“ ir pateko į TOP 16.

Komandos dvikovą pradeda skirtingai – „Žalgiris“ atrodo susikaustęs, o kroatai daug laisvesni – 2:7. Tiesa, greitai mūsiškiai susizgrimba – po įspūdingų S. Weems ir R. Javtoko dėjimų kauniečiai jau priekyje 11:9. Perėmę iniciatyvą Kauno „Žalgirio“ krepšininkai tempo nestabdo ir tolsta – 25:12. Kėlinį „Žalgiris“ laimi užtikrintai – 28:18.

Antrajame kėlinyje vaizdas nesikeičia – kroatai niekaip nesuranda kelio iki „Žalgirio“ krepšio, o pastarasis sėkmingai tuo naudojasi. Po P. Jankūno tolimo šūvio rezultatas jau triuškinantis – 38:20. Į didžiąją pertrauką komandos išeina „Žalgiriui“ pirmaujant solidžiu skirtumu – 46:29, o sirgaliams „šokant“ pergalės šokį.

Trečias kėlinys prasideda aktyvesne kroatų gynyba, tačiau tai „Žalgirį“ stabdo neilgam – po M. Popovic tolimo šūvio 56:35. Tiesa, kroatai dar nerodo kapituliavimo žymių – „smeigia“ du tritaškius iš eilės ir skirtumą mažina iki 15 taškų – 56:41. Trečią kėlinį kauniečiai užbaigia išlaikydami iki didžiosios pertraukos įgytą pranašumą – 66:50.

Ketvirtame kėlinyje kroatai „nenusiramina“ ir verčia „Žalgirio“ trenerį prašyti minutės pertraukėlės – 71:59.  Po jos kauniečiai stebuklų nerodo, šiek tiek pristabdo įsibėgusią Zagrebo ekipą, tiesa, neilgam – kroatai lipa ant kulnų – 79:72. Arenoje atmosfera „kaista“ – po kroatų pražangos prieš M. Kalnietį minia kelia rankas ir prašo nesportinės pražangos, o jos negavę lieja įniršį ant teisėjų. „Žalgiris“ skolingas už paramą nelieka – per kelias minutes atstato saugią persvarą ir laimi 87:76 bei patenka į TOP 16.